Outsourcing nie taki straszny. Jak wybrać dobrą firmę?

Share

outsourcing-kalkulatordlafirm-pl-1

Firm, które zamiast szukania pracownika na etat decydują się na zlecenie usług podwykonawcom jest coraz więcej. Czym kierować się przy wyborze ofert i na co zwrócić uwagę na początku współpracy?

Referencje i doświadczenie
Bez wątpienia istotną kwestią są referencje. Warto współpracować z poleconą firmą oraz zweryfikować, jak długo przedsiębiorstwo funkcjonuje na rynku. Brak doświadczenia to wprawdzie dużo niższe stawki, jednak często nieodpowiednia jakość. Nie powierzaj zlecenia wykonawcy, który dopiero raczkuje w branży.

Skorzystaj z odpowiednich narzędzi
Obecnie biznesmeni mają do dyspozycji wiele narzędzi usprawniających codzienną pracę. Jednym z nich jest taki kalkulator: https://kalkulatordlafirm.pl/. To bardzo przydatna platforma, która znacznie skraca czas potrzebny na znalezienie partnera biznesowego. Wystarczy, że wpiszesz kluczowe parametry dotyczące danej usługi, aby uzyskać średnią kwotę netto. Co ważne, kalkulator podaje dane na podstawie prawdziwych ofert sprzedażowych. Dzięki temu jesteś świadomy, z jakimi kosztami możesz się liczyć bez konieczności porównywania wielu zestawień cenowych.

Nie bój się negocjować
Jeśli wiesz, ile będzie cię kosztować usługa, możesz próbować negocjować. Często firmy zawyżają oferty cenowe, wykorzystując niewiedzę swoich klientów. Znajomość średnich stawek rynkowych to doskonały punkt odniesienia w rozmowach handlowych. W większości wypadków kalkulator bardzo ułatwia uzyskanie atrakcyjniejszej oferty, dlatego warto z niego skorzystać.

Zanim podpiszesz umowę…
Kluczową kwestią jest moment podpisania umowy. Tu trzeba bardzo uważać. Warto zapoznać się z karami za zrezygnowanie z umowy przed czasem, a także doprecyzować, z jakimi kosztami będzie wiązało się wprowadzanie poprawek w projekcie. Najlepiej poprosić o pomoc prawnika. W ten sposób unikniesz ukrytych kosztów. Zwróć też uwagę na kontakt. Jeśli już na początku trudno jest Ci znaleźć wspólny język, później może być już tylko gorzej.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie