Pankaboard modernizuje maszynę BM3 i instaluje linię arkuszującą w celu poprawy jakości produktów i obsługi klientów

Share

/INS. Pankaboard kontynuuje inwestycje zmierzające do poprawy jakości niepowlekanych kartonów specjalnych, produkowanych na maszynie BM3 i poprawy serwisu klientów kupujących produkty z maszyny BM3. W czerwcu tego roku Pankaboard zainstaluje nową głowicę wlewu (head box) na maszynie BM3.

Nowy wlew będzie dalszym elementem poprawy profilu grubości kartonów, gwarantującą ich optymalne dostosowanie do potrzeb klientów. Inwestycja będzie zrealizowana w czasie letniej przerwy produkcyjnej przez firmy Bellmer i Tasowheel.

We wrześniu 2014 planowana jest instalacja nowej linii do arkuszowania, która znacznie zwiększy możliwości dostaw kartonów niepowlekanych z maszyny BM3 w arkuszach. Inwestycja spowoduje to skrócenie czasu dostaw produktów w arkuszach przez co zapewni znaczną poprawę poziomu usług.

Ari Vouti, CEO, komentuje: “Z przyjemnością informuję o tych inwestycjach naszych klientów. Potwierdzają one, że naszym celem jest dostarczanie najlepszej jakości kartonów i najlepszego poziomu serwisu. Inwestycje te poprawiają naszą ofertę i wzmacniają naszą pozycję lidera w produkcji niepowlekanych kartonów specjalnych i powlekanych kartonów FBB o wysokiej gramaturze.”

Maszyna papiernicza BM3 produkuje szeroki zakres niepowlekanych kartonów specjalnych, dostosowanych do wysokich wymagań jakościowych. Zastosowania kartonów produkowanych na maszynie BM3 to:

• Naczynia jednorazowe - PankaPlex
• Opakowania – PankaStar
• Produkty typu display, laminaty – PankaSilk i PankaMax
• Podkładki uszczelniające - Pankaseal
• Beer-matt/podstawki pod napoje - PankaDisc
• Ramki do zdjęć i grafiki – PankaSilk i PankaFrame

Wszystkie kartony produkowane są w 100% z pierwotnych włókien, posiadają certyfikaty do kontaktu z żywnością i certyfikaty PEFC I FSC.