Jak zacząć korzystać z systemu automatyzującego marketing?

Share

 system-crm-jak-korzystac

Automatyzacja marketingu oszczędza czas i pieniądze. Czynności, które do tej pory były wykonywane ręcznie, teraz mogą być wykonywane automatycznie - a zyskany dzięki temu czas, można wykorzystać na bardziej kreatywne czynności.

Korzystając z takich technologii zyskujesz całe spektrum możliwości - od wysyłania spersonalizowanych newsletterów, po dynamiczne rekomendacje na stronie sklepu internetowego. eCRM edrone stworzył Marketing Machine, dzięki któremu wygląd strony zmienia się z każdymi odwiedzinami użytkownika, i dopasowuje się do jego preferencji konsumenckich.

Krok pierwszy - aktualizacja listy kontaktów
To ważne, żeby Twoja baza była aktualna i czytelna. Jeśli prowadzisz sklep internetowy, na pewno zbierasz dane swoich klientów - nie tylko imię i nazwisko, ale też adres mailowy albo łączną sumę zamówień. Wystarczy, że przeniesiesz te dane do systemu, dzięki któremu automatyzujesz marketing - to powinno potrwać zaledwie kilkanaście minut.

Krok drugi - wybierz odpowiedni scenariusz
Zależnie od tego, jaki biznes prowadzisz, dobierz takie scenariusze, które najlepiej pasują do Twoich potrzeb. Dla e-commerce dobrze sprawdzają się scenariusze ratowania porzuconych koszyków. Jak tłumaczą eksperci z edrone - dzięki niemu można uratować aż 30% z nich.

Uważasz, że w Twoim przypadku najlepiej sprawdza się cross-selling? Zacznij korzystać właśnie z takiego scenariusza.

system-crm-dla-klientow

Krok trzeci - zaplanuj komunikację z klientem
Jeśli dobrze poznałeś już swoją grupę docelową i wybrałeś scenariusze, które najtrafniej wpisują się w Twoje oczekiwania, pozostaje Ci wybrać, jakim kanałem będziesz się kontaktował z klientem. Możesz wybrać m.in. między dynamicznymi i spersonalizowanymi newsletterami, a nawet wiadomościami SMS.

Krok czwarty - analizuj dane
Do Twojego systemu będzie wpadać dużo danych o klientach. Wielkość zamówień, średnia ilość zamawianych towarów, ilość odwiedzin na stronie. Dodatkowo zwróć uwagę na wskaźniki takie jak open rate (współczynnik otwarć) czy click-through rate (współczynnik kliknięć w linki w wiadomości). Dzięki temu dowiesz się, ile osób dokonało zakupu dzięki Twojemu newsletterowi. Te dane mogą Ci dać sporo do myślenia - będziesz wiedzieć, które komunikaty są skuteczne i kończą się konwersją, a które nie.

Krok piąty - pozyskuj nowych klientów
Utrzymanie obecnych klientów to jedno, ale pozyskanie kolejnych może się okazać równie ważne. Pomyśl, jak możesz zachęcić potencjalnych klientów np. do zapisania się na Twój newsletter. Z pomocą po raz kolejny przychodzą systemy automatyzujące marketing. Skorzystaj z nich - zaoszczędź czas i pieniądze.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie