Wynajem czy zakup maszyn - co się najbardziej opłaca?

Share

podnosnik-jlg

W wielu przypadkach wynajem maszyn jest najkorzystniejszą opcją dla przedsiębiorcy. To oczywiste z kilku powodów. Jednym z nich jest oszczędność – wynajmujemy sprzęt jedynie na okres inwestycji, a następnie zwracamy go. Jednak kiedy maszyny są nam potrzebne praktycznie przez cały rok, a terminarz prac jest mocno napięty, wtedy warto zastanowić się nad zakupem.

Główną zasadą, którą powinniśmy kierować się podczas zakupów, jest jakość. Niby banalna rada, ale niestety nadal zdarza się, że przedsiębiorcy pragną zaoszczędzić parę złotych i decydują się na tańsze sprzęty, a potem zamiast oszczędności są zmuszeni do ponoszenia dodatkowych kosztów. Wszystko przez niską jakość - co za tym idzie wysoką awaryjność sprzętu. Warto zatem wydać nieco więcej na samym początku, aby następnie cieszyć się z pracy na maszynie, której koszty eksploatacyjne nie doprowadzają do łez.

Znanym i cenionym dealerem maszyn budowlanych jest JLG - http://jlg.com.pl/produkty/. Blisko 50-letnie doświadczenie w branży sprawia, że decydując się na sprzęt tej marki, stawiamy na jakość.

Gama maszyn JLG jest bardzo bogata. Oferta obejmuje:

- Podnośniki nożycowe – typ podestów roboczych napędzanych elektrycznie lub spalinowo
- Podesty masztowe – maszyny pionowe zaprojektowane do pracy na ograniczonej powierzchni (hale produkcyjne oraz magazyny)
- Podesty niskopoziomowe – niewielkie maszyny sprzedawane w wersjach elektrycznych, przesuwanych i bezsilnikowych
- Podnośniki przegubowe – maszyny ze zwiększonym wysięgiem bocznym (zarówno spalinowe, jak i elektryczne)
- Podnośniki teleskopowe – podesty spalinowe o napędzie 4×4, idealnie sprawdzające się na nieutwardzonym gruncie
- Wysięgniki – kompaktowe maszyny na podwoziu gąsienicowym, które idealnie sprawdzają się na ograniczonej przestrzeni
- Ładowarki teleskopowe – wszechstronne maszyny służące do podnoszenia i przewożenia ciężkich materiałów

Dodatkowo dochodzą oryginalnie akcesoria oraz profesjonalny serwis, obejmujący między innymi: sezonowe przeglądy, przygotowania do badań Urzędu Dozoru Technicznego, naprawę usterek oraz dobór komponentów.

Sprawdzony dealer to gwarancja wydajnej pracy. Rynek roi się od pozornie atrakcyjnych ofert, które w ostatecznym rozrachunku mogą przynieść więcej szkód i nerwów niż korzyści. W branży budowlanej jakość, za którą idzie bezpieczeństwo pracy i jej efektywność, to podstawa.