Akcesoria do pakowania

Share

pufa-2

Co jest potrzebne, aby właściwie zapakować towar do wysyłki? Oprócz puełka kartonowego warto zaopatrzyć się w kilka niezbędnych akcesoriów, które dodatkowa zabezpieczą wysyłane przedmioty. Dzięki nim, zyskamy pewność, że wysyłka nieuszkodzona dotrze do adresata.

Pakowanie produktów przeznaczonych do wysyłki to bardzo istotna rzecz. Należy to zrobić porządnie i bezpiecznie. Przede wszystkim ze względu na to, że przesyłka musi dotrzeć do adresata w stanie idealnym. Prawie każdy z nas zamawiał jakiś przedmiot w sklepach internetowych i na pewno wielu z nas przeżyło niemałe rozczarowanie, kiedy po otwarciu paczki okazało się, że towar jest uszkodzony. Co więcej wszystko wskazywało na to, że produkty zostały źle zabezpieczone, a samo pudełko tekturowe okazało się zabezpieczeniem niewystarczającym. W samej Warszawie opakowania kartonowe, w których znalazł się towar uszkodzony są zmorą zarówno klientów, jak i sprzedawców. Dlatego też trzeba się do tego odpowiednio zabrać. Należy zadbać o to, by produkty w tekturowych pudełkach były odpowiednio zapakowane.

Producenci opakowań tekturowych w Warszawie zwracają uwagę na to, by poza opakowaniem towaru w pudełko, zabezpieczyć go jeszcze dodatkowymi elementami. Jednak należy też wziąć pod uwagę to, jaki towar będziemy dostarczać. Jeśli będzie to książka lub odzież wystarczyć może porządne opakowanie, folia bąbelkowa lub karton włożony do środka w celu wypełnienia wolnych przestrzeni i taśma klejąca. Dodatkowo można owinąć opakowanie stretchem. Inaczej nieco rzecz się ma z produktami bardziej delikatnymi. W przypadku takich towarów jak laptop, tablet, kuchenka mikrofalowa trzeba towar bardzo dokładnie zapakować. Są to produkty elektroniczne i konieczne może okazać się użycie np.. styropianu. A na kartonowe opakowanie dodatkowo należy nakleić specjalną etykietę wskazującą na to, że jest to towar delikatny.

Jeszcze większe zabezpieczenia należy zastosować przy wysyłce towarów szczególnie wrażliwych – takich jak filiżanki, kieliszki do wina, porcelana czy wszelkiego rodzaju produkty szklane. Jeden z właścicieli sklepu w Warszawie pudełka kartonowe zabezpiecza dodatkowymi wkładkami, które tworzą osobne boksy dla każdej pojedynczej szklanki czy kieliszka. W ten sposób ma pewność, że szkło nie będzie stykać się ze sobą. Eliminuje tą metodą kolejne ryzyko stłuczenia się szkła podczas dostarczani towaru.

Oczywiście do tego, by być w pełni spokojnym o to, że przesyłki będą odpowiednio zabezpieczone należy mieć na wyposażeniu wszelkie niezbędne akcesoria. Te powinny być zawsze pod ręką. Bardzo pomocne mogą okazać się maszyny, które automatyzują proces pakowania. Pomocne okażą się dyspozytory stretchu czy papieru pakowego bądź ozdobnego. Dobra jakość pudełka tekturowego to połowa sukcesu w realizacji bezpiecznych przesyłek. Konieczne są także wypełniacze w postaci folii bąbelkowej, styropianu, etc. Warto mieć zapasy taśmy oraz stretch. W innym wypadku możemy być pewni, że pojawią się reklamacje i niezadowolenie klientów. A to już pierwszy krok do tego, by powstała bariera zakupowa a biznes przestał się rozwijać.