magazine top

Reklama internetowa nie ogranicza się jedynie do komunikacji w mediach społecznościowych czy reklamy Google AdWords. Internet daje marketingowcom dużo większe możliwości. Ich odpowiednie wykorzystanie po pewnym czasie może przynieść wymierne korzyści dla przedsiębiorstw.

Niezależni partnerzy

Marketing afiliacyjny jest chętnie wykorzystywany nie tylko przez duże firmy. Polega on na przekazaniu do niezależnego podmiotu wykonania zaplanowanych działań marketingowych. W systemie tym zyskują obie strony. Afiliacja bowiem pozwala na współpracę z wieloma partnerami. Co więcej, nie generuje ona bardzo dużych kosztów. W porównaniu z innymi działaniami w sieci, marketing afiliacyjny może okazać się bardzo korzystny finansowo. Osoba udostępniająca powierzchnię reklamową, zyskuje na afiliacji dodatkowy zarobek, przy stosunkowo niewielkim nakładzie pracy. Decyduje także o tym, jakie komunikaty reklamowe znajdą się na jej stronie, a na które nie wyrazi zgody.

Krok po kroku

Wiadomo już, że aby marketing afiliacyjny miał rację bytu konieczne są przynajmniej dwie strony procesu – reklamodawca i wydawca, zwany także partnerem. Ich współpraca nie miałaby jednak najmniejszego sensu bez klienta końcowego. Tak naprawdę on decyduje o tym, czy reklamodawca i wydawca faktycznie zaczną zarabiać. Cały proces afiliacji odbywa się przez specjalne serwisy. Partnerzy z listy „zleceń” wybierają te, ich zdaniem, najbardziej interesujące i wskazują miejsce, gdzie zamieszczą reklamę. Co ważne, nie musi być to blog. Równie dobrze może sprawdzić się profil w mediach społecznościowych.

Rozwiązanie to jest cenione przez każdą ze stron ze względu na stosunkowo niewiele formalności i fakt, że najczęściej dochodzi do rozliczenia za efekt. W marketingu afiliacyjnym istnieją trzy główne modele wynagrodzeń. Pierwszy dotyczy prowizji od zakupu reklamowanego towaru, drugi kliknięcia w reklamę, trzeci zaś wykonanie innego wymaganego działania.

Cały proces związany z marketingiem afiliacyjnym wydaje się być dość prosty. Warto jednak rozważyć współpracę z doświadczoną agencją taką jak Adnext, która sprawi, że afiliacja faktycznie pomoże w realizacji zamierzonych przez firmę celów.

fb button

grab my essay banner

logo jooble