magazine top

mity-monitoring-floty

Pomimo, że wiele firm zdecydowało się na wdrożenie rozwiązania monitoringu floty na bazie technologii GPS, to wielu przedsiębiorców nadal ma obawy przed podjęciem się tego kroku. Bardzo często opierają się one jednak na przekonaniach, które nie mają uzasadnienia. W dzisiejszym artykule obalimy 5 mitów związanych z monitoringiem floty.

Czym jest monitoring floty i jakie firmy z niego korzystają?
Monitoring floty to system dający wiele korzyści zarówno kierowcom, dyspozytorom oraz właścicielom firm. Wykorzystuje się go najczęściej w takich branżach jak transport, przewóz osób, czy służba zdrowia. Firmy, które zdecydowały się na rozwiązanie WEBFLEET cenią intuicyjność, prostotę oraz możliwości, jakie daje monitoring floty. Wciąż wielu przedsiębiorców waha się przed podjęciem decyzji o implementacji takiego systemu w swojej flocie.

1. Monitoring floty to uporczywe obowiązki dla pracowników i kierowcy
Bardzo często powodem, dla którego firmy transportowe czy przewozowe, nie decydują się na wykorzystanie nowoczesnego systemu monitoringu floty, jest obawa, że spowoduje to zwiększenie obowiązków wszystkich pracowników firmy, a co za tym idzie - większe koszty stałe. Weźmy jednak za przykład platformę WEBFLEET, w której wiele procesów jest w pełni zautomatyzowanych. Tak więc, monitoring floty w przypadku tego systemu to nie tylko brak dodatkowych obowiązków - to również odciążenie pracowników i kierowców z pewnych żmudnych czynności. Dzieje się tak za sprawą integracji WEBFLEET z wieloma innymi systemami księgowymi i biurowymi. Wszystkie niezbędne informacje dostarczane są przez platformę w przejrzystej formie.

2. Monitoring floty GPS służy wyłącznie do ciągłego śledzenia kierowców
Monitoring floty dostarcza wielu informacji dotyczących położenia oraz godzin pracy kierowców, jednak mitem jest to, że kontrola ich pracy to główny cel wykorzystywania tego rozwiązania. Przede wszystkim rozwiązanie WEBFLEET daje ogromne korzyści samemu kierowcy w postaci wyznaczania najlepszych możliwych tras oraz podawania również alternatywnych sposobów dotarcia do celu. Z kolei dla samego dyspozytora to możliwość lepszego planowania działań floty np. przez wyznaczanie do realizacji zlecenia kierowcy, który znajduje się w najbardziej odpowiedniej lokalizacji. Warto również wspomnieć, że monitoring pozwala na poprawę wydajności floty oraz zmniejszenie wydatków firmy - a nie można zaprzeczyć, że ten fakt wpływa na jej rozwój.

3. Monitoring floty to ogromne koszty dla firmy
Pomimo, że na samym początku monitoring floty może być pewnym kosztem dla firmy, to inwestycja zwraca się najczęściej w bardzo szybkim czasie. Oszczędności wynikają np. z mniejszego zużycia paliwa, lepszej eksploatacji pojazdu, czy nawet obniżenia składki ubezpieczenia pojazdu znajdującego się w flocie.

4. Monitoring floty nie jest przeznaczony dla małych firm
Kolejnym powodem, dla którego właściciele firm posiadających flotę, nie podejmują decyzji o implementacji monitoringu floty, jest przekonanie, że ich firma tego nie potrzebuje ze względu na swój rozmiar. Prawda jest jednak taka, że system monitoringu floty WEBFLEET to rozwiązanie skalowalne, które daje wiele korzyści przedsiębiorstwom o każdych rozmiarach. Dzięki wykorzystaniu systemu i tym samym obniżeniu wydatków, firma może szybciej się rozwinąć przeznaczając zaoszczędzone pieniądze na tzw. działalność core business .

5. Wdrożenie monitoringu floty to ogromne przedsięwzięcie
Ostatnim mitem na naszej liście jest przekonanie, że wdrożenie monitoringu floty to ogrom pracy. Warto zatem zaznaczyć, że instalacją i integracją zajmuje się najczęściej firma odpowiedzialna za implementację tego rozwiązania. Ponadto już na samym etapie obsługi firmy wykorzystujące monitoring floty mają możliwość skonsultowania się z działem technicznym.

Źródło: TomTom Telematics - Tachografy cyfrowe

fb button

baner concoridea

logo jooble