Pasy klinowe w przemyśle

Share

whm1

Przemysł – nasza rzeczywistość dzięki niemu jest znacznie bogatsza. Pełniąc funkcję produkcyjną, społeczną, przestrzenną i ekonomiczną nadaje zupełnie nowy wymiar poszczególnym płaszczyznom funkcjonowania gospodarki. Podstawą jego rozwoju są natomiast maszyny zastępujące pracę ludzkich rąk i nierozerwalnie związana z nimi technika napędów. A tu jednym z kluczowych elementów stają się pasy napędowe, w tym paski klinowe i wieloklinowe.

Pasy klinowe
Pasy klinowe znajdują w przemyśle niezwykle szerokie zastosowanie. Konkretnie – w przekładni pasowej klinowej. Charakteryzują się przekrojem trapezu oraz trójwarstwowością: warstwa nośna, podatna oraz tkaninowo-gumowa. Całość owinięta jest dodatkowo specjalną taśmą - płócienną lub też kordową, dzięki czemu konstrukcja jest bardziej wytrzymała, giętka, przyczepna i słabo rozciągliwa. Doskonałej jakości paski klinowe znajdziecie Państwo w ofercie Wilhelm Herm. Müller. To, co wyróżnia ich pasy to doskonała odporność na oleje, ochrona przed zakurzeniem, właściwości antystatyczne zgodne z normą ISO 1813, wydajność i zdolność pracy w temperaturach od -55 do 70 °C. Takie paski klinowe gwarantują niezawodność w najbardziej wymagających warunkach.

Pasy wieloklinowe
Obok pasów klinowych, w technice napędu, a czasem także w transporcie, ważne miejsce zajmują pasy wieloklinowe, nazywane też wielorowkowymi. Szerokie zastosowanie znajdują one w przekładniach charakteryzujących się dużymi obrotami i małymi średnicami kół. Ich charakterystyczna budowa zapobiegająca „zeskakiwaniu” z koła sprawia, że doskonale sprawdzają się nawet na wałkach bez prowadzeń. Dzięki temu dedykowane są przede wszystkim mniej precyzyjnym przekładniom. Co je cechuje? W ofercie Wilhelm Herm. Müller znajdą Państwo pasy wieloklinowe niezwykle wytrzymałe na rozciąganie, działanie oleju a także wysokich temperatur. Jako element napędu czy transportu doskonale sprawdzają się w przemyśle ciężkim, gwarantując sprawną, niezawodną i optymalna pracę takich maszyn jak chociażby prasy czy szlifierki.

Wybierając ofertę Wilhelm Herm. Müller, macie Państwo pewność, że sięgacie po produkty charakteryzujące się wysoką jakością wykonania. Produkty, które doskonale sprawdzą się zarówno w napędach przenośnikowych rolkowych, jak i taśmowych. Ich trwałość i wytrzymałość to gwarancja ciągłości pracy maszyny. Jeśli więc potrzebne są Państwu najwyższej jakości paski klinowe, czy pasy wieloklinowe – WHM odpowie na Państwa potrzeby.