Woda i napoje najwyższej jakości – „bo zdrowie jest najważniejsze”

Share

ustronianka

USTRONIANKA SP. Z O.O. to ogólnopolski producent wód mineralnych i napojów. Misją Firmy jest dostarczanie Klientom najwyższej jakości produktów, w pełni dostosowanych do ich oczekiwań.

Z historii Firmy
Historia Wytwórni Wód Mineralnych rozpoczęła się w 1980 r. w Ustroniu – malowniczej miejscowości w Beskidzie Śląskim, znanej z tradycji rozlewniczych sięgających XIX wieku. Okresem dynamicznego rozwoju Firmy były lata 90., kiedy w Jelenicy – dzielnicy Ustronia – uruchomiono nowy zakład produkcyjny. Realizowana z determinacją strategia pozwoliła na przejęcie w 1994 r. w Białej koło Prudnika kolejnego zakładu – obecnie jednej z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych rozlewni w Polsce. W odpowiedzi na potrzeby rynku w 1999 r. USTRONIANKA SP. Z O.O. wprowadziła do oferty usługę dla Klientów instytucjonalnych – dostawy krystalicznie czystej wody bezpośrednio do firm w systemie galonowym. W 2000 r. Firma nabyła istniejące od 1963 r. Zakłady Wytwórcze Czantoria, posiadające bogatą tradycję w dziedzinie produkcji wód i napojów.

Droga do sukcesu
USTRONIANKA SP. Z O.O. odniosła sukces, konsekwentnie realizując swoją strategię, opartą na innowacji, kreatywności i funkcjonalności. Zapewniając Klientom doskonałą wodę w najwyższym standardzie obsługi, zyskała ich zaufanie. Zadowolenie Klientów jest dla Firmy najwyższą wartością. Ustronianka to wyjątkowa woda, o odpowiednio zbilansowanej kompozycji minerałów i niskiej zawartości sodu. Najwyższą jakość Ustronianki gwarantuje bezpośredni sposób jej pozyskiwania z podziemnych ujęć wodonośnych warstw plejstoceńskich, sięgających ponad 100 metrów w głąb ziemi. Gwarancja jakości, doświadczenie, profesjonalizm, perfekcja, terminowość, rzetelność, uczciwość i elastyczność to zasady, które określają standardy Firmy i sprawiają, że Ustronianka to Źródło Godne Zaufania. Sukces Przedsiębiorstwa wynika z połączenia tych czynników z indywidualnymi predyspozycjami i konsekwencją w realizowaniu celów, a także wielomilionowymi inwestycjami oraz ciężką pracą zgranego zespołu (obecnie ponad 500 osób), który wyróżnia specjalistyczna wiedza i ogromne doświadczenie. Ponadto bez wiary w sukces jego osiągnięcie nie byłoby możliwe. Przykład Ustronianki może inspirować inne polskie firmy. Rodzinny charakter Przedsiębiorstwa korzystnie wpływa na innowacyjność, elastyczność i czas podejmowania decyzji, co w międzynarodowych korporacjach jest uzależnione od wielu czynników i trwa znacznie dłużej. Tę przewagę Firma stara się skutecznie wykorzystywać w walce o Klienta i rynek.

Zaplecze produkcyjne
W zakładzie w Białej Prudnickiej funkcjonuje sześć nowoczesnych linii produkcyjnych, laboratoria oraz powierzchnie magazynowe, które pozwalają na produkcję napojów w najnowszych dostępnych technologiach i standardach. W ciągu godziny linię produkcyjną może opuścić około 100 tys. butelek różnej wielkości wód i napojów. W zakładzie w Ustroniu pracują trzy nowoczesne linie służące do produkcji wody mineralnej i napojów. Przedsiębiorstwo posiada zaawansowane technologie do produkcji aseptycznej, gwarantującej najwyższą jakość, bezpieczeństwo i naturalność produktów.

Nakłady inwestycyjne w ostatnich latach
W ostatnich dwóch latach nakłady inwestycyjne wyniosły ponad 60 mln złotych. W ubiegłym roku Firma wdrożyła nowy Zintegrowany System Informatyczny Comarch, który poprawił efektywność zarządzania strategicznymi obszarami. Nowoczesne rozwiązania informatyczne pozwoliły zoptymalizować wiele procesów w zakresie logistyki, sprzedaży, zakupów i obiegu dokumentów. USTRONIANKA SP. Z O.O. stale inwestuje w rozwój technologii aseptycznej, która przedłuża trwałość napojów, bez konieczności użycia chemicznych konserwantów. Dzięki jej zastosowaniu Konsumenci mogą cieszyć się w pełni naturalnym smakiem owoców, bez konserwantów i syntetycznych barwników. Aseptyczna technologia pozwoliła na opracowanie nowych receptur dla napojów Ice Tea oraz niegazowanej Grappy Familijnej. Ponadto duży sukces odniosła innowacyjna linia wód funkcjonalnych Ustronianki, wzbogaconych w niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu pierwiastki, jak również dedykowana świadomym Konsumentom linia aseptycznych, funkcjonalnych napojów Ustronianka Plus. Aktywnym Konsumentom zadedykowano funkcjonalną Ustroniankę Sport z Potasem w ergonomicznej butelce o pojemności 0,7 litra z wygodnym zamknięciem sportcap oraz wysoką zawartością potasu. Kolejnym innowacyjnym produktem była Ustronianka Isotonic Water – pierwsza na rynku prawdziwa woda izotoniczna, na bazie naturalnej wody mineralnej. Dzięki specjalnie opracowanej formule, właściwej osmolalności oraz zawartości elektrolitów, witamin i niezbędnych mikroelementów Isotonic Water umożliwia kontynuację treningu bez znaczącego spadku wydolności organizmu. Najmłodszej grupie odbiorców zadedykowano nową linię produktów Grapcio Kids – trzy doskonałe smaki, które w zależności od wersji stanowią smaczne połączenie gęstych soków z marchwi, bananów, kiwi, truskawek i jabłek. Produkty Grapcio Kids są dostępne w lekkiej i bezpiecznej dla dzieci butelce PET o pojemności 0,33 ml.

Plany na przyszłość
Michał Bożek, właściciel Firmy podkreśla, że należy uważnie obserwować rynek oraz trendy, które go kształtują.Rozważamy różne możliwości rozwoju i nie wykluczamy akwizycji firm, dzięki którym poszerzymy nasze kompetencje o inne kategorie produktów, jednak jest jeszcze zbyt wcześnie, by o tym mówić – dodaje Prezes. W nadchodzącym sezonie planujemy wprowadzić na rynek nowe innowacyjne produkty w kilku segmentach, które mają szanse wykreować na rynku nowe subkategorie. Wymagania Konsumentów stale rosną, podobnie jak ich świadomość w zakresie poszczególnych składników oraz ich wpływu na zdrowie. Obecnie Klienci oczekują produktów naturalnych, zdrowych, bez chemicznych konserwantów. Zgonie z głównym przesłaniem naszej najważniejszej marki, Ustronianka – bo zdrowie jest najważniejsze – musimy dostosowywać naszą ofertę do potrzeb i oczekiwań Konsumentów”.

Powody do dumy
USTRONIANKA SP. Z O.O. to dziś jedna z niewielu w pełni polskich firm rozlewniczych oraz jedna z najdłużej istniejących rozlewni w kraju. Swoją działalność opiera na ciągłym rozwoju, w myśl zasady, że trendy rynkowe są zmienne i firma musi im sprostać. Michał Bożek opowiada: „Kiedy prowadziłem malutką firmę, musiałem pełnić funkcje właściciela, kierownika, technologa, zaopatrzeniowca. Aby rozeznać się w rynkach zbytu czy funkcjonowaniu maszyn, trzeba wchodzić w różne role. To bezcenne doświadczenie, które pozwala kierować zespołem, gdy następuje wzrost liczby stanowisk. Prowadzę firmę wspólnie z żoną, bez wsparcia obcego kapitału. Jak każde przedsiębiorstwo, korzystamy jedynie z dostępnych kredytów na inwestycje oraz zakup surowców. Mam ogromną satysfakcję, że dzięki mojemu pomysłowi na biznes Konsumenci otrzymują najwyższej jakości naturalną wodę mineralną, a pracownicy Firmy mają stabilne zatrudnienie”.

Aktywność pozabiznesowa
USTRONIANKA SP. Z O.O. od wielu lat angażuje się i corocznie wspiera wiele lokalnych inicjatyw sportowych i kulturalnych. Inwestuje również w lokalną infrastrukturę, wspierając szkoły, budowę oczyszczalni, basenu miejskiego czy nowoczesnego placu zabaw dla dzieci. Firma otrzymuje liczne podziękowania za działalność społeczną, współpracę i wsparcie dla szpitala w Cieszynie, Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, Polsko-Amerykańskiej Kliniki Serca w Ustroniu, stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych i parafii. Ustronianka wspiera polskich sportowców. Od 2015 r. jest Oficjalnym Sponsorem Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej. Przez ponad 15 lat była tytularnym sponsorem klubu narciarskiego z Wisły, w którego barwach startowali Adam Małysz, czy Piotr Żyła. Niezależnie od sytuacji Firma zawsze wspierała i będzie wspierać utalentowanych ludzi, szczególnie z regionu, umożliwiając im rozwinięcie skrzydeł. Firma wspiera także kulturę. W 2004 r. Michał Bożek odkupił Zamek w Grodźcu Śląskim i przy udziale służb konserwatorskich przywraca mu świetność, ratując perłę architektury Śląska Cieszyńskiego. Obiekt służy celom muzealnym, prowadzone są tam konferencje i spotkania naukowców, miłośników kultury oraz lekcje historii.

Nagrody potwierdzeniem sukcesu
USTRONIANKA SP. Z O.O. zdobyła wiele prestiżowych wyróżnień, m.in. „Złoty Paragon” przyznawany przez Kupców Polskich oraz Certyfikat Złotego Płatnika. Jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych polskich marek, o czym świadczą przyznane trzykrotnie przez konsumentów tytuły Superbrands Created in Poland. Właściciel Firmy otrzymał także medal Zasłużonego dla Wydziału Nauk o Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w ramach podziękowania za zaangażowanie Przedsiębiorstwa w pomnażanie dorobku naukowego i bazy dydaktycznej oraz wspieranie inicjatyw zmierzających do rozwoju Wydziału. Nagrody są wyrazem uznania dla działalności USTRONIANKI. Stanowią gwarancje dla partnerów handlowych w kraju i zagranicą oraz potwierdzają najwyższą jakość oferowanych produktów i usług. 

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie