Jak przedłużyć żywotność auta?

Share

auto-1006216 960 720

W dzisiejszych czasach, posiadanie samochodu, nie jest już luksusem, ale pewnego rodzaju niezbędnikiem, bez którego ani rusz. Dobre auto nadal sporo kosztuje i nie zawsze możemy sobie pozwolić na jego natychmiastową zmianę, kiedy zajdzie taka potrzeba. Dlatego warto dbać o samochód, aby służył przez długie lata. Jak to zrobić? Poniżej kilka kroków, które pomogą przedłużyć żywotność naszych czterech kółek.

Regularny przegląd to podstawa

Regularne dokonywanie przeglądu samochodu przyniesie same korzyści. Przegląd pozwala na wymianę oleju silnikowego oraz filtrów (powinno się to robić przynajmniej raz w roku). Ponadto stwarza możliwość wykrycia wcześniejszych usterek, które na pierwszy rzut oka niewidziane, mogą w późniejszym czasie doprowadzić do poważnej awarii, a nawet kolizji drogowej, co w konsekwencji naraża właściciela auta na niespodziewane koszta. Podczas przeglądu, profesjonalni mechanicy sprawdzą między innymi rozrząd, hamulce, skrzynię biegów czy zawieszenie i doradzą, która część wymaga naprawy lub wymiany.

Paliwo - ważna sprawa

Oprócz regularnych przeglądów samochodu ważne, aby zwrócić uwagę na to, co wlewamy do baku. Jakość paliwa ma ogromne znaczenie, dlatego najlepiej tankować tylko na sprawdzonych stacjach. Nie powinno się jeździć na rezerwie. Jeśli, nam się to zdarzy raz lub dwa, nic się nie dzieje, ale jeśli na rezerwie jeździmy nagminnie, doprowadzimy do zatarcia pompy paliwa, no i możemy liczyć się z szybkim rdzewieniem baku. A tego przecież nie chcemy.

Dbaj o karoserię i wnętrze

Brudny samochód, nie tylko źle świadczy o kierowcy, ale również fatalnie wpływa na stan auta. Dlaczego? To proste. Brud niszczy karoserię, co w późniejszym czasie prowadzi do korozji. Niezależnie od pory roku, samochód trzeba myć przynajmniej dwa razy w tygodniu. Zimą, podwozie i karoseria niszczone są przez sól z posypanych dróg, latem natomiast lakier samochodowy uszkadzają ptasie odchody, soki z drzew czy opiłki metali wyrzucane z klocków hamulcowych. Jeśli auto nie zostanie umyte w porę, szkody mogą być nieodwracalne. A gdzie samochód myć najlepiej? Na pewno nie pod blokiem, bo za to grozi mandat. Do tego służą myjnie, których od groma na każdym rogu. Właściciel auta może udać się do myjni automatycznej, ręcznej dotykowej lub ręcznej bezdotykowej. Jeśli mamy problem z dokonaniem odpowiedniego wyboru i boimy się uszkodzeń, najlepiej rozważyć pomoc fachowców, którą oferuje myjnia w Piasecznie. Pracujący w niej profesjonaliści gwarantują czyszczenie auta sprzętem i środkami najwyższej jakości. Po usługi tej myjni szczególnie warto sięgnąć, jeśli mieszkamy na terenie Warszawy, ze względu na dobry dojazd ze stolicy oraz przystępne ceny.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie