magazine top

 internet-2314523 960 7201

Technologia jest przydatna niemal do wszystkiego. Dzięki niej można zwiększyć efektywność pracy, zarządzać procesami, ale również zwiększyć bezpieczeństwo firmy. To nieprawda, że hakerzy atakują jedynie duże przedsiębiorstwa. Ofiarami stają się również małe firmy i start-upy. Dlatego bardzo istotne jest wprowadzenie w firmie automatyzacji zabezpieczeń.

Jak uruchomić automatyzację w firmie?

Automatyzacja nie jest nowym tworem, nowe technologie stają się coraz bardziej przystępne cenowo, dlatego wiele firm może sobie na nie pozwolić. Trzeba jednak wiedzieć, że tradycyjne zapory sieciowe mogą nie wystarczyć. Dzieje się tak dlatego, że cyberprzestępcy indeksują dane i próbują w różny sposób intensyfikować swoje działania. Warto więc korzystać z usług profesjonalnych firm, takich jak Autoid, które proponują gotowe rozwiązania automatyzacji. Inteligentne zapory sieciowe nie ograniczają dostępu na podstawie analiz indywidualnych przypadków, ale monitorują zagrożenia w czasie rzeczywistym. Aplikacje tego rodzaju bazują na technologii uczenia maszynowego i mogą analizować treść maili, filtrować załączniki i wiadomości. Technologia uczenia maszynowego opiera się na dostępie do danych historycznych i tworzenia analiz na ich podstawie. Dlatego nowe ataki i podatności mogą okazać się problematyczne. Najlepiej jest więc połączyć automatyzację przewidywania i izolowania zagrożeń z nadzorem ze strony wyszkolonych pracowników. Bardzo ważne jest, by zautomatyzowane comiesięczne płatności, były chronione hasłami.

Niezbędne aktualizacje oprogramowania

Narzędzia do automatyzacji ciągle się rozwijają i są coraz bardziej zaawansowane. Ze względu na pojawiające się ulepszenia, należy wykonywać regularne aktualizacje aplikacji. Istnieją jednak wbudowane narzędzia ułatwiające przeprowadzanie updateów. Są to automatyczne aktualizacje, które nie angażują użytkownika. Samodzielnie skanują i monitorują system w poszukiwaniu nowych zagrożeń oraz aktualizują bazę danych.

Szyfrowanie przepływu danych

Dostęp do budynków coraz częściej zabezpieczony jest przy użyciu rozmaitych technologii np. rozpoznawanie głosu, twarzy, odcisku palca. Trzeba jednak pamiętać, by inteligentne systemy i elementy IoT znajdowały się w innej sieci, niż systemy biznesowe. Warto stosować różne poziomy uprawnień, by szczegółowo móc określić, kto do jakich danych ma dostęp. Coraz częściej, by utrudnić ataki cyberprzestępcom, firmy stosują szyfrowanie przepływu danych do otwartej sieci przez wirtualną sieć prywatną lub sieć VPN. Rozwiązanie nie jest kosztowne (kilka dolarów miesięcznie) i daje większe bezpieczeństwo przedsiębiorstwu.

fb button

grab my essay banner

logo jooble