Pożyczki prywatne i ich zalety

Share

business-582912 640

Badania statystyczne z 2016 roku pokazują, że Polacy najchętniej pożyczają pieniądze od banku. Aż 60 procent osób zaciągających zobowiązania decyduje się na kredyt bankowy, około 25 procent osób pożycza gotówkę od rodziny, a 12 procent korzysta z usług firm pożyczkowych. Co ciekawe, ponad połowa osób, wśród których przeprowadzono badanie deklaruje, że byłaby gotowa pożyczyć pieniądze innym. To właśnie gotowość do pożyczania pieniędzy leży u podstaw produktu finansowego, który w ostatnim czasie w Polsce cieszy się rosnącą popularnością. Produktem tym są pożyczki prywatne, znane także pod nazwą social lending.

Najważniejsze zalety pożyczek prywatnych
Podstawową zaletą tego rodzaju produktu są jego proste zasady. Dwie strony decydują się na zawarcie między sobą umowy na określonych warunkach. W ramach tej umowy jedna strona decyduje się pożyczyć pieniądze, a druga strona zobowiązuje się do ich oddania w ustalonym czasie. Wysokość oprocentowania, sposób oraz terminy spłaty mogą być kształtowane i ustalane w sposób całkowicie dowolny. Dzięki temu, że pożyczkodawca udostępnia własne środki finansowe ma możliwość swobodnego dysponowania nimi. Brak narzuconych z góry ograniczeń i zasad, których trzeba przestrzegać jest jednym z czynników, który sprawia, że pożyczki prywatne cieszą się rosnącą popularnością.

Osoba decydująca się na skorzystanie z kredytu bankowego lub oferty instytucji parabankowych musi liczyć się z tym, że zanim otrzyma pieniądze zostanie zweryfikowana jej wiarygodność. Zazwyczaj osoby, które znajdują się na liście dłużników nie mogą liczyć na otrzymanie środków finansowych. W przypadku pożyczek prywatnych ten problem nie występuje. Niewątpliwą zaletą tych produktów jest to, że na pożyczkę mogą liczyć również osoby zadłużone. O gotówkę mogą starać się nawet osoby z zajęciami komorniczymi, które nie otrzymały kredytu bankowego lub pożyczki z firmy pożyczkowej. Pieniądze uzyskane w ramach pożyczki prywatnej nierzadko mogą stać się ostatnią deską ratunku i pomóc wyjść z trudnej sytuacji finansowej.

W związku z tym, że zaciągnięcie pożyczki prywatnej jest bardzo proste i nie wymaga przedstawiania żadnych zaświadczeń, z produktu tego mogą korzystać osoby z problemami finansowymi. Okazuje się jednak, że oferta ta może być skierowana także do innej grupy osób. Powinny się nią przede wszystkim zainteresować osoby pracujące na czarno, bez żadnej umowy. W związku z tym, że osoby takie nie wykazują oficjalnie żadnych dochodów, nie mogą liczyć na kredyt bankowy lub pożyczkę z instytucji pożyczkowej. W takiej sytuacji jedynym skutecznym sposobem na pozyskanie środków finansowych będzie właśnie pożyczka prywatna.

    pożyczki bez zaświadczeń o dochodach udzielane praktycznie na dowód prywatne mogą być świetną alternatywą szczególnie dla osób

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie