Gdzie możemy zastosować roboty przemysłowe?

Share

fanuc1

Roboty przemysłowe stały się prawdziwym ratunkiem dla przedsiębiorców. Kiedy stanowisko jest niebezpieczne lub uciążliwe w obsłudze, warto zwrócić uwagę na technologię robotyzacji. Istnieje kilka możliwych zastosowań robotów przemysłowych.

Zaczniemy od tego najprostszego, czyli obsługa maszyn przy załadunku i rozładunku. Kolejnym jest paletyzacja. Załadunek kartonów, opakowań, butelek, worków czy innych tego typów elementów. Wystarczy tylko pomyśleć, jak bardzo przyspieszy ten proces, gdy zamiast ludzkich mięśni, pracować będzie robot, który się nie męczy ani nie popełni ludzkich błędów. Co jeszcze potrafią takie maszyny?

Spawanie
Wysokość pensji spawaczy nie bez powodu utrzymuje się na tak wysokim poziomie. Jest to praca dość szkodliwa, poprzez występujące podczas pracy opary i światło, które może poważnie uszkodzić nasz wzrok. Do tego wszystkiego dochodzą ludzkie czynniki, takie jak, chociażby zmęczenie. Najnowsza technologia robotów spawających pozwala na niemalże idealne spawanie każdego typu materiałów. Prędkość spawania osiągane przez maszyny jest niemożliwa do powtórzenia przez człowieka.

fanuc

Obróbka
Jeżeli chodzi o obróbkę, w zależności od koniecznej operacji, specjalnie dla naszych wymagań można stworzyć ramię robota, które będzie wykonywać to, czego będziemy potrzebować. Nieważne czy dany element musi być oszlifowany, wypolerowany czy przewiercony, wszystko to może być wykonane z należytą precyzją, zapewniającą minimalizację braków i niespotykaną nigdzie jakością detali.

fanuc3

Lakierowanie i malowanie
Lakiery i farby nieodzownie łączą się ze szkodliwymi oparami, które wdychane przez pracownika mogą uszkodzić jego płuca. Dążąc do zabezpieczenia zdrowia pracowników i dodatkowo zmniejszenia kosztów, stopniowo zmniejsza się ich bezpośredni wkład na tym stanowisku. Wykorzystanie robota dedykowanego do tej pracy jest znacznie bezpieczniejsze zarówno dla firmy, jak i przede wszystkim danego specjalisty.

Podsumowanie
To tylko najpopularniejsze możliwości wykorzystania robotów przemysłowych w naszej fabryce. Robotyzacja może objąć swoim ramieniem znacznie więcej procesów produkcyjnych, nawet tych najbardziej unikalnych i niestandardowych. Praca, która jest monotonna, uciążliwa i męcząca dla człowieka może być uproszczona, gdy wykorzystamy któryś z modeli robotów. Dzisiejszy klient jest wymagający i chcąc go zadowolić, nie możemy polegać jedynie na wiedzy i umiejętnościach ludzi zatrudnionych przez naszą firmę. Roboty przemysłowe to inwestycja, na którą warto postawić tyle, ile będzie potrzeba.
Źródło zdjęć: www.fanuc.eu 

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie