Nowoczesne usługi w firmach kurierskich

Share

1686014

Nadawcy przesyłek mają do dyspozycji nowoczesne technologie i usługi, które ułatwiają skuteczne przekazanie paczek do odbiorcy. Ich przegląd przedstawiamy na podstawie firmy DHL Parcel.

Sprawdzamy w jaki sposób DHL koszt przesyłki dla nadawcy przekłada w zadowolenie odbiorcy.

Nadawanie i odbiór w dogodnym punkcie
Nie zawsze klient może czekać na kuriera, który odbierze od niego paczki. Dlatego firmy kurierskie, w tym DHL Parcel, udostępniają zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym, punkty nadania i odbioru paczek. Ta ostatnia w Polsce ma ich już ponad 1500, a do końca 2017 roku planowane jest otwarcie kolejnych 1200. Punkty DHL Parcel zlokalizowane są w miejscach, do których łatwo dotrzeć, m.in. przy szlakach komunikacyjnych i centrach handlowych.

Sieć DHL Parcel tworzą punkty partnerskie. Odbiory przesyłek możliwe są w Małpka Express, 1 minute, stacjach paliw Shell i Moya, salonach. Natomiast nadania przesyłek obsługują Inmedio, Relay i 1 minute.

Paczki można odbierać także w automatach DHL Parcelstation, czyli w sieci 60 automatów paczkowych, zlokalizowanych w dużych miastach w Polsce.

Przekierowanie paczki
DHL Parcel umożliwia również klientom przekierowanie paczki na wybrany adres w danym rejonie działania firmy DHL, do sąsiada, czy też do jednego z punktów DHL Parcel. Klient może zdecydować o zmianie terminu doręczenia paczki, bez konieczności kontaktowania się z nadawcą. Wymogiem jest jedynie, aby podał swój numer telefonu komórkowego lub adres mailowy podczas zamawiania przesyłki, czyli np. podczas zakupów w Sieci. Odbiorca otrzymuje informację o numerze przesyłki wraz z kodem PIN za pośrednictwem SMS lub e-mail. Może je wykorzystać do przekierowania paczki. Usługa przekierowania dostępna jest online na stronie www.przekieruj.dhlparcel.pl. Przekierowania można dokonać najwcześniej w dniu nadania, do godziny 23:59 tego samego dnia lub w dniu kolejnego, bezskutecznego doręczenia.

Przekierowanie paczki sprawia, że odbiorca może ją otrzymać w dogodnym miejscu i czasie Przekierowana paczka może zostać odebrana w ciągu 7 dni roboczych z punktu DHL Parcel lub DHL Parcelstation, doręczona do sąsiada, którego adres podaje się jako alternatywny. Odbiorca może też zadecydować, że w ogóle nie będzie odbierał przesyłki, ale musi wtedy podać uzasadnienie, a paczka zostanie wówczas odesłana do nadawcy.