magazine top

tb1

Niezależnie od tego, czy organizujemy dużą konferencję branżową, szkolenie, czy kameralny wyjazd integracyjny – wybór obiektu może przesądzić o sukcesie lub porażce wydarzenia. Na co zwrócić uwagę, przy podejmowaniu tej decyzji? O 6 krokach do wyboru idealnej lokalizacji eventu opowiada Małgorzata Suska, kierownik ds. rezerwacji grupowej w Centrum Konferencyjnym Bania w Białce Tatrzańskiej.

1. Lokalizacja
Na dobrą lokalizację obiektu składają się trzy czynniki: jego położenie, najbliższe otoczenie oraz dostępność bazy noclegowej. Przede wszystkim należy sprawdzić, czy do wybranego miejsca bez problemu dotrzemy samochodem (w tym przypadku niezbędny jest duży parking). Jeśli wydarzenie potrwa dłużej niż jeden dzień lub gromadzi uczestników z odległych lokalizacji, ogromną rolę odgrywa też dostępność komfortowej bazy noclegowej. Centrum Konferencyjne Bania w Białce Tatrzańskiej łączy w sobie wszystkie powyższe cechy. Obiekt wygodnie skomunikowany jest m.in. z Krakowem czy Katowicami, a naszym klientom biznesowym oferujemy parking na ok. 300 samochodów. Na terenie Resortu Bania znajduje się także stok narciarski, terma oraz Hotel Bania**** Thermal&Ski, który w 262 pokojach i apartamentach pomieści ok. 800 osób. Z okien większości pomieszczeń roztacza się imponujący widok na szczyty Tatr i Pienin.

2. Przestrzeń
Podstawą jest dopasowanie rozmiaru sali konferencyjnej do liczby gości. Warto także zapytać, czy w obiekcie dostępna jest przestrzeń bankietowa i networkingowa oraz mniejsze pomieszczenia dedykowane kameralnym dyskusjom. Kolejnym, bardzo ważnym czynnikiem jest elastyczność wnętrz i możliwość zaaranżowania ich tak, aby odpowiadały potrzebom danego eventu. Nie bez znaczenia pozostaje wygląd obiektu. Ciekawa architektura może stworzyć klimat wydarzenia i sprawić, że na długo pozostanie on w pamięci uczestników. Piękne wnętrza w nowoczesnym góralskim stylu i niezwykle elastyczna przestrzeń to znaki rozpoznawcze Centrum Konferencyjnego Bania. Do dyspozycji naszych klientów oddajemy Salę Trzy Korony o powierzchni ponad 500 m2 oraz Salę Wierchy z możliwością podziału nawet na siedem mniejszych pomieszczeń. Obejmujące 700 m2 foyer z bezpośrednim wyjściem na taras może być miejscem networkingu w czasie konferencji lub pełnić funkcję wystawienniczą, ale także połączyć dwie duże sale w spójną przestrzeń bankietową dla niemal 1000 osób. Dodatkowo na potrzeby spotkań biznesowych w mniejszym gronie przygotowano cztery indywidualne Sale VIP.

3. Zaplecze techniczno-multimedialne
Przerywający mikrofon, niesprawny projektor czy brak szybkiego Internetu – to najczęstsze techniczne koszmary organizatorów eventów. Nowoczesne i w pełni sprawne zaplecze techniczno-multimedialne to warunek konieczny przy wyborze przestrzeni konferencyjnej. Centrum Konferencyjne Bania wyposażone jest w najnowocześniejsze rozwiązania multimedialne jak scena z rozkładaną trybuną oraz profesjonalny system nagłośnienia w Sali Wierchy. Do dyspozycji klientów oddajemy także system Digital Signage oraz ruchome mosty oświetleniowe. Organizacja przestrzeni umożliwia zespołom technicznym szybki montaż i demontaż.

tb2

4. Catering i gastronomia
Ogromnym atutem obiektu jest własne zaplecze gastronomiczne i menu oparte na lokalnych produktach. Warto zwrócić uwagę na możliwość dostosowania posiłków do wymagań uczestników, np. przygotowania dań wegetariańskich lub bezglutenowych. Obiekt powinien też dysponować ogólnodostępną restauracją lub lobby, w którym uczestnicy będą mogli zintegrować się po zakończeniu oficjalnej części wydarzenia. Oprócz indywidualnego zaplecza gastronomicznego w części konferencyjno-bankietowej na terenie Resortu Bania znajdują się m.in. Restauracje Góralska oraz Rohatka, serwująca dania włoskie. Podstawą każdej kuchni jest współpraca z lokalnymi dostawcami i producentami. Wieczorną rozrywkę zapewnia Klub Bania, a kameralną atmosferę z pięknym widokiem, idealną do spotkań w mniejszym gronie oferuje kawiarnia Na Szczycie.

5. Koordynacja wydarzenia
Wybierając lokalizację eventu, decydujemy także o tym, z kim będziemy współpracować podczas jego planowania i realizacji. Kluczowe jest tutaj zaangażowanie i doświadczenie konsultanta po stronie obiektu. W Centrum Konferencyjnym Bania ten sam opiekun projektu czuwa nad nim od momentu sprzedaży, aż do samej realizacji. Zespół tworzą profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem, którzy wspierają klientów nie tylko lokalnym doświadczeniem, ale także znajomością bieżących trendów. Doradzamy, ale też sami wychodzimy z inicjatywą i w razie potrzeby przejmujemy część obowiązków, np. organizację czasu wolnego uczestników.

tb3

6. Dodatkowe atrakcje
Wydarzenia integracyjne i towarzyszące wpływają na ocenę uczestników wydarzenia równie mocno, jak przebieg jego części oficjalnej. Z tego powodu warto dowiedzieć się, czy obiekt, w którym odbędzie się event oferuje także dodatkowe atrakcje i kreatywne formy rozrywki. Narty, wycieczki piesze i rowerowe, SPA, ale też monster rollery i skoki spadochronowe – katalog atrakcji Centrum Konferencyjnego Bania liczy kilkadziesiąt pozycji. Wśród nich znajdą się także aktywności integracyjne jak Janosikowe Próby, forma grupowej rywalizacji z góralskim akcentem. Goście ceniący sobie relaks w spokojniejszym wydaniu, z pewnością docenią możliwość skorzystania z term, do których nielimitowany dostęp otrzymują wszyscy klienci biznesowi Resortu. Centrum Konferencyjne Bania łączy w sobie wszystkie sześć cech doskonałego obiektu eventowego. Nowoczesna i w pełni wyposażona przestrzeń w pięknej lokalizacji, ekskluzywna baza noclegowa, wysokiej jakości zaplecze gastronomiczne i niesamowite atrakcje, a także wsparcie doświadczonego eksperta – wszystko to pozwoli zorganizować wydarzenie, które pozytywnie zapisze się w pamięci uczestników na długi czas.

tb4

www.hotelbania.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 18 261 24 81