Gdzie kupować samochody używane bez ryzyka bycia oszukanym?

Share

 car-buying-car-mechanic-car-purchase-970751

Znalezienie dobrego auta z drugiej ręki może przypominać szukanie igły w stogu siana. Warto jednak poświęcić nieco więcej czasu na wybranie tego najlepszego modelu, aby potem być całkowicie zadowolonym z zakupu. Gdzie jednak zacząć swoje poszukiwania, aby nie narazić się na bycie oszukanym?

Do Polski każdego roku sprowadzanych jest mnóstwo samochodów używanych z zagranicy. Do sprzedaży trafiają również auta eksploatowane już w kraju. Chociaż jest w czym przebierać, wielu klientów narzeka na problemy ze znalezieniem odpowiedniego modelu samochodu z drugiej ręki.

Głównym problemem przy kupnie samochodu używanego jest brak pewności co do jego rzeczywistego stanu technicznego. Handlarze często pomijają kluczowe detale dotyczące kondycji pojazdu, a późniejsze usterki z nich wynikające mogą być naprawdę kosztowne w naprawie. W związku z tym pojawia się pytanie – czy można kupować auta używane bez ryzyka?

Salony dealerskie – nie tylko nowe, ale też używane

Samochodów z drugiej ręki możemy poszukiwać nie tylko przez ogłoszenia w internecie, komisy czy giełdy. Wiele ciekawych ofert dostępnych jest również w autoryzowanych salonach dealerskich.

Coraz więcej dealerów w Polsce sprzedaje również pojazdy z drugiej ręki, na przykład możemy w ten sposób zakupić takie modele jak Ford Ka, Mondeo czy Ford Galaxy Warszawa jest jednym z wielu miast, gdzie atrakcyjne propozycje są dostępne na wyciągnięcie ręki. Auta dostępne u dealerów pochodzą głównie z rozliczeń z klientami, leasingu, a także sprowadzane są z zagranicy od innych dealerów marki.

Używane auta przed wystawieniem na sprzedaż są dokładnie sprawdzane – dealer wykonuje ich dokładny przegląd techniczny i udostępnia klientowi jego wyniki. W ten sposób nie ma ryzyka zakupienia „kota w worku”. Można również bez problemu odbyć jazdę próbną.

Auto używane także z gwarancją

Co więcej, u dealera na auto używane można otrzymać również gwarancję. Najczęściej wynosi ona pół roku albo rok i pozwala na usunięcie skutków awarii wchodzących w skład zakresu ochrony gwarancyjnej.

U dealera można też skorzystać z dodatkowych bonusów, na przykład otrzymać zniżki w ASO, wybrać korzystną opcję finansowania przez leasing lub kredyt samochodowy i na miejscu wykupić ubezpieczenie w niskiej cenie.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie