magazine top

cenyubezpieczenocwikwartale2019rokuwnajwiekszychmiastachpolski21

Chcesz się przekonać, czy zapłaciłeś za swoje ubezpieczenie OC dużo? A może szukasz informacji o cenach obowiązkowej polisy, by na ich podstawie przewidzieć koszt, z jakim będziesz się musiał liczyć podczas odnawiania ochrony? Jedno jest pewne: w dużych miastach za OC zapłacisz więcej. Przekonaj się, o jakich kosztach mowa.

Dlaczego ubezpieczenie OC w dużych miastach jest droższe?

Podczas wyliczania ceny składki OC brane są pod uwagę różne aspekty. Wśród istotnych danych osobowych znajduje się m.in. miejsce zamieszkania właściciela pojazdu. Ma ono znaczenie dla ubezpieczyciela z tego powodu, iż stanowi wyznacznik prawdopodobieństwa spowodowania kolizji. Mieszkańcy małych miast, w których ruch na ulicach jest mniejszy, mają mniejszą szansę na uczestnictwo w wypadku. I odwrotnie: w centrum dużego miasta nietrudno o uszkodzenie cudzego pojazdu.

Aby uniknąć płacenia wysokiej składki OC, skorzystaj ze sprytnych sposobów na uzyskanie większej liczby zniżek. Jeśli to możliwe, zarejestruj samochód wraz z innym kierowcą, któremu przysługują liczne ulgi. A może rozważasz wymianę auta? Kup model młodszy, o mniejszym przebiegu i odznaczający się skromniejszym silnikiem. Ponadto na bieżąco śledź zestawienia i rankingi tanich ubezpieczeń OC. Zobacz jeden przygotowany na podstawie danych popularnych towarzystw ubezpieczeniowych: https://kioskpolis.pl/ranking-najlepszych-ubezpieczen-oc-w-pierwszym-kwartale-2019-roku/

cenyubezpieczenocwikwartale2019rokuwnajwiekszychmiastachpolski12

Jakie są ceny OC we Wrocławiu?

Uśredniona cena ubezpieczenia OC w stolicy Dolnego Śląska to 1585 zł. Jedną z najtańszych ofert znajdziesz w Link4 – zapłacisz 1368 zł. Wraz z podstawową ochroną otrzymasz możliwość wypożyczenia auta zastępczego na czas naprawy swojego oraz dodatek Assistance Opony. Nieco więcej wyniesie Cię ochrona w mtu24.pl, bo 1423 zł. Tu jednak ubezpieczyciel nie przewidział żadnych rozszerzeń.

Cenę poniżej średniej wrocławskiej zaproponuje Ci także Proama (1503 zł). Bogata oferta obejmuje użyczenie auta zastępczego po wypadku oraz Zieloną Kartę dla kierowców, którzy często wyjeżdżają z Polski i podróżują także poza Europą.

Jakie są ceny OC w Warszawie i Krakowie?

Średni koszt OC w Warszawie jest niższy niż we Wrocławiu – wynosi 1305 zł. Tanie polisy zakupisz w Link4 (1162 zł) i mtu24.pl (1177 zł). Oferty obejmują te same udogodnienia, które zostały wymienione w omówieniu ubezpieczeń wrocławskich.

Jeszcze atrakcyjniejsze stawki znajdziesz w Krakowie. Tu średnia cena obowiązkowej polisy jest równa 1238 zł. Najtańsza oferta towarzystwa Link4 jest niższa niż 1000 zł – wynosi 975 zł! Na dodatek zawiera Assistance Opony i opcję otrzymania auta zastępczego w razie wypadku. Kolejne tanie OC podchodzi od mtu24.pl i wynosi 1152 zł. Nieznacznie więcej zapłacisz w Proamie – 1221 zł.

Ciekawostkę stanowi fakt, że jedno z najdroższych ubezpieczeń w Krakowie (Benefia – 1526 zł), to i tak opcja tańsza niż średnia polisa OC we Wrocławiu.

cenyubezpieczenocwikwartale2019rokuwnajwiekszychmiastachpolski33

Jakie są średnie koszty OC w innych dużych miastach?

Uśrednione stawki OC w dużych polskich miastach w pierwszym kwartale 2019 roku prezentują się następująco:

- 1335 zł dla Szczecina (1119 zł w Link4),

- 1140 zł dla Białegostoku (997 zł w Link4),

- 1000 zł dla Rzeszowa (875 zł w Link4).

Skorzystaj z internetowej porównywarki ubezpieczeń OC, aby znaleźć najtańsze oferty obowiązujące w mieście, w którym mieszkasz. Pamiętaj, by zwracać uwagę na dodatki. Czasem lepiej zapłacić nieco więcej, ale zyskać darmową Zieloną Kartę, ochronę zniżek czy BLS.

fb button