Mieszkanie w Warszawie – kupić nowe czy używane?

Share

warsaw-1743565 1280

Zakup własnego mieszkania to niezwykle poważna decyzja oraz bardzo kosztowne przedsięwzięcie. Doskonale zdają sobie z tego sprawę szczególnie mieszkańcy stolicy, mieszkania na sprzedaż w Warszawie należą bowiem do najdroższych w całej Polsce. Na koszt...

Zakup własnego mieszkania to niezwykle poważna decyzja oraz bardzo kosztowne przedsięwzięcie. Doskonale zdają sobie z tego sprawę szczególnie mieszkańcy stolicy, mieszkania na sprzedaż w Warszawie należą bowiem do najdroższych w całej Polsce. Na koszt ich zakupu duży wpływ ma także to, czy zdecydujemy się na nowe mieszkanie od dewelopera, czy też wybierzemy mieszkanie używane, z tzw. drugiej ręki.

Jakie są zalety i wady każdego z tych rozwiązań i jakie mieszkanie bardziej opłaca się kupić w Warszawie?

Mieszkania Warszawa sprzedaż przez dewelopera – świetny wybór dla wymagających
Nowe mieszkania prosto od dewelopera to świetny wybór dla wymagających osób, które pragną urządzić mieszkanie wedle własnych potrzeb i upodobań. Nowe lokale możemy bowiem wykończyć w taki sposób, jaki nam się podoba, wykorzystać samodzielnie wybrane materiały oraz dzięki tym zabiegom uzyskać optymalną dla nas funkcjonalność.

Nieużywane mieszkanie to także znakomite rozwiązanie dla osób, które nie chcą korzystać z lokalu, który przed nimi zamieszkiwały inne osoby. Kupując nowe mieszkanie w Warszawie jego nabywca może także liczyć na gwarancję dewelopera, która w razie wystąpienia problemów z użytkowaniem mieszkania pokryje koszt ich naprawy. To bezpieczeństwo oraz wysoka pewność, że zakupiona nieruchomość spełni nasze oczekiwania.

Zasadniczą wadą mieszkań nieużywanych jest jednak ich wyższa cena rynkowa oraz konieczność przeznaczenia dodatkowych środków finansowych na ich wykończenie. W praktyce oznacza to, że nabywca musi bardzo dokładnie oszacować swój budżet oraz być przygotowanym na kolejne, dość wysokie wydatki związane z pracami wykończeniowymi.

Ponadto, od zakupu do wprowadzenia się do mieszkania może upłynąć sporo czasu, gdyż mieszkanie kupione w stanie deweloperskim nie nadaje się jeszcze do zamieszkania. Nabywcy takiej nieruchomości muszą się więc liczyć z koniecznością ponoszenia dodatkowych kosztów utrzymania dotychczasowego mieszkania zanim będą mogli przeprowadzić się do nowego lokalu.

warsaw-616346 1280

Używane mieszkania Warszawa sprzedaż – idealna opcja dla oszczędnych
Osoby, którym zależy na jak najszybszej przeprowadzce do swojego nowego mieszkania powinny z kolei postawić na mieszkania używane. Wybierając nieruchomość w dobrym stanie i już gotową do zamieszkania mamy bowiem nie tylko możliwość jej zakupu w niższej cenie, ale możemy także praktycznie od razu po sfinalizowaniu transakcji zacząć myśleć o przeprowadzce. To idealny wybór dla osób, które do tej pory wynajmowały mieszkanie i nie chcą ponosić kosztów utrzymania zarówno dotychczasowego mieszkania, jak i wykańczania nowego lokalu.

Zaletą mieszkań używanych w Warszawie jest także możliwość wyboru dogodniejszej lokalizacji. Nowe mieszkania powstają dziś bowiem głównie na obrzeżach miasta. Mieszkania używane możemy z kolei znaleźć także w samym sercu Warszawy oraz okolicznych dzielnicach, co docenią zwłaszcza osoby, które na co dzień korzystają z komunikacji miejskiej oraz chcą zamieszkać w bliskim sąsiedztwie pracy lub uczelni wyższej. Zaletą mieszkań używanych jest także możliwość negocjowania ich ceny, nieruchomość kupujemy bowiem bezpośrednio od jej właściciela i możemy zawsze próbować nieco obniżyć cenę jej sprzedaży.

Mieszkania Warszawa sprzedaż – używane i nowe mieszkania w jednym miejscu!
Najlepszym miejscem na poszukiwanie wymarzonego mieszkania w Warszawie, bez względu na to, czy ostatecznie wybierzemy mieszkanie nowe, czy używane, są internetowe portale z ogłoszeniami. W sieci znajdziemy dziś bowiem najwięcej aktualnych ogłoszeń sprzedaży mieszkań, zarówno tych pochodzących od agencji nieruchomości, jak i ofert osób prywatnych. Aktualne ogłoszenia dotyczące sprzedaży mieszkań w stolicy znaleźć można w kategorii mieszkania Warszawa sprzedaż na Tabela Ofert – ogólnopolskim portalu z szeroką ofertą ogłoszeń nieruchomości.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie