magazine top

ENIS1

Początki Firmy ENiS Sp. z o.o. Sp.k. – zarządzającej marką Sklepopon.com – sięgają końca lat 80., kiedy to Przedsiębiorstwo zaczęło stawiać swoje pierwsze kroki w branży motoryzacyjnej. Pod koniec 2006 r. otwarto sklep internetowy pod adresem www.sklepopon.pl. Od 2016 r. sprzedaż internetowa jest prowadzona przez Firmę ENiS Sp. z o.o. Sp.k. Obecnie Spółka jest drugim w Polsce sklepem internetowym z oponami, felgami i akcesoriami samochodowymi prowadzącym handel B2C. Firma ma swoją siedzibę w Krakowie.

Początki
Historia marki Sklepopon.com zaczęła się zwyczajnie – od fascynacji oponami i pracy w serwisie. Powstanie jednego, niewielkiego wówczas serwisu w latach 80. trudno z dzisiejszej perspektywy uznać za sukces. Niewątpliwie jednak w podobny sposób rodziło się wiele dziś znanych i cenionych Firm. Wraz ze zmianami, jakie zachodziły w polskiej gospodarce, również i krakowska Firma stopniowo się rozwijała. Z początkiem lat 90-tych nawiązała trwającą do dziś współpracę z największymi międzynarodowymi koncernami oponiarskimi.

E-commerce – właściwa decyzja
Otwarcie sklepu internetowego Sklepopon.com w 2006 r. pozwoliło Firmie na rozwój, dostarczając nowych możliwości – przede wszystkim dotarcia do większej liczby Klientów. W czasie podejmowania tej decyzji zadawano sobie pytanie, czy sprzedaż opon przez internet i ich wysyłka mają sens. Finalnie jednak zdecydowano się na ten krok i jak pokazały wyniki, ta inwestycja była strzałem w dziesiątkę. Dziś rynek e-zakupów bardzo dynamicznie się rozwija nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie Środkowej. Na tym polu czeka Firmę kolejne wyzwanie, a mianowicie dostarczanie produktów do większej liczby Klientów zagranicznych. Dziś ENiS Sp. z o.o. Sp.k. prowadzi przede wszystkim działalność e-commerce o zasięgu krajowym, jednak celuje także w rozwój sprzedaży zagranicznej.

Intensywny rozwój
Firma w ostatnich latach intensywnie się rozwija. W szczególności ostatnie trzy lata były pasmem ciągłych inwestycji, istotnych z punktu sprawnego funkcjonowania Przedsiębiorstwa. W ramach zmian i unowocześnień przeorganizowano strukturę Firmy, zmieniono oprogramowanie, jednocześnie tworząc własny dział IT. Ponadto powstał nowy magazyn z systemem wysokiego składowania, a na początku 2018 r. Firma zmieniła swoją siedzibę, przenosząc biura do nowego, wygodniejszego budynku. ENiS Sp. z o.o. Sp.k. nie zamierza na tym poprzestać – planuje nadal aktywnie działać i się rozwijać. Członkowie zespołu mają w sobie niespożytą energię, którą pragną przekuć w dalszy sukces. Nie boją się wyzwań i nie chcą stać w miejscu, zwłaszcza, że przed Firmą stoją nowe zadania – plany bycia coraz lepszym i „ściganie” lidera, jak również stałe doskonalenie usług, aby nie stracić swojej wysokiej pozycji w starciu z konkurencją, która nie śpi. Firma ENiS Sp. z o.o. Sp.k. z myślą o przyszłym rozwoju już dziś prowadzi intensywne działania, które wkrótce spowodują, że jej logo stanie się widoczniejsze i jeszcze bardziej rozpoznawalne.

Bogactwo oferty
Obecnie Sklepopon.com w swojej ofercie ma ponad 170 marek. Firma jest autoryzowanym dystrybutorem takich marek jak: Michelin, Pirelli, Yokohama, Dębica, Dunlop, Kormoran, Fulda, Kleber, Seiberling, Hankook, Apollo, Goodyear, BFGoodrich, Firestone, Nokian Tyres, Vredestein czy Bridgestone. Co ważne, dysponuje magazynem na 100000 opon, zlokalizowanym w Krakowie. Obecnie współpracuje z ponad stoma dostawcami z Polski i zagranicy. Dzięki temu jest w stanie doręczyć Klientowi każdą oponę – o ile jest ona produkowana. Najnowocześniejszy system przechowywania towaru i kompletowania zamówień daje Przedsiębiorstwu możliwość wysłania 10000 opon dziennie. To znakomity wynik.

Pełnowartościowe opony
Kupując w sklepie Sklepopon.com, Klienta ma pewność, że dostanie pełnowartościowe opony, ponieważ Firma ENiS Sp. z o.o. Sp.k. przechowuje je zgodnie z aktualnymi wytycznymi:

opony są przechowywane w zakrytym magazynie; nie są narażone na działanie, zimna, wilgoci ani promieniowania słonecznego,
asortyment w magazynie podlega stałej rotacji, a położenie opon często jest zmieniane, aby nie ulegały one odkształceniu,
jest zapewniona optymalna temperatura do przechowywania opon oraz odpowiedni poziom wentylacji,
w pobliżu opon nie są przechowywane materiały, które mogą mieć negatywny wpływ na gumę.

Montaż w serwisach partnerskich
- nowa propozycja
Nowością w ofercie Sklepopon.com jest możliwość montażu w serwisach partnerskich. Z tym projektem Firma wystartowała lipcu 2017 r. Do dziś udało jej się podpisać umowy z dwustoma serwisami. Dzięki temu Przedsiębiorstwo stworzyło sieć serwisów partnerskich w całym kraju, zbliżając się w ten sposób do Klienta i oferując mu dodatkową wartość. Projekt ten jest odpowiedzią na potrzebę rynku, ponieważ coraz więcej Klientów oczekuje kompleksowej obsługi. Firma daje możliwość zamówienia towaru do serwisu, który następnie zajmuje się finalizacją transakcji i montażem opon w dogodnym dla Klienta terminie. Ten sposób dostawy jest szczególnie korzystny dla osób, które mają problem z odbiorem przesyłki od kuriera.

Zaufanie i zadowolenie Klienta
Dzięki bogatej ofercie oraz kompleksowej, rzetelnej i sprawnej obsłudze ENiS Sp. z o.o. Sp.k. cieszy się zaufaniem Klienta. Firma z każdym rokiem pozyskuje nowych Klientów, oferując im coraz to bogatszy asortyment towarów i usług. Stałym dążeniem Przedsiębiorstwa jest coraz szybsze i efektywniejsze realizowanie potrzeb Klientów. Tak powstało motto: „Nam możesz zaufać”. Sklepopon.com już od samego początku istnienia do dziś słynie z najwyższej jakości – zarówno obsługi Klienta, jak i świadczonych usług. Mimo mocnej konkurencji Firma pnie się w górę. Z dnia na dzień ulepsza swoje serwisy i usługi, chcąc zdobywać jeszcze większe zaufanie stałych i nowych Klientów. W e-biznesie podejście do Klienta jest kluczowym elementem. Wszyscy Klienci są równie ważni i Firma dokłada szczególnych starań, aby każdy z potencjalnych kupujących został dopieszczony i odsłużony na najwyższym poziomie. Takie podejście procentuje rzeszą zadowolonych Klientów, którzy wracają po kolejne zakupy, a także polecają Firmę innym.

Klucz do sukcesu
Jednym z kluczy do sukcesu Firmy z pewnością są jej pracownicy – ich profesjonalizm, wiedza, znajomość branży i umiejętności. Obecnie w ENiS Sp. z o.o. Sp.k. pracuje około 70 osób i z roku na rok poziom zatrudnienia rośnie. Warto podkreślić, że większość pracowników nie przekroczyła trzydziestu lat – są to młodzi ludzie, pełni zapału, zaangażowania i chęci do współtworzenia Firmy, identyfikowania się z nią i działania dla jej rozwoju. To ludzie, którzy potrafią ze sobą współpracować, dbają o koleżeńskie relacje, a także ważne jest dla nich wspólne spędzanie wolnego czasu. Zaangażowanie pracowników w tym zakresie jest widoczne m.in. na polu sportowej rywalizacji – niedawno Firma po raz drugi wzięła udział w elitarnych rozgrywkach Biznes Ligi i drugi raz z rzędu zajęła pierwsze miejsce w tabeli. Warto dodać, że dla całego zespołu praca jest ważnym elementem codziennego życia, daje możliwość rozwoju osobistego i stanowi motor napędowy. Tak zbudowany zespół jest kluczem do sukcesu Firmy. Bez cennego kapitału ludzkiego osiągnięcie sukcesu nie byłoby możliwe.

Powód do dumy
Pozycja drugiego w Polsce sklepu internetowego z oponami w zakresie handlu B2C jest powodem do dumy dla Firmy ENiS Sp. z o.o. Sp.k.