Czym charakteryzują się profesjonalne kampanie AdWords

Share

 profesjonalne adwords zdj1

Google Adwords to narzędzie, które pomaga zwiększyć sprzedaż, przyciągając na stronę internetową potencjalnych klientów. Reklamować można się lokalnie i globalnie. Google umożliwia dotarcie do grupy docelowej na różne sposoby, oferuje reklamy tekstowe w wyszukiwarce, reklamy graficzne, reklamy wideo w YouTube oraz mobilne w aplikacjach. Obsługa AdWords nie wydaje się skomplikowana, jednak profesjonalne kampanie AdWords, które przynoszą zamierzone efekty tworzone są przez specjalistów. Dowiedz się czym charakteryzują się skuteczne kampanie AdWords i jak je tworzyć.

Profesjonalna reklama jest dopasowana do branży
Powodzenie kampanii zależy przede wszystkim od dotarcia z precyzyjnym przekazem do odbiorców. Planując kampanię należy dobrze poznać charakter danej działalności - profesjonalna reklama jest dopasowana do branży i grupy docelowej. Odpowiednie targetowanie pomaga osiągnąć oczekiwane rezultaty. Dokładne określenie grupy docelowej jest kluczem do podniesienia konwersji i zwiększenia zysków firmy. Targetowanie reklamy docierają do użytkowników potencjalnie zainteresowanych danym tematem. System AdWords pozwala na zarządzanie kampaniami i kierowanie nimi w wybrany sposób. Można postawić na remarketing czyli celować w tę grupę osób, która już odwiedziła daną stronę. Można wziąć pod uwagę język, lokalizację albo słowa kluczowe. Google daje wiele możliwości, tworząc kampanię AdWords warto precyzyjnie określić grupę docelową, tym samym dotrzeć z komunikatem do zainteresowanych.

Skuteczne kampanie Adwords potrzebują trafnych słów kluczowych
Profesjonalna kampania AdWords zawiera dokładnie dobrane słowa kluczowe. Dzięki temu klient po wpisaniu danej frazy w wyszukiwarkę widzi witrynę firmy, której produkty lub usługi reklamujemy. Należy zastanowić się i przeanalizować, co wpisują potencjalni klienci w wyszukiwarkę by stworzyć udaną kampanię. Precyzyjne dobrane słowa minimalizują koszty kampanii, stąd przy ich określaniu warto skonsultować się ze specjalistą AdWords, który potrafi ocenić potencjał marketingowy danej frazy oraz jej faktyczny koszt. Słowa kluczowe powinny trafnie opisywać produkt lub usługę, którą sprzedajemy. Frazy nie mogą być zbyt długie, ważne by były jak najbardziej zbieżne z prowadząca działalnością. Trafność reklamy i precyzyjność komunikatów są oceniane przez Google podczas szacowania tak zwanego Wyniku Jakości.

Wysoki Wynik Jakości charakteryzuje profesjonalną reklamę AdWords
Wynik Jakości jest oszacowaniem przez Google wartości reklam, użytych w kampanii słów kluczowych i promowanych stron www. Podawany jest w skali od 1 do 10. Zawiera trzy składowe:

• przewidywane współczynniki klikalności,
• trafność reklamy,
• ocenę jakości strony docelowej.

Najlepiej oceniane są spersonalizowane reklamy, te dopasowane do potrzeb użytkowników. Takie kampanie mają dobry współczynnik klikalności CTR, co pozytywnie wpływa na ogólną ocenę Google. System określając jakość reklamy zwraca uwagę na jakość strony, na którą dana reklama kieruje. Witryna powinna być przyjazna dla odbiorcy i dopracowana. Pozytywnie odbierane są WWW, które posiadają wygodną nawigację, angażujące teksty, przejrzystą strukturę. Kluczowe są też kwestie techniczne – takie jak czas ładowania czy responsywność. Warto zadbać o kondycję i optymalizację strony, do której kieruje kampania.

Wysoki Wynik Jakości oznacza, że Google ocenia reklamę i strony docelowe jako przydatne dla użytkowników. Im wyższy jest ten wynik tym koszty reklamy są niższe, a jej skuteczność większa.

Google dba o personalizowanie kampanii reklamowych
Aby kampania AdWords była skuteczna należy ją optymalizować. Nawet małe zmiany w ustawieniach mogą zwiększyć zasięgi. Warto korzystać z opcji, które oferuje Google i na bieżąco moderować i udoskonalać pierwotne założenia kampanii. Specjalne rozszerzenia w systemie Google AdWords umożliwiają personalizację reklam. Jest to między innymi opcja dodania numeru telefonu albo lokalizacji. Klient wiedząc, że sklep znajduje się blisko jego miejsca pracy lub domu, chętniej korzysta z proponowanych zniżek i promocji. Rozszerzenia zwiększają funkcjonalność reklamy, jej widoczność i efektywność.

Profesjonalna kampania AdWords wymaga odpowiedniego contentu
Z czego składa się profesjonalna reklama? Z tekstu, który zainteresuje potencjalnego klienta. Powinien być on napisany językiem korzyści, zachęcać do kliknięcia. Powinien odpowiadać na pytania, które zadają sobie klienci odnośnie reklamowanego produktu czy usługi. Przedstawienie rzeczywistych korzyści jest zadaniem reklamy tekstowej. Tak zwana mowa korzyści jest skuteczniejsza niż pokazywanie konkretnych cech danego produktu. Za pomocą tekstu marketingowcy mają za zadanie nawiązanie pozytywnych relacji z klientem, złagodzenie obaw konsumentów i docelowo sprzedaż. Warto zadbać o jakość contentu, to on buduje reklamę.


System AdWords daje wiele możliwości, kampanie można dostosować do wymagań różnych branży, do specyfiki działania konkretnej firmy. Warto tworząc reklamę stale ją optymalizować i udoskonalać by dotrzeć do największej liczby potencjalnych klientów.

Tekst powstał przy współpracy z EACTIVE (https://www.eactive.pl)

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie