magazine top

AMS1

Dwudziestopięcioletnia obecność w branży przemysłowej to już odpowiedni przedział czasu, aby zyskać tytuł firmy godnej polecenia. Na takie określenie na pewno już zasłużyło przedsiębiorstwo AMS sp. z o.o., które od 1993 roku zyskuje kolejnych dostawców i uznanie zadowolonych klientów. Do powstania firmy znacząco przyczyniło się rosnące w tym okresie zapotrzebowanie na maszyny i urządzenia specjalne.

Firma od początku bardzo dobrze radziła sobie i szybko się rozwijała, czego efektem była przede wszystkim współpraca z firmą BOSCH w zakresie sprzedaży systemu montażowego, opartego na profilach aluminiowych. AMS sp. z o.o. stał się pierwszym partnerem handlowym BOSCH w Polsce!

Rozkwit AMS, fachowi pracownicy i zasłużone wyróżnienia
Rozwój przemysłu na arenie międzynarodowej i w polskiej przestrzeni przełożył się również na rozkwit opisywanego zakładu. Firma systematycznie zwiększa udział w rynku nowoczesnej techniki montażu i automatyzacji, zwracając uwagę przede wszystkim na jakość świadczonych usług. W przedsiębiorstwie ze Świdnicy wraz z okresem prosperity powiększyła się kadra pracowników. W jej skład weszli doświadczeni konstruktorzy posiadający szeroką wiedzę techniczną pozwalająca na rozwiązywanie wielu problemów: od tych dotyczących montażu ręcznego, przez składanie automatyczne (produkcja jednostkowa i wielkoseryjna), aż po kontrolę poprawności wykonywanych procesów. Zarządzający chętnie stawiają na młodych pracowników odznaczających się pracowitością, zaangażowaniem i chęcią do pracy. Takie podejście do własnych obowiązków w firmie przekłada się na szeroką wiedzę zdobyta podczas pracy, a to pozwala na bycie fachowcem współpracującym z globalnymi klientami. Szybki rozwój, znacząca rola w polskiej gospodarce oraz zespół specjalistów – tak ważne walory w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa – nie mogły nie zostać dostrzeżone przez gremia eksperckie przyznające wyróżnienia za osiągnięcia biznesowe. Jak przyznaje Andrzej Antoniuk, Członek Zarządu na półkach AMS znajduje się wiele nagród i tytułów, jednak największą dumę czują na myśl o otrzymaniu Diamentów FORBES’a, które uzyskali już kilka lat z rzędu. Ponadto firma chętnie współpracuje ze szkołą techniczną z klasą o profilu „mechatronik” wyposażając pracownie przyszłych techników w niezbędne urządzenia do doskonalenia się w zawodzie. Warto również wspomnieć, że zarządzający wspierają lokalne akcje charytatywne.

Kompleksowa i bogata oferta produktów i usług
Swoją mocną pozycję w branży przemysłowej przedsiębiorstwo zawdzięcza bogatej ofercie, w której klienci mogą uzyskać kompleksową usługę automatyzacji produkcji, ponieważ zakład posiada wszystkie niezbędne działy w jednej lokalizacji. Dla wyobrażenia jak jest to złożony proces i ile wymaga wysiłku od osób z różnych sektorów niech posłuży to wyliczenie: biuro konstrukcyjne z mechanikami, automatykami, mechanikami i programistami PLC; biuro technologiczne wraz z programistami maszyn CNC; narzędziownia wyposażona w obrabiarki CNC i hartownię; system kontroli jakości wytwarzanych części, dział montażu mechanicznego oraz dział montażu elektrycznego. AMS sp. z o.o. w środowisku technicznym jest znany jako producent szeroko pojętych systemów montażowych głównie dla branży automotive. Ponadto zakład wykorzystuje nową technologię precyzyjnego wykonywania ulepszonych produktów, która charakteryzuje się wyższą jakością wykonania przy wykorzystaniu różnych materiałów, w tym tych które posiadają podwyższoną twardość po hartowaniu. Rozkwit przedsiębiorstwa został przypieczętowany umowami z zagranicznymi producentami wyrobów. W 2004 roku AMS został wyłączny przedstawicielami na Polskę firmy Schmidt Technology®. Ta współpraca pociągnęła za sobą kolejne, i tak od 2005 roku opisywany podmiot gospodarczy jest dystrybutorem firmy CDS Bettinelli na polski rynek oraz Walther Systemtechnik (od 2013 roku) i KMT-Vogt (od 2018 roku). W katalogu produktów znajduje się także asortyment o wyrafinowanych kształtach wyróżniający się jednorodnością obrabianych detali. Warto podkreślić, iż precyzyjna produkcja gwarantuje zrealizowanie założeń ustalonych w fazie konstrukcji. Rozwinięty park technologiczny umożliwia wykonanie urządzeń i linii montażowych o wysokiej funkcjonalności. Stałe, udoskonalone kontrole oraz badania twardości i gładkości powierzchni są również gwarantem świadczenia usług na najwyższym poziomie. Na taki efekt wpływ ma również oprogramowanie zarządcze z klasy ERP. To ułatwienie pozwala klientom na bieżąco monitorować postęp w realizacji zamówienia czy zapytania. Dodatkowo program ma wprowadzony moduł ukazujący wykaz operacji wadliwych, co pozwala na szybką reakcję specjalistów z AMS i znacząco poprawia jakość obsługi. Szeroka wiedza zatrudnionych w świdnickim zakładzie, mobilność oraz rozwinięta oferta usług jest niezbędna, aby sprawnie i skutecznie rozwiązywać problemy klientów, którzy są przedstawicielami wielu gałęzi przemysłu, np.: motoryzacji, maszynoznawstwa, czy AGD.

Sukces napędza inwestycje
Przedsiębiorstwo AMS swój sukces zawdzięcza między innymi właściwemu podejściu do kontrahenta, zakładającego oferowanie tylko takiego rozwiązania, które spełni wymagania klienta. Rozkwit zakładu nie może odbyć się bez niezbędnych inwestycji. Wśród wielu zrealizowanych można wspomnieć o zakupie innowacyjnych maszyn sterowanych numerycznie przy pomocy nowoczesnego oprogramowania, służących do obróbki metali CNC. Firma doposażyła także ciąg technologiczny w piec hartowniczy oraz specjalistyczne przyrządy pomiarowe. Nie sposób również nie zauważyć nowej hali montażowej, która powstała w ostatnim okresie działalności. Ponadto Andrzej Antoniuk wśród ważnych działań inwestycyjnych wymienia zakup obiektu na Górnym Śląsku, gdzie otwarta będzie filia AMS oraz doposażenie w nowy sprzęt Izby Pomiarów. Owocną inwestycją jest także zakup popularnych w ostatnim czasie drukarek 3D pożytecznych przy tworzeniu części prototypowych. O sukcesie firmy świadczą również posiadane certyfikaty oraz wdrożone za ich przyczyną unowocześnienia i systemy zarządzania jakością. Firma systematycznie w sektorze maszynowym zwiększa udział nowoczesnej techniki i automatyzacji, stawiając sobie za cel świadczenie usług na bardzo wysokim poziomie. Taka polityka jest realizowana zgodnie z posiadanymi certyfikatami i zgodnie z przyjętymi normami ISO 9001:2008 i ISO 9001:2015. Jedność działań z tymi procedurami potwierdzają cyklicznie przeprowadzone audyty zewnętrzne, które wykazały realizację norm zgodnie z ich zapisami.

Nieustające nowości

Na pytanie dotyczące przyszłości branży z sektora reprezentowanego przez AMS, członek zarządu Andrzej Antoniuk ocenia, że jest to dobry okres dla firm o takim profilu działalności. Taka opinia bierze się z obserwacji zagranicznych rynków, które co raz bardziej zwracają się w stronę elektrycznych samochodów. Ta (jeszcze) innowacja „pociągnie” za sobą szereg zmian technologicznych związanych z wytwarzaniem i powstawaniem nowych podzespołów, które dotychczas nie występowały w samochodach na benzynę, czy ropę. Ten monitoring zagranicznych działań i prognoz ma również odzwierciedlenie w codziennym funkcjonowaniu i wytwórstwie przedsiębiorstwa. AMS jest pionierem na polskim rynku, gdyż jako jedyni w naszym kraju zbudowali linię montażową do elektrycznego wspomagania hamowania dla prestiżowego koncernu europejskiego. Ten z kolei będzie dostawcą tzw. elektrycznych serwo do pojazdów osobowych jednego z globalnych koncernów samochodowych. Kadra kierownicza nie zamyka się tylko na rynek europejski, ale swój zasięg buduje także na innych kontynentach. Maszyny wyprodukowane pod szyldem AMS są m.in. w: Meksyku, Chinach. Ponadto w ostatnim czasie zarządzający przedsiębiorstwem nawiązali współpracę z przedstawicielem z Dalekiego Wschodu, co może powiększyć grono odbiorców AMS o rynki, które wcześniej były niedostępne.

www.ams-at.eu

fb button