Czy content marketing to tylko artykuły?

Share

komputer-laptop

Marketing treści, czyli content marketing jest obecnie jedną z chętniej wybieranych metod promocji w internecie polegającą na wykorzystaniu wartościowych, przydatnych treści. Przemawiają za nim przede wszystkim wysoka skuteczność oraz przystępne ceny. Czy jednak content marketing to tylko artykuły?

Metody promocji on-line to pełna gama propozycji przeznaczonych dla najbardziej wymagających – poszukiwaczy wysokiej skuteczności oraz niskich cen. Jedną z propozycji w tej kategorii jest content marketing. To metoda reklamy on-line dostępna już od lat, niemniej w ostatnim czasie zyskała na wartości. Wynika to przede wszystkim z faktu, że wyszukiwarki, w tym najpopularniejsza wyszukiwarka Google, promują strony z wartościową treścią. Zatem dzisiaj w marketingu internetowym liczy się jakość, a nie ilość.

Content marketing – na czym to polega?
Marketing treści, czyli właśnie content marketing jest ogólnym określeniem strategii skupionej na pozyskiwaniu nowych klientów przez publikowanie atrakcyjnych, przydatnych dla czytających treści. Są one wycelowane w konkretną grupę odbiorców, co pozwala na budowanie długotrwałych relacji przez angażowanie i interakcję stron zainteresowanych danym tematem.

W ramach content marketingu przede wszystkim publikuje się artykuły, które zawierają pomocne informacje dla internautów, jednak to jeszcze nie wszystko. Content marketing obejmuje również takie materiały jak webinaria (internetowe seminaria pozwalające na kontakt ze słuchaczami), podcasty (publikacje dźwiękowe i filmowe w formie regularnych odcinków), filmy wideo, poradniki, raporty, infografiki.

Content marketing – nie tylko w internecie
Warto również zaznaczyć, że content marketing w szerszym zakresie dotyczy nie tylko internetu, ale również treści publikowanych poza siecią. Mogą być one umieszczane między innymi w gazetach, na ulotkach, w katalogach, folderach, poradnikach drukowanych, książkach, w telewizji w formie filmów poradnikowych.

Zatem każda firma, która chce poprawić swoje wyniki, powinna pomyśleć o zainwestowaniu w content marketing z dobrą agencją. To się opłaca!

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie