magazine top

andrew-neel-ttpmpll 2lc-unsplash1

Stare Miasto w Poznaniu to nie tylko turystyczne, ale i biznesowe serce stolicy Wielkopolski. Bogata oferta gastronomiczna, kulturalna i szkoleniowa sprzyja spotkaniom w interesach, a także zachęca do spotkań o nieco mniej oficjalnym charakterze. To wszystko sprawia, że hotel w Poznaniu w centrum jest doskonałym miejscem na konferencję.

Hotel konferencyjny czy obiekt szkoleniowy? A jeśli hotel, to w mieście czy poza nim? Takie pytania stawia sobie niemal każdy, kto planuje urządzić wydarzenie branżowe. Hotel biznesowy w sercu miasta, dzięki swojemu strategicznemu położeniu, daje znacznie więcej możliwości związanych z przygotowaniem eventu niż obiekt, do którego trzeba się udać poza Poznań. Centrum konferencyjne pozbawione zaplecza gastronomicznego i noclegowego podobnie nie ułatwi przebiegu konferencji. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego miejsca na wydarzenie biznesowe, zobacz, co może ci zaoferować hotel w Poznaniu w centrum.

Łatwa organizacja konferencji o dużym zasięgu

Przy organizacji eventu branżowego o zasięgu ogólnopolskim lub międzynarodowym szczególne znaczenie ma lokalizacja. Goście przyjeżdżający do miasta, którego nie znają, powinni mieć maksymalnie ułatwione dotarcie do celu. Serce Poznania jest wygodnie połączone z różnymi węzłami komunikacyjnymi. Od stacji kolejowej i dworca autobusowego Poznań, centrum konferencyjne położone w hotelu na Starym Mieście dzieli zaledwie kilkanaście minut bezpośredniej jazdy autobusem lub tramwajem. Na wygodny przejazd komunikacją miejską mogą liczyć także goście lądujący na lotnisku Poznań-Ławica.

Bliskość atrakcji

Konferencja, szczególnie kilkudniowa, wiąże się także z koniecznością przygotowania programu, który obejmie nie tylko część merytoryczną, ale i pozostawi gościom czas wolny. W sercu miasta uczestnicy wydarzenia nie będą mieli problemu z jego zagospodarowaniem. W pobliżu znajdują się m.in.: bary, restauracje, centrum handlowe Stary Browar i parki. To świetne miejsca na wieczorne wyjście w większym gronie lub w pojedynkę, aby zrelaksować się po intensywnym dniu spędzonym w sali konferencyjnej.

Bliskość zabytków

Hotel w Poznaniu w centrum ułatwia także organizację integracji po konferencji. Jeśli w wydarzeniu biorą udział goście z innych miast, dobrym pomysłem jest wycieczka śladem najważniejszych zabytków. Imponujący Ratusz, kolorowe kamienice, Bazylika Archikatedralna na Ostrowie Tumskim przybliżą gościom architekturę i historię miasta. Chcąc nadać konferencji bardziej elegancki charakter, można zaprosić uczestników do Teatru Muzycznego lub Teatru Wielkiego. Oba wyróżniają się bogatym repertuarem na wysokim poziomie, przez co stanowią kulturalną wizytówkę, którą szczyci się Poznań. Centrum konferencyjne w hotelu na Starym Mieście będzie od nich w zasięgu spaceru.

Wysoka ranga wydarzenia

Przy organizacji wydarzenia biznesowego z udziałem ważnych gości znowu warto postawić na prestiżową lokalizację, a także ekskluzywne warunki obiektu konferencyjnego. Stare Miasto z pewnością zrobi większe wrażenie na uczestnikach niż przedmieścia, a wysoki standard zaskoczy ich luksusem. Taki wybór będzie formą podkreślenia wartości relacji biznesowej, a poprzez to pomoże zbudować markę organizatora. Czterogwiazdkowy hotel IBB Andersia z ofertą konferencyjną oferuje udogodnienia niezbędne do tego, aby uzyskać wysoki poziom wydarzenia i uznanie w oczach gości. Zapewnia nowoczesne sale konferencyjne Poznań centrum, elegancką salę bankietową idealną na przyjęcie wieńczące wydarzenie, komfortowe pokoje oraz profesjonalną obsługę.

Jak widać, elegancki hotel w Poznaniu w centrum ma niemały wpływ na sukces konferencji. Warto wybrać go dobrze, aby nie martwić się o organizacyjne detale. Powodzenia!