Wpływ cynku na stal

Share

ogien2

Cynk i stal to dwa materiały, które łączą się ze sobą i tworzą wyjątkowo stabilne konstrukcje. W związku z tym, warto dowiedzieć się o nich czegoś więcej i na tej podstawie sprawdzać, które maszyny lub konstrukcje wybierać, aby nie obawiać się, że szybko ulegną uszkodzeniu bądź będą stanowić zagrożenie dla potencjalnych użytkowników.

Najlepsza ochrona przed korozją
Przyjmuje się, że cynkowanie ogniowe to proces polegający na nakładaniu w mechaniczny sposób wytrzymałej powłoki cynku na stal. Sama powłoka cynku wytwarza się wówczas po obydwu stronach stali oraz na wewnętrznej i zewnętrznej powierzchni profili zamkniętych. Cynk przystaje do stali. Cynkowanie ogniowe stanowi najlepszą ochronę przed korozją. Sam proces polega na mechanicznym nakładaniu powłoki cynku na stal - powłoka ta jest bardzo wytrzymała. Odpowiednio przygotowane wyroby stalowe zanurza się w kąpieli płynnego cynku. Wyroby te wcześniej są odtłuszczone, trawione i topnikowane. Powlekanie cynkiem polega na wytworzeniu stopu żelaza z cynkiem, dlatego powłoka ta jest twarda i odporna na działanie czynników zewnętrznych. Ważne jest to, że stop żelaza z cynkiem nawet po drobnych uszkodzeniach powłoki zabezpiecza wyrób przed korozją. Cynk połączony ze stalą to jedno z lepszych połączeń. Ocynkowana stal jest maksymalnie zabezpieczona przed korozją. Powłoka przez długie lata nie wymaga wymiany. Dodatkowo, jej trwałość można wydłużyć poprzez pokrycie ocynkowanej powierzchni powłoką lakierniczą lub malarską. Konstrukcje, które powstają po połączeniu cynku i stali są bezpieczne i odporne na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych.

Trwałość konstrukcji
Oferta metaltech.pl wyraźnie wskazuje, że to, co powstanie w wyniku cynkowania ogniowego jest przydatne w szeroko pojętym przemyśle. Wszystkie konstrukcje są bardzo trwałe i przydać mogą się do budowy maszyn, elementów konstrukcji mostów i wielu innych. Warto wobec tego sprawdzić te materiały i zdecydować się na nie, gdyż dzięki temu prace, które przeprowadzamy będą wykonane bezbłędnie i bezpiecznie.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie