Fermy Woźniak to lider produkcji krajowej i jeden z największych producentów jaj konsumpcyjnych w Europie.

Share

Fermy Woźniak Mat1

Fermy Woźniak z międzynarodowymi certyfikatami jakości

Lider w produkcji jaj konsumpcyjnych, Fermy Wożniak pozytywnie przeszły audyt rozszerzonych, międzynarodowych certyfikatów jakości i bezpieczeństwa żywności – BRC (British Retail Consorcium) oraz IFS (International Food Standard). Ich celem jest minimalizacja ryzyka wystąpienia zagrożeń bezpieczeństwa żywności producentów współpracujących z sieciami handlowymi.

Certyfikacja BRC jest zbiorem zaleceń oraz wytycznych dla podmiotów działających w branży spożywczej. Ponadto, stanowi gwarancję, że produkt pomyślnie przeszedł wszystkie punkty kontroli oraz specjalistyczne testy, jest wysokiej jakości, a także bezpieczny dla konsumentów.

System IFS jest powszechnie uznawanym standardem w większości krajów Europy Zachodniej. Ma na celu potwierdzenie bezpieczeństwa i jakości produktu oraz jego zgodności z obowiązującym prawem i normami. Jest także respektowany przez Global Food Safety Initiative (GFSI) oraz ujednolica wymagania w łańcuchu dostaw aż po produkt końcowy.

Wdrożenia systemu BRC w naszym kraju oczekują sieci handlowe zrzeszone w Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. Podobnie jest za granicą. Certyfikacja IFS jest z kolei potwierdzeniem najwyższych norm bezpieczeństwa i jakości naszych produktów, dzięki czemu możemy je w sposób odpowiedzialny i transparentny dostarczać na rynki zagraniczne. Wymagania audytorów obejmowały m.in. kontrolę systemu zarządzania jakością, nadzorowanie procesu i wyrobu czy analizę środowiska produkcji. Pozytywne przejście audytów jest dla nas szczególnie ważne w kontekście marki własnej – Zdrovo, którą konsekwentnie implementujemy na polskim rynku – powiedziała Małgorzata Kuriata, dyrektor sprzedaży i marketingu Ferm Woźniak.

Poza certyfikatami BRC i IFS, Fermy Woźniak realizują autorski system kontroli jakości – EGGiDA. Obejmuje on wszystkie oddziały i opiera się na wykonywaniu dodatkowych, niewymaganych przez jednostki nadzorujące badań, mających na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa produktów. Rozszerzeniem systemu jest oznaczenie „Zboża z polskich pól”, będące efektem kontroli pochodzenia zbóż w paszy w czasie całego procesu produkcyjnego, magazynowania i dystrybucji.

***


Fermy Woźniak to lider produkcji krajowej i jeden z największych producentów jaj konsumpcyjnych w Europie. Firma istnieje na rynku od 1986 r. Posiada w pełni zintegrowany system produkcji jaj konsumpcyjnych w cyklu zamkniętym oraz własną flotę ponad 200 pojazdów ciężarowych o normach emisji EURO 5 i EURO 6 z naczepami typu chłodnia czy cysterna-silos. Ponadto, firma prowadzi skup zbóż w trzynastu punktach na terenie zachodniej Polski oraz posiada mieszalnię pasz. Kontrola na każdym etapie procesu – od stad rodzicielskich, wylęgarni i odchowu niosek, przez wytwórnię wysokogatunkowej paszy, po pakowanie i transport jaj, zapewnia najwyższą jakość produktów. Bogaty asortyment uwzględnia jaja białe i brązowe różnych rozmiarów, produkty specjalne – jaja ściółkowe, jaja królewskie, jaja smakowite oraz jaja z datą zniesienia. Fermy Woźniak to także dwa centra logistyczne na potrzeby realizacji dostaw oraz nowoczesne rampy, zapewniające szybki przeładunek towaru. Gwarancją jakości produktu końcowego jest pierwszy na rynku i autorski system kontroli EGGiDA oraz certyfikaty IFS i BRC. Firma została m.in. dwukrotnie wyróżniona Złotym Laurem Konsumenta, złotym godłem Konsumenckiego Lidera Jakości oraz Orłem Eksportu województwa wielkopolskiego. Nowo wprowadzona marka Zdrovo otrzymała wyróżnienie Konsumencki Lider Jakości – Debiut 2018. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Żylicach nieopodal Rawicza.

Więcej informacji:
http://fdw.pl/pl

EGGiDA to unikalny, autorski system sformułowany i wdrażany wyłącznie w ramach działalności biznesowej Ferm Woźniak oraz podmiotów powiązanych. System opiera się na wykonywaniu dodatkowych, niewymaganych przez jednostki nadzorujące badań powiązanych z maksymalnym bezpieczeństwem produktu. Głównymi założeniami systemu EGGiDA jest podejmowana z inicjatywy przedsiębiorstwa, wewnętrzna kontrola w ramach procedur bezpieczeństwa oraz zapewnienie najwyższych, rozszerzonych i pogłębionych wymogów dotyczących jakości jaj konsumpcyjnych oraz ich otoczenia.

System EGGiDA, jako zintegrowane narzędzie realizacji strategii zarządzania jakością przedsiębiorstwa, został wprowadzony na wszystkich siedmiu etapach produkcji i obejmuje wszystkie oddziały Ferm Woźniak.

Kontakt dla mediów:
Bartosz Sosnówka
communications manager
E: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
M: 517 476 361

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie