magazine top

Przedstawiciele biznesów, w których głównym celem jest prowadzenie sprzedaży wysyłkowej i wszelkich innych aspektów działalności wymagających częstych wysyłek, niejednokrotnie zachodzą w głowę, jak spakować produkty, by były nie tylko odpowiednio zabezpieczone, ale i wizualnie estetyczne, na co ich kontrahent lub finalny klient może zwracać uwagę. Możliwości pakowania jest naprawdę wiele, co pozwala dobrać opakowanie pod kątem rodzaju wysyłanego towaru, jego podatności na uszkodzenia, czy gabarytów. Jakie są najczęściej wybierane opcje?

Pudła i kartony — klasyka w pakowaniu przesyłek

Jednym z najczęściej spotykanych rodzajów opakowań są oczywiście pudła i kartony — solidnie wykonane, chronią zawartość przed mechanicznym uszkodzeniem, przyjmują przeważnie kształt prostopadłościanów lub tuby o różnych wymiarach i stopniu wytrzymałości pod kątem wagi towaru.

Dużą zaletą takiego pakowania jest również możliwość wyboru wersji kolorystycznej i nadruku firmowego logo — taka paczka będzie rzucać się w oczy, co stanowi swoistą reklamę już w trasie, zanim jeszcze zostanie dostarczona do finalnego klienta.

Pudła i kartony można zamówić także w nietypowych kształtach, które przyjmują formę pewnego rodzaju składanego origami, są wyposażone np. w zwiększające atrakcyjność opakowania okienka, można otwierać je w nietypowy sposób, czy korzystać z nich wielorazowo — nie tylko na czas przesyłki. Wiele ciekawych propozycji opakowań znajdziesz na: sklep.margopack.pl

Wysyłka drobnych przedmiotów — jak je zapakować?

W biznesie wysyłkowym nie zawsze jednak chodzi tylko i wyłącznie o duże gabaryty. Niektórzy zajmują się sprzedażą drobnicy, przedmiotów o niewielkich rozmiarach, lekkich, niewymagających tak solidnego zabezpieczenia.

W takiej sytuacji bardzo dobrze sprawdzają się koperty bąbelkowe, które chronią zawartość przed wilgocią. Mogą to być bardziej ekologiczne, eleganckie koperty kartonowe, czy popularne ostatnimi czasy koperty SUMO.

Ciekawym rozwiązaniem są ponadto pudełka do paczkomatów — ich gabaryty i rozmiary dostosowane są do wymiarów pojedynczej skrytki — nie musisz zatem martwić się koniecznością każdorazowego mierzenia opakowania, by upewnić się, za jaki wymiar zapłacisz. Takie pudełko od razu będzie dla Ciebie wyznacznikiem kosztów wysyłek i ułatwi kalkulowanie budżetu.

Jak widać, możliwości jest naprawdę wiele. Każdy może nie tylko zdecydować się na optymalne rozwiązanie opakunkowe, ale również spersonalizować przesyłkę, oznaczając ją firmowym logo.

fb button

grab my essay banner

logo jooble