Najważniejsze zalety korzystania z paczkomatów

Share

package-1081709 1280

Paczkomaty to coraz popularniejszy sposób wysyłania przesyłek krajowych. W wielu miastach całkowicie zrewolucjonizowały rynek pocztowy. Bardzo dużo osób woli korzystać z usług paczkomatów niż z drogiego kuriera czy wcale nie tańszej i niewygodnej tradycyjnej poczty.

Zalety odbierania i wysyłania przesyłki paczkomatami
Głównym celem stworzenia paczkomatów było to, aby klienci mogli szybciej, bezpieczniej i ekonomiczniej odbierać lub nadawać przesyłki. W ubiegłych latach klienci korzystający z usług kurierskich lub tradycyjnej poczty często narzekali, że ich usługi są bardzo drogie, przez co zamawianie niektórych produktów w sklepach internetowych z myślą o oszczędności stało się o wiele mniej opłacalne. Dodatkowo kurierzy coraz częściej nie wykonywali swoich usług tak jak powinni, czyli przyjeżdżali w złych godzinach i nie zastawali tam swoich klientów. Podobnie zdarzało się z listonoszami, którzy często w nadmiarze obowiązków nawet nie dzwonili domofonem do klienta, tylko do razu wrzucali mu awizo do skrzynki. Przez to wiele osób musiało tracić czas i energię na udawanie się na pocztę czy do firmy kurierskiej, by odebrać swoją własność. W przypadku paczkomatów takich problemów nie ma, ponieważ każdy klient może wyciągnąć przesyłkę z najbliższego paczkomatu o każdej porze dnia i nocy, a nawet w weekend.

Kolejną zaletą paczkomatów jest dostępność. Urządzenia ulokowano tak, aby szczególnie w dużych miastach i wsiach znajdujących się na ich obrzeżach, ilość paczkomatów odpowiadała potrzebom klientów. Większość osób posiada paczkomat bardzo blisko własnego domu lub na trasie, którą pokonuje prawie codziennie, na przykład jadąc lub wracając z pracy. Dzięki temu udanie się do paczkomatu nie sprawia żadnych problemów.

Paczkomaty są doceniane również ze względu na czas dostarczenia przesyłki. Zazwyczaj paczki trafiają do punktu docelowego już w następny dzień po ich nadaniu. Dodatkowo cena za wysyłkę listu lub paczki jest niewielka – zdecydowanie mniejsza niż w przypadku Poczty Polskiej czy firm kurierskich.