Wycinanie laserowe w metalu przy produkcji mebli

Share

laser

Meble ze stali, umieszczane głównie w sklepach i magazynach, powinny być solidne i wysokiej jakości, ale też precyzyjnie wykonane. To ostatnie umożliwia wycinanie laserowe w metalu. Ta metoda cięcia termicznego pozwala w sposób bardzo dokładny nadawać elementom metalowym pożądany kształt w krótkim czasie.

Wycinanie laserowe w metalu – proces cięcia

Decydując się na tę metodę obróbki, warto wiedzieć czym się ona charakteryzuje. Polega na cięciu metalu wiązką promieniowania elektromagnetycznego o bardzo wysokiej temperaturze oraz gazem technicznym, takim jak azot, argon lub tlen. Ważny jest nie tylko rodzaj gazu, ale również jego stężenie, ciśnienie oraz czystość. Dlatego tak istotne jest powierzenie wycinania laserowego w metalu specjalistom, którzy potrafią dostosować te parametry do grubości materiału. Dzięki zastosowaniu tego sposobu cięcia, można w bardzo szybkim czasie nadać meblom odpowiednie kontury, o dokładnie wykrojonych krawędziach. Jest to bardzo pożądane zwłaszcza w przypadku produkcji masowej, kiedy wykonanie poszczególnych cięć na wszystkich meblach nie powinno zajmować zbyt wiele czasu. Co więcej, laser pozostawia gładkie krawędzie, dzięki czemu nie są konieczne dodatkowe prace wykończeniowe i meble szybciej mogą trafić do sklepów.

Precyzja wykonania

Wycinanie laserowe w metalu jest polecane przy produkcji mebli, ponieważ jego zaletą jest niezwykła dokładność. Laser pozwala na wyjątkowo precyzyjne wycinanie w stali, m.in. dzięki wąskiej szczelinie cięcia. Wiele zależy jednak od tego, czy laserowe wycinanie jest przeprowadzane z pomocą stabilnej maszyny, która nie drga, co umożliwia pewne cięcie. Nie bez znaczenia jest również grubość stali. Niższa moc lasera będzie bardziej wskazana przy cienkich metalach, łatwiej też wtedy o precyzję ruchów, natomiast grubsza stal wymaga wiązki o większej mocy, jeżeli cięcie ma być efektywne. Dokładność tego urządzenia sprawia też, że wycinanie laserowe w metalu jest coraz częściej wykorzystywane przy produkcji mebli do sklepów. Są to elementy umeblowania przeznaczone do produkcji masowej, co oznacza, że muszą być identyczne, a laser to umożliwia.

Laserowe wycinanie umeblowania dla sklepów

Ta innowacyjna metoda cięcia w metalu pozwala na wycinanie różnego rodzaju kształtów, dzięki czemu meble mogą mieć dowolne formy i wielkości otworów. To sprawia, że laser jest dobrym rozwiązaniem dla sklepów, którym zależy na realizacji indywidualnych, oryginalnych projektów umeblowania, które byłyby charakterystyczne dla danej marki i całkowicie spełniały jej potrzeby. Na szczęście, wiele firm umożliwia zarówno cięcie w metalu na podstawie własnych projektów firm, jak i tych bardziej standardowych.

Na stronie http://www.vonart.com.pl/uslugi-b2b/ciecie-laserem/ można przeczytać więcej o technicznych parametrach związanych z wycinaniem laserowym w metalu i dowiedzieć się, jakiego rodzaju stal można w ten sposób ciąć. Warto przemyśleć tę metodę przy składaniu zamówień na meble do swoich sklepów bądź magazynów.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie