Endermologia – sposób na skuteczną walkę z cellulitem

Share

laser-2761498 960 720 

Wiele kobiet dopada w końcu problem pojawiającego się cellulitu. Często stosują one kremy i balsamy, które mają zwalczać widoczne zmiany w skórze. Okazuje się jednak, że proponowane kosmetyki, nie są tak skuteczne, jak reklamują je producenci. Najlepszym sposobem na walkę z cellulitem jest zabieg endermologii, który efektywnie zwalcza nienaturalnie rozrośnięte komórki tłuszczowe.

Cellulit – co to takiego?

Cellulit to nic innego jak komórki tłuszczowe, które są nienaturalnie rozrośnięte i nierówno rozlokowane na ciele. Uciskają one naczynia krwionośne, co prowadzi do powstawania obrzęków. Im więcej zalegających komórek tłuszczowych, tym większe fałdy na ciele. Tworzenie się cellulitu związane jest z prowadzeniem siedzącego trybu życia, stresu i złego odżywiania. Rozwiązaniem problemu cellulitu jest opróżnienie komórek tłuszczowych i poprawa krążenia.

Zabieg endermologii – charakterystyka

Zabieg endermologii to inaczej masaż mechaniczny, który wykonuje się za pomocą głowic rolujących. Pobudzają one głębokie warstwy skóry, poprawiają krążenie krwi i usuwają tłuszcz. Uwolnione substancje nie zostają wchłonięte, ale wydalone z organizmu. Endermologia jest skutecznym sposobem na walkę z cellulitem, dlatego, że podczas zabiegu stymulowane są komórki tłuszczowe oraz tkanka łączna, odpowiedzialna m.in. za produkcję kolagenu. Uwolnienie tłuszczy przyspiesza ich spalanie, dlatego zabieg służy również do wysmuklenia ciała. Zabieg usuwania cellulitu oferowany jest w renomowanych salonach kosmetycznych, które posiadają urządzenia wyposażone w najnowsze technologie. Przykładowo, wysokim poziomem zaufania cieszy się endermologia w Poznaniu, gdzie specjaliści doradzają i pomagają przygotować się do zabiegu.

Efekty endermologii

Efekty zabiegu są widoczne gołym okiem. Skutkiem masażu jest widoczna redukcja cellulitu i poprawa kondycji skóry. Z racji tego, że w trakcie zabiegu pobudzane są komórki tłuszczowe, po kilku sesjach zauważalne jest również zmniejszenie obwodu poszczególnych części ciała. Trzeba jednak pamiętać, że zabieg endermologii należy wykonywać regularnie, tylko wtedy efekty będą się utrzymywać przez długi czas. W zależności od stopnia rozwinięcia się cellulitu na początku należy poddać się kuracji obejmującej 10-12 zabiegów. Po zakończeniu sesji wystarczą już tylko wizyty kontrolne raz w miesiącu. Cena jednego spotkania różni się w zależności od gabinetu, ale średnio wynosi 200 zł za zabieg.

Endermologia jest ogromną szansą dla osób, które pragną pozbyć się nieestetycznego cellulitu na ciele. Jak widać zabieg jest nieinwazyjny i skuteczny. Podczas masażu pacjent nie odczuwa dyskomfortu. Może on być stosowany na różne partie ciała. Jedyne o czym trzeba pamiętać to jego regularne powtarzanie.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie