magazine top

W poszukiwaniu ciekawych pomysłów na spotkania biznesowe po godzinach coraz więcej przedsiębiorców decyduje się obecnie na takie atrakcje, których zdecydowanie nie można zaliczyć do kategorii standardowych. Jeżeli kolacja w restauracji, wspólne ognisko czy grill nie odpowiadają ci całkowicie, wtedy na pewno zainteresuje cię bodyflying, czyli loty w tunelu aerodynamicznym.

Na czym polega lot w aerotunelu?
Tunele aerodynamiczne są stosowane od lat w badaniach aerodynamiki obiektów, na przykład samolotów czy samochodów. Ich konstrukcja bazuje na ogromnym wentylatorze, który rozpędza powietrze do zawrotnych prędkości. Również aerotunele znalazły zastosowanie w przypadku spadochroniarstwa – wtedy mają one konstrukcję pionową, wertykalną. Gdy wentylator w aerotunelu tego rodzaju zostanie włączony, wówczas osoba stojąca na specjalnej ażurowej platformie może wznieść się w powietrze na niewielką wysokość, a tym samym można osiągnąć taki sam efekt, jak w przypadku swobodnego spadania ze spadochronem po wyskoku z samolotu.

Dzisiaj tunele aerodynamiczne są stosowane często przez spadochroniarzy – mogą oni wówczas samodzielnie lub w grupie ćwiczyć różnego rodzaju sekwencje ruchów i akrobacje, nie musząc przy tym latać każdorazowo samolotem, by osiągnąć stan swobodnego spadania. Przy zwykłym skoku spadochronowym z 4000 metrów to zaledwie 60 sekund, natomiast aerotunel daje w tym przypadku nieograniczone możliwości w znacznie niższej cenie, ponieważ nie ma konieczności korzystana z samolotu oraz specjalnego sprzętu. Wystarczy tylko wejść do tunelu i od razu można zacząć swój lot.

Kto może latać w aerotunelu?
Zasadniczo do skorzystania z lotu w aerotunelu nie potrzeba żadnego specjalnego przygotowania, jedynie przed jego rozpoczęciem przechodzi się krótkie przeszkolenie prezentujące podstawy. Nie trzeba mieć specjalnej kondycji, nie trzeba brać udziału w badaniach lekarskich, dlatego to rozrywka przeznaczona niemalże dla każdego, kto ma ochotę na przeżycie wyjątkowej przygody.

To właśnie powoduje, że bodyflying jest doskonałym wyborem również na różnego rodzaju spotkania biznesowe, podczas których uczestnicy mogą poznać, jakie uczucie towarzyszy lataniu w przestworzach. Mogą towarzyszyć temu różnego rodzaju gry integracyjne oraz konkursy, które sprawią, że zabawy będzie jeszcze więcej.

Gdzie zorganizować imprezę?
Obecnie najnowocześniejszy ogólnodostępny tunel aerodynamiczny znajduje się w Warszawie – to Profly, który oferuje także usługi dla klientów biznesowych w ramach organizacji różnego rodzaju eventów nawet do 100 osób. Na miejscu znajdują się sale konferencyjno-szkoleniowe, można skorzystać z cateringu oraz zaplecza socjalnego w obiekcie. Z pełną ofertą Profly dla klientów biznesowych można zapoznać się pod adresem: http://profly.pl/index.php/imprezy-integracyjne.

Jeżeli wobec tego zależy ci na tym, aby zorganizować jedyną w swoim rodzaju imprezę integracyjną, w takim przypadku warto zdecydować się na loty w tunelu aerodynamicznym. To najlepsze rozwiązanie, gdy chcesz, aby uczestnicy wydarzenia zapamiętali je na długi czas!

fb button

logo jooble