Na czym polega outsourcing usług księgowych?

Share

samuel-zeller-360588-unsplash1

Outsourcing usług cieszy się coraz większą popularnością. Korzystają z niego różne branże, niezależnie od tego, jak długo są na rynku. Wynajęcie zewnętrznej firmy do obsługi księgowości jest najczęściej wybieraną usługą, ponieważ znacznie usprawnia funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem jest oczywiście znalezienie odpowiedniej firmy. Zadanie to nie należy do najłatwiejszych. Na rynku znajdziemy bowiem wielu tego typu usługodawców. Warto przeanalizować kilka ofert by sprawdzić, co tak naprawdę możemy zyskać. Na stronie crowe.com/pl znajdziemy szeroki opis usług. Lista obejmuje między innymi: przygotowanie raportów GUS, przygotowywanie przelewów, wystawianie faktur, prowadzenie rejestru VAT, przegląd ksiąg rachunkowych. Oczywiście to nie wszystko, a zakres umowy zależy od naszych potrzeb i wymagań. To właśnie jest druki krok. Musimy bowiem dokładnie ustalić, jaki jest przedmiot współpracy, określić zakres odpowiedzialności, wysokość wynagrodzenia i oczywiście sprawdzić dokładny czas trwania umowy.

Same korzyści dla przedsiębiorcy

Wydatki związane z księgowością mogą być różne w zależności od wielkości przedsiębiorstwa. Rzadko jest opłacalne tworzenie specjalnego działu, który zajmowałby się tą kwestią. Taniej jest wynająć firmę zewnętrzną. Dzięki temu zyskujemy nie tylko pieniądze, ale także miejsce w siedzibie firmy. Nie chodzi tu tylko o dodatkowy pokój dla pracowników księgowości, ale także o konieczność archiwizowania wielu dokumentów.

Wykorzystując outsourcing nie będziemy się także martwić zakupem sprzętu komputerowego lub specjalnego oprogramowania. Co więcej, zazwyczaj korzystanie z nowych programów wiąże się z opłatami za szkolenie i ewentualnymi kosztami związanymi z serwisowaniem sprzętu.

Nie możemy także zapominać o tym, że firmy prowadzące outsourcing księgowości zatrudniają osoby doświadczone, posiadające odpowiednią wiedzę. Oznacza to, że będziemy mogli liczyć na profesjonalne doradztwo, niezależnie od tego, z jakim problemem przyjdzie nam się zmierzyć.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie