magazine top

Wiele osób zdecydowanie woli sięgnąć po samochód z drugiej ręki, niż ten prosto z salonu. Przyczyn może być wiele. Najczęściej chodzi o aspekt finansowy, ale nie zawsze. Są również osoby, które zdecydowanie wolą używany pojazd, ponieważ zdążył on już sprawdzić się na drodze. Poza tym – samochód prosto z salonu najszybciej traci na wartości. W tej sytuacji leasing używanego samochodu – wydaje się być świetnym wyborem.

JAKIE UŻYWANE AUTO MOŻNA LEASINGOWAĆ?

Każdy leasingodawca sam określa warunki umowy, która obejmuje samochody używane. Jeśli chodzi o uśrednienie ich, to najwięcej firm, decyduje się na leasing używanego auta, które nie skończyło jeszcze pięciu lat. Według oceny wielu leasingodawców to najlepszy czas na tego typu transakcje. Bardzo ważne jest również to, aby pojazd pochodził z komisu, prowadzonego przez dealera, który w swojej ofercie ma również nowe samochody i autoryzację ich producenta. Ten wymóg jest szczególnie trudny do spełnienia, ponieważ trzeba zadać sobie sporo trudu, aby znaleźć takie miejsce, a w nim pojazd, który nas interesuje. Na koniec pozostaje jeszcze wkład własny klienta w transakcje. Jeśli chcemy wziąć używane auto w leasing powinniśmy liczyć się z początkową wpłatą na wysokości 20%-30% wartości pojazdu.

NIE WSZYSTKIE FIRMY SĄ TAKIE SAME

Nie wszystkie firmy stosują jednak tak wygórowane wymagania. Na rynku działają również doświadczone i cenione przedsiębiorstwa, które z uwagą przyglądały się potrzebom klientów. Okazało się, że często to nawet pięcioletnie auto wciąż jest poza ich możliwościami finansowymi, a znalezienie pojazdu w wyznaczonym salonie również nie należy do najłatwiejszych. W związku z tym zmodyfikowały swoją ofertę, dopasowując ją do wymagań rynkowych. W gronie takich firm, znajduje się, np. CLS. W ramach swojej oferty, proponują leasing na samochody używane, które mają nie więcej, niż dziesięć lat. Co więcej, to klient decyduje, od kogo kupi auto. Warunkiem jednak jest jego dobry stan techniczny i nie za wysoki przebieg. Jeśli chodzi o wkład własny, tu również zmodyfikowano wymagania. Taka firma, jak CLS sugeruje udział klienta w zakupie na poziomie 10% wartości pojazdu.

ILE TO BĘDZIE KOSZTOWAĆ?

Wysokość comiesięcznego czynszu to kwestia indywidualna. Ma na nią wpływ liczba rat, wysokość wkładu własnego oraz początkowy koszt samochodu. Jeśli chcesz poznać orientacyjny koszt, tu również warto zainteresować się stroną internetową firmy CLS. Znajdziesz tam kalkulator leasingowy (https://cls.pl/kalkulator), który pomoże Ci oszacować orientacyjną wysokość opłat.

fb button

logo jooble