magazine top

Historia firmy Eko-Vimar Orlański jest znana wszystkim jej pracownikom. Początki przedsiębiorstwa sięgają wczesnych lat dziewięćdziesiątych,

kiedy to właściciel firmy podczas remontu domu postanowił wymienić stary, nieekonomiczny kocioł węglowy na urządzenie nowoczesne i ekologiczne. Wybór padł na kocioł na zgazowanie drewna produkowany w Czechach. Produkt doskonale spełnił oczekiwania użytkownika zarówno pod względem ekonomicznym, jak i łatwości obsługi.  

Pomimo niepodważalnych zalet i znanej od lat zasady działania tego typu kotłów, nie były one rozpowszechnione na rynku polskim. Eko-Vimar Orlański podjął wyzwanie i postanowił wprowadzić na rynek pierwsze egzemplarze importowanych kotłów czeskich typu Horal. Pomysł okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, a kotły w szybkim tempie stały się towarem pożądanym na rynku. W roku 2001 firma rozpoczęła produkcję niskotemperaturowych kotłów c.o. własnej konstrukcji typu ORLAN w zakresach mocy od 18 kW do 80 kW. Kocioł zdobył uznanie klientów nie tylko na rynku rodzimym, ale także na rynkach całego świata. Przykładem uznania dla jakości i funkcjonalności produktu są złote medale zdobyte w czasie Międzynarodowych Targów „Instalacje 2002” oraz Międzynarodowych Targów Katowickich. Na przełomie roku 2008–2009 firma zmieniła osobowość prawną stając się spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Obecnie Eko-Vimar Orlański Sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem posiadającym dwie fabryki produkcyjne w Polsce i w Czechach. Zatrudnia prawie 300 pracowników.


Kapitałem są ludzie
Celem przedsiębiorstwa w definiowaniu strategii działań jest inwestowanie w potencjał ludzki, który w połączeniu z pomysłem staje się kluczem na drodze do sukcesu. Młody, wykwalifikowany i dynamiczny zespół pracowników to zaangażowanie, wiedza i doświadczenie. Czynniki te sprawiają, że firma nieustannie się rozwija, stając się znaczącym przedsiębiorstwem na świecie oraz pożądanym miejscem pracy. Dowodem na to jest zdobyty tytuł: Solidny Pracodawca Roku 2009. W firmie panuje przyjazna atmosfera a jej pracownicy spotykają się nie tylko w biurze, lecz także na wielu firmowych imprezach integracyjnych. Inwestycja w dobrą atmosferę przynosi wymierne korzyści w postaci lepszych wyników finansowych. Co więcej, harmonijne środowisko pracy poprawia samopoczucie załogi i doskonale motywuje do efektywnego wykonywania powierzonych zadań. Firma znana jest z nowoczesnego stylu zarządzania oraz gościnności. Doświadczają jej wszyscy nowi klienci i partnerzy handlowi, odwiedzający przedsiębiorstwo w celach biznesowych.

Ofertowe klasyki…
Jednym z głównych produktów firmy jest niskotemperaturowy kocioł c.o. własnej konstrukcji typu ORLAN. Kocioł, który przez lata przeszedł prawdziwą technologiczną metamorfozę jest wykonany z najwyższej jakości stali kotłowej. Produkt cechuje bardzo wysoka sprawność –  91%. Wartości emisji spalin spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania norm europejskich. Pełna automatyka gwarantuje z kolei, że urządzenie jest łatwe w obsłudze. Kolejnym osiągnięciem firmy było wprowadzenie na rynek nowego modelu kotła na pellet. ORLAN PELLET jest urządzeniem wydajnym i ekologicznym, oferującym źródło ciepła dwukrotnie tańsze w stosunku do gazu i trzykrotnie tańsze od prądu. Kocioł pracujący w zakresach mocy od 7 kW do 25 kW cieszy się coraz większym powodzeniem w Europie oraz na rynku amerykańskim. W pełni automatyczny proces spalania sprawia, że kocioł osiąga sprawność na poziomie 92%. Automatyczne rozpalanie kotła stanowi duże udogodnienie dla użytkownika będąc jednocześnie formą zabezpieczenia kotła i instalacji centralnego ogrzewania przed zamarznięciem.

…i nowości
Wraz z rozpoczęciem „sezonu grzewczego” Eko-Vimar Orlański Sp. z o.o. wprowadza na rynek nowy kocioł na zgazowanie drewna typu ORLAN – W o mocach 23 kW oraz 35 kW z wentylatorem odciągowym spalin. Wentylator, wytwarzając podciśnienie w komorze zgazowania i spalania, zapobiega wydostaniu szkodliwych spalin i gazu do kotłowni oraz zapewnia stabilizację ciągu kominowego podczas całego cyklu pracy kotła. Pracą kotła steruje elektroniczny regulator. Dzięki spadającym kosztom inwestycji związanych z zastosowaniem instalacji solarnych oraz rosnącemu zainteresowaniu odnawialnymi źródłami energii, coraz szerszy popyt na rynku znajdują kolektory słoneczne. Nowością w ofercie Eko-Vimar Orlański Sp. z o.o. są kolektory słoneczne: płaskie - cieczowe typu ORLAN SOLAR PIX 2.0 oraz rurowo - próżniowe typu ORLAN SOLAR PR 2.19. Ze względu na parametry techniczne, sprawność, wydajność oraz cenę stają się one obecnie bezkonkurencyjne na polskim rynku. Doskonałym uzupełnieniem asortymentu Eko-Vimar Orlański Sp. z o.o. są pozostałe produkty branży grzewczej, które odpowiednio dobrane stanowią pełne pakiety instalacyjne. Przykładem takim są zbiorniki akumulacji ciepła – dostosowane do pracy z kotłami, których zakup i instalacja wydłuża gwarancję kotła – podgrzewacze c.w.u oraz kominy oferowane w specjalnych pakietach. Dynamizm w rozwoju firmy ma swoje odzwierciedlenie w bogatej ofercie handlowej. Nieustannie powiększa się ona o kolejne produkty, które z powodzeniem zdobywają klientów na rynku polskim i światowym. Eko-Vimar Orlański Sp. z o.o. współpracuje z firmami z ponad 30 krajów, stając się przedsiębiorstwem nowoczesnym, doskonale rozumiejącym zmieniające się trendy w branży i aktualne potrzeby rynku.

Czynniki sukcesu
Na sukces, z jakim sprzedają się urządzenia Eko-Vimar Orlański Sp. z o.o., składa się szereg czynników. Produkty przez całe lata przechodzą proces ewolucji zarówno pod względem konstrukcyjnym jak i zmian w design. Dzięki licznym wyjazdom zagranicznym handlowców firmy oraz udziałowi w międzynarodowych imprezach targowych, marka Eko-Vimar Orlański stała się rozpoznawalna na całym świecie, poszerzając tym samym liczne grono klientów i partnerów handlowych firmy. Oprócz możliwości zaprezentowania asortymentu, targi – zarówno lokalne jak i międzynarodowe – stają się okazją do bezpośredniego kontaktu z klientami i branżowcami z kraju i Europy.

Troska o środowisko
Dzięki wieloletnim badaniom i testowaniu produktów, opinii fachowców i inżynierów z dziedziny techniki grzewczej oraz analizom poszczególnych, światowych rynków, firma Eko-Vimar Orlański Sp. z o.o. opracowuje strategię działania, której celem jest wyjść naprzeciw wymaganiom coraz bardziej świadomego ekologicznie klienta. Firma sukcesywnie wprowadza na rynek kolejne produkty wykorzystujące źródła energii odnawialnej. Wyprzedzając działania konkurencji przedsiębiorstwo dostosowuje się do panujących w branży trendów. Mając na uwadze aspekt ekologiczny, coraz większą świadomość społeczną oraz konieczność zaangażowania jednostki w troskę o środowisko naturalne, Eko-Vimar Orlański inwestuje w stały rozwój i modernizację produkowanych urządzeń. Jest to możliwe dzięki najnowocześniejszej technologii produkcji oraz innowacyjnym rozwiązaniom technicznym. Wszystkie oferowane produkty i urządzenia posiadają wymagane atesty, certyfikaty i dopuszczenia. Pozytywne przejście audytu i wdrożenie systemu ISO 14001 oraz ISO 9001 jest dowodem na to, że Eko-Vimar Orlański Sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem nowoczesnym, gwarantującym obsługę klienta oraz dostarczanie usług na najwyższym poziomie w oparciu o sprawdzone, europejskie standardy. Co więcej – działalność firmy jest pod każdym względem przyjazna środowisku naturalnemu.

Korzyść dla wszystkich
Chcąc podzielić się sukcesami, Eko-Vimar Orlański angażuje się w działalność społeczną i charytatywną stając się aktywnym członkiem lokalnej społeczności. Dowodem są liczne akcje organizowane przez firmę – dobrowolne oddawanie krwi, wsparcie finansowe instytucji społecznych i organizacji sportowych, angażowanie się w lokalne imprezy i przedsięwzięcia. Podczas corocznie organizowanej w Otmuchowie imprezy Lata Kwiatów, w firmie organizowane są dni otwartych drzwi. W tym czasie mieszkańcy miasta i okolic mogą odwiedzić przedsiębiorstwo, poznać pracowników i właścicieli. Zarówno właściciele jak i pracownicy mogą być dumni ze swojego wkładu w rozwój i sukces firmy. Osiągnięcia przedsiębiorstwa zostały bowiem dostrzeżone przez wiele instytucji i w różnych dziedzinach. W 2004 roku urządzenia Eko-Vimar Orlański otrzymały certyfikat TÜV będący świadectwem wysokiej jakości wyrobów. Uzyskanie nominacji do godła TERAZ POLSKA potwierdza, że produkty firmy spełniają wysokie wymagania stawiane przez rynek polski, a zgłoszenie znalazło się wśród 72 najwyżej cenionych w tej edycji konkursu. W 2007 oraz 2008 roku firma znalazła się w prestiżowym gronie Gazel Biznesu. Wyróżnienie to trafia do przedsiębiorstw, które osiągają bardzo dobre wyniki finansowe, dynamicznie się rozwijają oraz są rzetelnymi partnerami biznesowymi. 10 października 2007 roku firma otrzymała wyjątkowo prestiżowe wyróżnienie – statuetkę Złotego Instalatora 2007 przyznaną przez wydawnictwo Instalator Polski Sp. z o.o. oraz Polską Korporację Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji. Nagroda została przyznana za najważniejszy produkt: kocioł na zgazowanie drewna typu ORLAN.

Cele na przyszłość
Ostatnie lata postawiły przed firmą wysokie wymagania. W odpowiedzi Eko-Vimar Orlański Sp. z o.o. wyznacza priorytety na kilku obszarach. Są nimi: kontakty z klientami, oferta handlowa i serwis, efektywność prac badawczo – rozwojowych, zarządzanie łańcuchem dostaw, zdolność do dostarczania kompleksowych rozwiązań, a także inwestycje kapitałowe w nowe technologie i przedsięwzięcia o dużym potencjale rozwoju i wysokiej stopie zwrotu z zainwestowanego kapitału. Celem firmy jest również być zawsze o krok naprzód od konkurencji. Nie ulega wątpliwości, że wykorzystując trzy najważniejsze czynniki: potencjał ludzki, kapitał oraz pomysł, firma Eko-Vimar Orlański Sp. z o.o. będzie z powodzeniem realizowała założone długo i krótkoterminowe cele. Przyjmie również wszystkie wyzwania, jakie stawia dzisiejszy nowoczesny, dynamiczny i agresywny rynek, a przede wszystkim świadomy i wymagający klient.

fb button

grab my essay banner

logo jooble