Fundusze na rozwój start-upów

Share

pexels-photo-8709031

Obecnie inwestowanie w start-upy bardzo często jest niezwykle opłacalne i przynosi konkretne zyski pod warunkiem, że inwestor potrafi trafnie wybrać obszar działalności, który będzie wspierał. Przed podjęciem decyzji o przyznaniu wsparcia finansowego dla przedsięwzięcia, powinno się przeanalizować rynek w celu określenia poziomu potencjalnych korzyści oraz podejmowanego ryzyka. Inwestycja w wynalazki i innowacje technologiczne daje możliwość szybkiego pomnożenia zainwestowanych środków oraz buduje inwestorowi pozytywny wizerunek. Warto jednak pamiętać, że inwestowanie w innowacje niesie za sobą spore ryzyko.

Crowdfunding udziałowy- szansa na wysokie zyski

Crowfunding, czyli finansowanie społecznościowe, to rozwiązanie znane w Polsce już od wielu lat. Obecnie, coraz bardziej popularna staje się jego odmiana- tzw. crowdfunding udziałowy. Jest to rozwiązanie inwestycyjne polegające na tym, że w zamian za uzyskanie funduszy od prywatnych inwestorów, otrzymują oni udziały w start-upie. Rozwiązanie to można zakwalifikować do inwestycji średnioterminowych o podwyższonym poziomie ryzyka. Celem crowdfundingu udziałowego jest szybkie i efektywne pomnażanie własnego kapitału. Inwestorzy mają świadomość, iż dynamicznie rozwijające się firmy mogą im przynieść ponadprzeciętne zyski, dlatego niejednokrotnie podejmują ryzyko.

Wehikuł inwestycyjny Leonarto

Leonarto Fund jest funduszem wspierającym innowacyjne projekty badawczo-rozwojowe. Zajmuje się on finansowaniem różnych projektów w fazie Proof of Principle i Proof of Concept. Powstał z inicjatywy trzech zdolnych menadżerów inwestycyjnych z wieloletnim doświadczeniem inwestycyjnym na rynku seed i Venture Capital. Jednym z nich jest Pankiewicz Konrad. Fundusz inwestycyjny Leonarto jest reklamowany jego nazwiskiem. Wspiera on komercjalizację innowacyjnych patentów, nowatorskich projektów z sektora life science, wyników badań naukowych oraz obszarów kreatywnych (sektor gier video i multimedia). Zarządzający funduszem wielokrotnie brali udział w wielomilionowych transakcjach. Leonarto powstał z udziałów w kilkunastu spółkach technologicznych o dynamicznym tempie wzrostu w zakresie innowacji. Zgodnie z dewizą, iż „Firmy upadają codziennie, ale ludzie nie” Leonarto inwestuje w ryzykowne z natury start-upy, a mimo tego nigdy nie doświadczył upadku spółki portfelowej. Firma Leonarto wsparła finansowo już bardzo wiele młodych biznesów, między innymi start-up, który wynalazł urządzenie do zdalnego badania KTG płodu.

Zaangażowanie w rozwój nowatorskich patentów

Prężnie działające fundusze inwestycyjne poszukują projektów w obszarze zaawansowanych technologii określanych mianem deep-tech. Inwestorzy potrafią szybko oszacować szanse powodzenia danego przedsięwzięcia błyskawicznie tworząc wieloletnie strategie dla konkretnych wynalazków. Dla specjalistów ds. funduszy inwestycyjnych - spółki technologiczne stanowią cenny towar rynkowy, dlatego poszukują niszowych projektów, wybierając nowatorskie obszary: nanotechnologię, biologię molekularną, sztuczną inteligencję oraz cyberbezpieczeństwo.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie