Dlaczego warto brać urlop zimą?

Share

zima-morze

Urlop po sezonie może mieć bardzo dużo zalet. Jeżeli chcesz zdecydować się na tani wypoczynek z dala od tłumów oraz hałasu, zima może być dla ciebie strzałem w dziesiątkę!

Zwykle zimę kojarzymy z wyjazdami na narty, ale nie jest to jedyna propozycja, jaką mamy do wyboru, gdy chcemy spędzić miło swój czas. Urlop po sezonie może mieć bardzo dużo zalet – przede wszystkim łatwiej wtedy o wolne, również możemy liczyć na niższe ceny w obiektach noclegowych. Łatwiej będzie też o tanie bilety na autokary, koleje czy bilety lotnicze. Gdzie możemy się wybrać?

Do Polski czy za granicę?
Gdy planujemy wolne, mamy przed sobą wiele ciekawych kierunków do wyboru. Możemy zarówno zdecydować się na Polskę, jak i na inne kraje w Europie lub na pozostałych kontynentach. Oczywiście, gdy wybieramy Polskę, wtedy musimy pogodzić się z taką, a nie inną pogodą. Jeśli nie przeszkadza nam śnieg i niskie temperatury, zima może być świetnym czasem, by wyjechać w góry, nad morze czy też wybrać się na zwiedzanie polskich miast, na przykład Warszawy, Krakowa, Lublina, Poznania, Gdańska, Wrocławia, aby wspomnieć o niektórych z nich.

Jednak wtedy, gdy nie przepadasz za zimową pluchą, możesz pomyśleć o wyjeździe za granicę. Popularne kierunki na urlopy zimowe to między innymi Egipt, Tunezja, Turcja, Maroko, również Madera, Cypr, Teneryfa czy Izrael, aby wspomnieć o niektórych z nich. Możemy wtedy wypocząć w pięknej pogodzie, a przy tym nie musimy wcale płacić bardzo dużo. W niektórych miejscowościach turystycznych za granicą ceny są podobne jak w Polsce.

Nie zapomnij o ubezpieczeniu!
Jeżeli zależy ci na tym, aby twój zimowy urlop był w pełni udany, warto się ubezpieczyć, szczególnie wtedy, gdy planujemy wyjazd za granicę. Teraz do bardzo łatwe, ponieważ możemy wykupić polisę on-line, na przykład na stronie bm.pl. Wystarczy tylko wpisać cel wyjazdu oraz wskazać na termin i liczbę podróżujących. Potem możemy także ustalić dodatkowe warunki i od razu zobaczymy, u którego ubezpieczyciela czekają na nas najlepsze ceny. Po zapłaceniu na stronie bm.pl polisę możemy od razu odebrać on-line – bez wychodzenia z domu!