System zaprogramowany na rozwój

Share

introl2

Firma INTROL sp. z o.o. sp.k. od samego początku funkcjonowania budowała swój sukces poprzez oferowanie nowoczesnych technologii z zakresu automatyki. Nie dziwi więc fakt, że to przedsiębiorstwo od ponad 25 lat jest czołowym dostawcą aparatury kontrolno-pomiarowej i systemów automatyzacji procesów przemysłowych.

Wciąż rozwijający się rynek gospodarczy firm świadczących różnorodne usługi sprawia, że katalog klientów INTROL nieustannie się poszerza, a to przyczynia się do wprowadzania co raz to nowszych rozwiązań z obszaru automatyki i innowacyjnych technologii. Próżno pracownikom tego przedsiębiorstwa szukać zadań niewykonalnych, gdyż do każdego zlecenia podchodzą indywidualnie, szukając „najlepszego wyjścia” i proponując optymalne mechanizmy.

Pełen pakiet działań
Niewątpliwie, na osiągnięcie tak wysokich wyników sprzedażowych wpływ miała nawiązana współpraca z europejskimi i amerykańskim partnerami, którzy umożliwili dostęp do nowoczesnych technologii dla automatyki. Zarządzający INTROL wykorzystali tę kooperację - oferując modernizującym się polskim zakładom, systemy o wysokiej jakości niedostępne w realiach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, czyli w okresie przed 1990 rokiem. Obecnie INTROL to główny, polski dostawca aparatury kontrolno-pomiarowej i systemów automatyzacji procesów przemysłowych. Swoim klientom proponuje np. szeroki wybór czujników powszechnych oraz czujników specjalnych - narażonych na działania w ekstremalnych warunkach oraz funkcjonujących w nietypowych instalacjach. W obszernym katalogu działalności INTROL możemy wyróżnić m.in.: dobór, doradztwo oraz dostawę i serwis aparatury kontrolno-pomiarowej; projekt i instalację układów sterowania, wizualizację, pomiary kontrolne wraz z serwisem systemów automatyki przemysłowej, budowę, ocenę zgodności z legalizacją instalacji rozliczeniowych dla różnych cieczy. Ponadto firma jest partnerem programu Rockwell Automation Recognized System Integrator, co pozwala na integrację różnorodnych systemów automatyki.Odbiorcami produktów i usług są podmioty z wielu branż m.in. z: górnictwa, hutnictwa, chemii i przemysłu petrochemicznego, energetyki, ciepłownictwa, przemysłu stoczniowego, przemysłu spożywczo-przetwórczego, motoryzacji.Wachlarz oferowanych urządzeń i usług jest bardzo szeroki. Zainteresowanym polecamy wejść na stronę firmową spółki: www.introl.pl, gdzie na podstronie „Katalog produktów” są skategoryzowane wszystkie proponowane sprzęty zgodnie z ich przeznaczeniem.Warto wspomnieć, iż opisywana spółka należy do Grupy Kapitałowej INTROL, która od 2007 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Był to ważny moment dla rozwoju całego holdingu. Specjaliści z firmy INTROL są samowystarczalni, gdyż, dzięki obecności w grupie, w zasięgu ich możliwości zawodowych jest kompleksowa realizacja dostawy specjalistycznego sprzętu, projekt skomplikowanej instalacji technologicznej oraz budowa i uruchomienie dużego obiektu przemysłowego. Przedsiębiorstwo z główną siedzibą w Katowicach posiada również ogólnopolską sieć przedstawicielstw w regionach, co umożliwia natychmiastową reakcję pracowników na zgłoszone potrzeby. Dbałość o precyzję użytkowanych urządzeń zapewnia własne, akredytowane Laboratorium Pomiarowe.

Ludzie – największy potencjał
Wojciech Mutwicki, dyrektor ds. sprzedaży INTROL przyznaje, że szybki rozwój i wysokie wyniki finansowe nie byłyby możliwe bez zaufanej kadry inżynierów oraz pozostałych pracowników. To właśnie ich zaangażowanie i chęć podnoszenia kwalifikacji przyczyniły się do oferowania innowacyjnych usług. Osoby zatrudnione w tej firmie spotykają się z nowymi wyzwaniami, które ich nie przerażają, a wręcz przeciwnie „napędzają” do poszerzania wiedzy i umiejętności. Dlatego zarządzający INTROL podkreślają, iż najmocniejszą stroną przedsiębiorstwa są pracownicy. To właśnie oni pokonują codzienne trudności związane z wdrażaniem aplikacji i projektują oraz wprowadzają rozwiązania dopasowane do wymagań klientów i warunków instalacyjnych. Takie podejście do zleceń powoduje, że na rynku biznesowym, firma jest znana z podejmowania się trudnych zadań, które pozornie wydają się być niewykonalne.We wszystkich działach panuje charakterystyczna, przyjazna kultura organizacyjna, której daleko do bezdusznej korporacji nastawionej wyłącznie na porównywanie słupków sprzedażowych i ciągłe sprawdzanie wyników. Wręcz przeciwnie, panuje tu koleżeńska atmosfera, w której współpracownicy są życzliwie do siebie nastawieni, by wspólnie osiągnąć zamierzone cele. Obecnie w spółce INTROL zatrudnionych jest 180 osób, natomiast w całej grupie kapitałowej pracuje ponad 1500 osób.

Jakość przede wszystkim!
Nie będzie przesadą, jeśli napiszemy iż wielki proces modernizacji polskiego przemysłu stał się faktem przy udziale przedsiębiorstwa z Katowic. W okresie 27 lat działalności pracownikom udało się zrealizować tysiące różnych prac z zakresu automatyki i pomiarów przemysłowych. Kadra kierownicza może odczuwać dumę, iż efektem działań całego zespołu jest unowocześnienie polskich zakładów, które stały się bardziej efektywne, bezpieczne oraz proekologiczne.Warto dodać, że jednym z wyznaczników INTROL jest dbałość o jakość, która jest na pierwszym miejscu, ponieważ firma nie jest hurtownią, która walczy o klienta oferując niską cenę, i tylko tym przebijając konkurencję. Wizytówką przedsiębiorstwa jest udzielanie kompleksowego wsparcia technicznego, które usprawnia procesy funkcjonowania lub rozwiązuje zaistniałe problemy zleceniodawcy. Taka polityka firmy przekłada się na uznanie wśród klientów, których z roku na rok przybywa. INTROL może się pochwalić obsługą wielu prestiżowych podmiotów gospodarczych, jednak o ich mocnej pozycji świadczy także różnorodność branżowa usługobiorców. Wśród kontrahentów są m.in. znane zakłady energetyczne, chemiczna; a także papiernicze, browary oraz zakłady hutnicze i motoryzacyjne. Dyrektor ds. sprzedaży INTROL Wojciech Mutwicki przyznaje, że przez ponad ćwierć wieku działania w siedzibie firmy na półkach uzbierała się znacząca liczba nagród i wyróżnień. Jak sam przyznaje trudno wymienić wszystkie. Największą uwagę przywiązują i najwięcej satysfakcji dają im ten związane ze społeczną rolą biznesu. Przedsiębiorstwo wielokrotnie zostało nagrodzone tytułem „firma przyjazna niepełnosprawnym”.

Rozwój determinuje owocną przyszłość
Ciągłe obserwowanie rynku i pojawiających się nowinek technologicznych sprawia, że firma wciąż rozszerza pakiet swoich produktów i usług, podążając za potrzebami rynkowymi. Inżynierowie starannie dobierają nowe rozwiązania, tak aby były spójne z aktualną ofertą i specyfiką INTROL. Ostatnio zostało poszerzone portfolio Działu Armatury oraz nieustannie i konsekwentnie tworzone są innowacyjne usługi dla firm farmaceutycznych. Ponadto duży nacisk kładziony jest na urządzenia do diagnostyki oraz aparatura bezkontaktowa. Przygotowanie dobrej oferty wiąże się z nawiązaniem długofalowych i poważnych relacji z producentami.Grupa INTROL natomiast jest ukierunkowana na potencjał, jak tkwi w obszarze big data, Internet of Things oraz rewolucji przemysłowej 4.0. Połączenie systemów z zakresu automatyki przemysłowej i IT pomału staje się rzeczywistością, bez której już niedługo trudno będzie sobie wyobrazić działanie nowoczesnych zakładów przemysłowych oraz administracji samorządowej w polskich miastach. Za opracowywanie takich rozwiązań odpowiedzialne są działy R&D.Na pytanie dotyczące planowanych nowych inwestycji, dyrektor ds. sprzedaży wspomina o dążeniu do zbudowania profesjonalnego centrum usług serwisowych, które będzie mogło zapewnić klientom szybką reakcję na pojawiające się problemy. Dodatkowo zaplanowano poszerzenie usług laboratorium pomiarowego. Do końca roku ma powstać usługa wzorcowania przepływomierzy w zakresie bardzo małych (0,2 m3/h) do bardzo dużych przepływów (nawet 2000 m3/h). Należy dodać, że wysoka jakość prowadzonych pomiarów została wielokrotnie potwierdzona w szeregu porównań międzylaboratoryjnych, w których laboratorium INTROL uzyskiwało zawsze bardzo dobre wyniki.Z pewnością w najbliższym czasie zaplanowane działania „wejdą w życie”, co tym bardziej wzmocni prestiż przedsiębiorstwa i może powiększyć listę otrzymanych nagród. 

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie