magazine top

Wybór przestrzeni biurowej to ważny krok na drodze do tworzenia swojej marki oraz rozbudowy firmy. Dzisiejszy rynek oferuje nam bardzo wiele interesujących rozwiązań w tym sektorze, dlatego decyzja o wyborze konkretnego miejsca może nie być łatwa. Warto przeanalizować wszystkie za i przeciw danej lokalizacji, a także dobrze znać swoje potrzeby i oczekiwania. Liczba pracowników, funkcje, jakie ma pełnić biuro, dojazd – to wszystko trzeba wziąć pod uwagę. Zatem jak wybrać odpowiednie biuro? Podpowiadamy.

Nowoczesne biuro to nie tylko miejsce do pracy

Tak jak zmienia się sam tryb pracy i zwiększa się świadomość wokół niej, tak też otoczenie, w którym się ją wykonuje, uległo przeistoczeniom. Warto zdawać sobie sprawę z tego, co zaoferować mogą nam nowoczesne obiekty.

Przede wszystkim, w biurach powinny znaleźć się przestrzenie do wspólnego spędzania czasu. Kreatywna rozmowa podczas przerwy, czy chwila relaksu sprzyjają produktywności i wprowadzają przyjazną atmosferę. Ludzie mają szansę się ze sobą lepiej komunikować, wymieniać pomysłami i szukać wspólnie rozwiązań. Miejsce na stół do piłkarzyków czy na zwyczajny stół, przy którym można porozmawiać oraz inne przestrzenie rekreacyjne w samym biurowcu z pewnością podniosą atrakcyjność biura i zachęcą naszych oraz nowych pracowników do współpracy z nami.

idealnebiurodlatwojejfirmy22

Źródło: gdanskibc.pl

Znaczenie ma także wygoda. Młodzi pracownicy i pracodawcy zwracają uwagę na swoje otoczenie, wybierając przestrzenie umożliwiające funkcjonalną pracę i efektywny relaks. Pojawienie się sof, foteli, hamaków to oznaka, że myślimy o komforcie naszych pracowników. Przy wyborze biura, warto takie aspekty brać pod uwagę.

Lokalizacja ma znaczenie

Nasze biuro powinno znajdować się w dobrej lokalizacji, zwłaszcza, jeśli przyjmujemy gości i klientów. Dobry dojazd, bliskość przystanków komunikacji miejskiej, a także sąsiedztwo sklepów i restauracji ułatwi nam pracę i zapewni komfort pracownikom. Możemy także postawić na biuro położone w dzielnicy poza ścisłym centrum miasta, pod warunkiem, że dojazd jest wygodny. Dobrym przykładem może tutaj być Gdański Business Center położony w warszawskim Muranowie. Dzielnica, w której jeszcze nie roi się od biurowców, za to jest świetnie skomunikowana, to atrakcyjne miejsce na prowadzenie biura.

Przedszkole

Ważnym i często spotykanym atutem biurowca jest także dostępność przedszkola. Dla pracowników z małymi dziećmi to duża wygoda, warto zatem wybrać biuro, w którym przedszkole jest prowadzone. Biurowce często posiadają tego typu obiekty, a oprócz przedszkoli możemy znaleźć miejsca z restauracjami czy siłownią.

fb button

grab my essay banner

logo jooble