magazine top

Przy okazji wypożyczania samochodu, wiele osób patrzy najpierw na cenę. Wybiera najlepszą i najkorzystniejszą dla niego opcję. Jednak nie zawsze cena usługi idzie z jej jakością. Na wynajem samochodów decydujemy się z różnych powodów, dlatego warto wybrać model, który najlepiej spełni nasze oczekiwania, a niekoniecznie ten, za który zapłacimy najmniej.

Jednak na co warto zwracać uwagę, kiedy decydujemy się na tą usługę? Co sprawdzić, gdy już dostaniemy pojazd w swoje ręce? Postaramy się podpowiedzieć i dać parę wskazówek. Mogą być one przydatne szczególnie dla tych osób, które nigdy wcześniej nie wypożyczały samochodu.

Przed podpisaniem umowy

Profesjonalny Wynajem samochodów w firmie Sixt.pl to nic skomplikowanego, jednak warto przeanalizować dokładnie umowę, którą podpisujemy z daną firmą. Ważne by wiedzieć jaki jest limit kilometrów, które możemy przejechać na dzień. Często w umowie zawarty jest zapis, że po przekroczeniu dziennego limitu musimy dopłacić za każdy dodatkowy kilometr. Warto dowiedzieć się również, jakie zasady obowiązują w związku z ilością kierowców, mogących jeździć danym samochodem. Często podpisujemy umowę na jednego kierowcę, a w praktyce wygląda to tak, że za kierownicę wsiadają różne osoby. Tymczasem niektóre wypożyczalnie wymagają dodatkowych opłat za każdego kolejnego kierowcę. Jeśli uda wam się bez przyłapania prowadzić samochód na zmianę, można zaryzykować. Jednak nigdy nie wiadomo, co zdarzy się na drodze, więc lepiej w tej kwestii nie oszukiwać.

Kiedy dostajesz samochód?

Gdy przeanalizowałeś już umowę wybranej firmy i wybrałeś samochód, którym, będziesz jeździć, sprawdź dokładnie jego stan, zanim zasiądziesz za kółkiem. Warto przejrzeć wszystkie szczegóły i w razie znalezienia jakiś usterek, zawiadomić odpowiednie osoby. Zwykle gdy dostajemy samochód, mamy pełen bak i taki też jesteśmy zobowiązani oddać. Jednak zwróć uwagę wcześniej na stan paliwa, by nie okazało się później, że doszło do jakiś nieporozumień i musisz dopłacać za dodatkowe tankowanie. Obejrzysz samochód z każdej strony, również w środku. Czy nie ma na nim jakiś znaczących rys czy uszkodzeń tapicerki. Natomiast przed oddaniem samochodu, sprzątnij za sobą śmieci. Przed przekazaniem pojazdu następnemu klientowi, samochody są zwykle sprzątane, jednak warto zostawić za sobą porządek. Wynajem samochodów jest dobrą opcją, gdy akurat nie mamy możliwości używania swojego auta, jednak pamiętajmy by być klientem świadomym i kulturalnym. Sprawdzaj dokładnie zawierane umowy i stan samochodu przed ruszeniem nim na miasto.

fb button

logo jooble