magazine top

10682146225 c65956fcf8 b

Nie ma nic bardziej frustrującego, niż bycie unieruchomionym w trasie, szczególnie w czasie pracy, gdy transportujesz towary, które miały zostać dostarczone na czas.

Nie ma nic bardziej frustrującego, niż bycie unieruchomionym w trasie, szczególnie w czasie pracy, gdy transportujesz towary, które miały zostać dostarczone na czas. Dłuższe awarie kosztują sporo nerwów, ale przede wszystkim pieniędzy – w szczególności, jeśli na przykład przewozisz towary spożywcze szybko psujące się. Jak więc zachować się podczas awarii na drodze i jakie kroki powziąć, aby umożliwić sobie szybki powrót na trasę?

Nadanie jasnych informacji pomocy drogowej
Żadna pomoc drogowa nie będzie w stanie ci pomóc, jeśli nie będzie mogła cię znaleźć lub zrozumieć problemu. Kiedy dzwonisz po pomoc, upewnij się, że jesteś klarowny i podaj jak najwięcej szczegółów:

  • Gdzie jesteś
  • Jaki masz problem
  • Wszelkie problemy zidentyfikowane wstępnie przez ciebie

Ponieważ prawdopodobnie dobrze znasz swój pojazd, możesz stwierdzić, co twoim zdaniem jest problemem. Nawet jeśli nie jesteś pewien, zachęcenie technika do szukania problemu w dobrym kierunku może pomóc zaoszczędzić cenne minuty diagnozując usterkę. Kiedy już wiesz, co jest nie tak z twoim pojazdem, mogą zostać oszacowane koszty naprawy i prawdopodobny czas, w którym będziesz mógł wrócić na drogę.

Wskazówki dotyczące radzenia sobie z usterkami w drodze
Ponieważ jest nieuniknione, że prędzej czy później będziesz miał okazję usuwać awarię w trasie, upewnij się, że jesteś przygotowany:

# 1. Przejdź do bezpiecznego miejsca

Jeśli możesz, ustaw swój pojazd tak daleko od aktywnego ruchu, jak to tylko możliwe. Jeśli nie możesz zjechać z drogi, zjedź chociaż na pobocze. Jeśli nie ma pobocza, zjedź jak najbardziej na prawą stronę prawego pasa. Im mniej utrudnisz ruch, tym mniejsze będą szanse na spowodowanie kolejnego wypadku.

# 2. Bądź widoczny

Czy masz sprzęt ratunkowy? Reflektory i trójkąt ostrzegawczy mogą pomóc ci pozostać widocznym. Bez nich zwiększysz ryzyko wypadku - który może być znacznie bardziej niebezpieczny i kosztowny, niż naprawa prostej usterki. Zwłaszcza w nocy należy zadbać o widoczność. Pomoże to również twojemu serwisowi w znalezieniu cię.

# 3. Sprawdź swój pojazd

Zanim przybędzie technik, szybko przejrzyj swój pojazd. Jeśli znajdziesz źródło problemu, możesz znacznie przyspieszyć naprawy, mówiąc technikowi. Chociaż serwis wciąż powinien przeprowadzać własną inspekcję, pomożesz im zawęzić problem i przyspieszyć diagnostykę.

Skontaktuj się z firmą King
Firma King ze Słupska specjalizuje się w produkcji urządzeń typu hakowiec, żuraw hds i przyczep ciężarowych. Oferuje również serwis, dlatego jeśli twój żuraw hds, hakowiec lub przyczepa wymaga konserwacji lub naprawy, skontaktuj się z przedstawicielem firmy King. Odwiedź stronę internetową www.i-king.pl aby poznać szczegóły oferty.

fb button

baner concoridea

logo jooble