magazine top

W 2020 roku egzamin SEP kosztował 260 złotych. Od nowego roku czyli od stycznia jego cena nieznacznie wzrosła. Sprawdź dlaczego musisz zapłacić więcej za zdobycie uprawnień G1 i jaka jest nowa cena egzaminu SEP w 2021 roku.

Ile kosztuje kurs SEP oraz egzamin na uprawnienia G1?

Jeśli chodzi o cenę kursu na uprawnienia SEP do 1 kV bywa różnie ze względu na kilka czynników. Przede wszystkim, żeby wiedzieć ile kosztują uprawnienia elektryczne trzeba zdać sobie sprawę, że na ich końcową cenę składa się kwota za egzamin oraz szkolenie. Koszt egzaminu jest stały, ponieważ ustalany jest przez ustawodawcę za jeden certyfikat. Co można rozumieć poprzez 1 certyfikat? Chodzi tutaj o świadectwo potwierdzające kwalifikacje dla jednej osoby na przykład z G1 eksploatacja. Jego cena zwiększyć się może w przypadku, którym kursant chce mieć uprawnienia z dozoru oraz eksploatacji. Wtedy cenę jednego egzaminu trzeba pomnożyć przez 2.

Drugim czynnikiem jest wybranie przez osobę szkolenia. Wiele firm, które współpracują z komisją SEP oferują kursy w różnych cenach.

Nowa cena egzaminu SEP w 2021 roku!

W tym roku egzamin SEP nieznacznie podrożał. Jego cena na dzień dzisiejszy wynosi 280 złotych brutto za jeden certyfikat. W poprzednim roku czyli w 2020 roku było to 260 złotych brutto za jedno świadectwo potwierdzające kwalifikacje.

Dlaczego egzamin podrożał w 2021? Cena egzaminu obligatoryjnie wynosi 10 % minimalnego wynagrodzenia. W związku z tym, że najmniejsze krajowe wynagrodzenie wzrosło w 2021 o 7,7% do roku 2020 koszt egzaminu jest nieco większy.

Gdzie można zdobyć uprawnienia G1 i zapisać się na egzamin SEP?

Na szkolenie i egzamin związany z uprawnieniami G1 można zapisać się w placówce Stowarzyszenia Elektryków Polskich w większych miastach w całym kraju. Jest to metoda stacjonarna, ale na kurs G1 można, również zapisać się w formie online. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą tracić czasu i pieniędzy na dojazdy do siedziby SEP. Egzaminy na ten moment są w formie stacjonarnej, jak i zdalnej. Wszystko może się zmienić w zależności czy sytuacja w naszym kraju dotycząca COVIDA-19 ulegnie zmianie.

Czytaj więcej na uprawnienia-g1.pl.

fb button

grab my essay banner

logo jooble

Popularne