AL BA S.J. Podlaskie Centrum Mięsne - wywiad z Współwłaścicielem Adamem Gryko

Share

alba

Sieć hurtowni – AL Ba Podlaskie Centrum Mięsne – jest obecnie największym dystrybutorem w branży wędlin, drobiu i przetworów mięsnych na terenie województwa podlaskiego i należy do najbardziej znanych przedsiębiorstw Podlasia. Specjalnie dla czasopisma „BusinessPL” na pytania odpowiada współwłaściciel - Pan Adam Gryko.

Proszę powiedzieć, jakie momenty były najważniejsze w rozwoju Państwa firmy?

Firma AL Ba Podlaskie Centrum Mięsne od początku swego istnienia stawiała na rozwój. Pierwszym krokiem było rozszerzenie sprzedaży poprzez otwarcie filii poza Białymstokiem zlokalizowanych w Suwałkach, Łomży oraz Ełku. Oddział w Suwałach oprócz dystrybucji rozszerzył profil działalność otwierając w spółce powiązanej Zakładu Rozbioru Drobiu skupiający się na podziale tuszek drobiowych na elementy.

Kluczowym momentem rozwoju była zmiana głównej siedziby spółki. W roku 2007 przenieśliśmy się do nowo wybudowanego centrum dystrybucyjnego z ogromnym zapleczem magazynowym i logistycznym, co umożliwiło rozwój aktywnej dystrybucji towarów. W Białymstoku również otworzyliśmy kolejny Zakład Rozbioru Drobiu specjalizujący się w rozbiorze tuszek na elementy oraz produkcji kiełbasy białej surowej i mięsa mielonego.

Co sprawiło, iż Państwa firma odniosła tak duży sukces i zyskała zaufanie klientów?

Sukces zawdzięczamy przede wszystkim wypracowanej przez długie lata partnerskiej współpracy z producentami i klientami. 20-letnia działalność zaowocowała doskonałą znajomością rynku oraz potrzeb klientów. Staliśmy się rozpoznawalni również ze strony producentów. Trwała współpraca z klientami i dostawcami oraz zdobyte doświadczenie pozwala nam spełniać oczekiwania każdej ze stron. Nasza baza asortymentowa to ponad 1500 różnorodnych rodzajów wędlin i wędzonek, dodatkowo produkujemy kiełbasę białą surową i mięso mielone, posiadamy również w sprzedaży drób i mięso świeże. Dysponujemy rozwinięta bazą logistyczną wspieraną systemem informatycznym. Nasza flota zapewnia terminowe i jakościowe dostawy dbając o wysoki standard obsługi klienta – krótki czas realizacji zamówień, dostępność towarów, poprawność wykonania usługi. Dzięki wieloletnim staraniom i wysokiej pozycji firmy na rynku mamy wiele do zaoferowania przy jednoczesnym udzieleniu wsparcia handlowego. Staramy się być partnerem klienta, który pomaga i jest w stanie spełnić stawiane warunki. Szeroka oferta i wysoka jakość produktów, połączona z elastyczna polityką cenową pozwala zaspokoić nam gusta najbardziej wymagających klientów.

Który produkt Państwa zdaniem, jest obecnie najważniejszy i dlaczego?

W dużym stopniu przywiązujemy uwagę do jakości oferowanego towaru. Atutem jest sprzedaż świeżego drobiu oraz elementów z mięsa i drobiu, własnej produkcji kiełbasy białej surowej oraz mięsa mielonego. Posiadamy własne spełniające wymogi Unii Europejskiej Zakłady Rozbioru Drobiu zlokalizowane w Białymstoku oraz Suwałkach w spółce powiązanej. Własna produkcja umożliwia nam pełną kontrolę jej procesu oraz nadzór nad jakością towaru, będącego pod ciągłą kontrolą służb weterynaryjnych oraz stałe badania laboratoryjne wytwarzanych produktów, co jest wynikiem wprowadzonego w firmie systemu HACCP

Proszę powiedzieć, co jest najważniejsze w Państwa działalności ? Co jest strategicznym potencjałem Państwa firmy i kluczem do sukcesu?

Zdecydowanie nasi pracownicy są największą wartością, to z nimi przez 20 lat tworzyliśmy firmę i oni przesądzili o sukcesie. Są to doskonali fachowcy znający rynek, którzy tworzą zgrany zespół oraz są oddani sprawom firmy. Całkiem spora grupa osób to pracownicy ze stażem pracy znacznie dłuższym niż 10 lat. Wiedza i umiejętności pracowników przekładają się z kolei na wyniki finansowe firmy. Kadra pracownicza jest jednym z naszych najcenniejszych zasobów przedsiębiorstwa.

Proszę powiedzieć, ile osób pracuje w tym momencie nad coraz większym sukcesem, który odnosi firma?

Na dzień dzisiejszy nasze zaplecze pracownicze liczy około 150 osób zatrudnionych w naszych centrach dystrybucji zlokalizowanych w Białymstoku, Łomży, Ełku i Suwałkach.

Jakie nowe produkty w przyszłości pojawią się w Państwa ofercie?

Staramy się być zawsze elastyczni w stosunku do potrzeb rynku. Dokładamy wszelkich starań idąc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów, zachęcając zarazem nowych do wybrania naszej firmy. W najbliższym czasie mamy zamiar rozszerzyć produkty o wędliny włoskie. Jako nowość pojawiły się w ofercie produkty żywności wegetariańskiej i wegańskiej. Jest to gama naturalnych produktów bez konserwantów i sztucznych barwników, ale bogatych walorach odżywczych i smakowych.

Czy mają Państwo w planach nowe inwestycje?

Naszą najnowszą planowaną inwestycją jest zakup zautomatyzowanej linii dzielenia oraz ważenia drobiu firmy Meyn w spółce powiązanej. Dotychczasowy proces ręcznego podziału kurczaka na elementy, ważenie i pakowanie zostanie zmechanizowany i ułatwiony, co z kolei przekłada się na zwiększenie ilości produkowanego asortymentu oraz różnorodność oferowanego produktu. Zapewni to nam większą elastyczność w dostosowaniu się do zapotrzebowania na rynku.

Czy na przestrzeni ostatnich lat były realizowane jakieś inwestycje?

Cały czas jest doskonalona oraz rozbudowywana baza logistyczna firmy. Samochody dostawcze w celu zapewnienia odpowiedniej jakości dostarczanych asortymentów oraz zaspokojenia potrzeb klientów na wysokim poziomie muszą cechować się niezawodnością. Realizując to założenie każdego roku zaplecze logistyczne jest udoskonalane poprzez zakup nowych specjalistycznych środków transportu. Tegoroczna inwestycja dotyczyła zakupu osiemnastu nowych samochodów wyposażonych w agregaty chłodnicze.

Z czego są Państwo najbardziej dumni?

Najbardziej jesteśmy dumni z tego, że potrafiliśmy się utrzymać na rynku przez okres ponad 20 lat zdobywając pozycję lidera sprzedaży w województwie podlaskim. Od 2006 roku firma wchodzi w skład grupy MULTI FOOD S.A., wyłącznego dystrybutora marki Swojscy, wyrobów wysokiej jakości o ciekawych walorach smakowych.
W dalszym ciągu rozwijamy system sprzedaży, doskonalimy naszą ofertę i poziom obsługi klienta dzięki czemu jesteśmy w stanie sprostać wszystkim powstającym barierom na rynku handlowym.

Którzy z Państwa klientów są najważniejsi i dlaczego?

Wszyscy klienci są dla nas ważni, dlatego nie chcemy zawieść ich zaufania dbając o pozytywne z nimi relacje. Z dużym sukcesem współpracujemy z sieciami tj. Arhelan, Chorten, Lewiatan Podlasie, Lewiatan Suwałki.

Czy angażują się Państwo w działalność poza branżową, jak na przykład akcje charytatywne, imprezy sportowe i kulturalne?

Tak, wspomagamy przedszkola, domy dziecka, domy opieki społecznej, domy kultury oraz inne instytucje z którymi współpracujemy, jak również wspieramy imprezy sportowe.

Jakimi nagrodami, tytułami i wyróżnieniami mogą i chcą się Państwo pochwalić?

Od wielu lat jesteśmy doceniani i uznawani w środowisku za firmę godną zaufania oraz rzetelnego partnera. Świadczą o tym liczne nagrody i wyróżnienia, przyznawane przez różne niezależne instytucje. Wśród otrzymanych nagród możemy znaleźć wyróżnienia w ramach rankingu Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw, konkursu Gazele Biznesu, odznaczenia od Marszałka Województwa Podlaskiego oraz wiele innych certyfikatów i statuetek od firm współpracujących.

Ostatnim naszym osiągnięciem jest zajęcie I miejsca w organizowanym przez redakcję miesięcznika „Wiadomości Handlowe” konkursie na Dystrybutora Roku 2017 w kategorii Mięso i Wędliny.

mmc-300x250

300x250aasa

creditreform2

BusinessPL Magazyn

Magazine
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie