magazine top

Zaskakujące jest to, że nie wszyscy przedsiębiorcy podzielają opinię twierdzącą, że lokalizacja biura wpływa na prowadzony przez nich biznes.

To w końcu tam firma funkcjonuje na pełnych obrotach i ta konkretna przestrzeń jest swoistą jej wizytówką, reklamą dla potencjalnych klientów.

Względy marketingowe

Tu zależność jest prosta do zrozumienia. Im bliżej centrum miasta znajduje się biuro, tym chętniej będzie ono odwiedzane przez potencjalnych klientów/kontrahentów z ulicy. Poza tym stamtąd lepiej widoczne będą banery reklamujące dane przedsiębiorstwo.

Udostępnianie biura

Często dochodzi do sytuacji, gdy dana firma użytkuje więcej miejsca w biurze, niż faktycznie go potrzebuje. Co można wówczas zrobić? Wykorzystać je jako tymczasowy magazyn? Może lepiej potraktować to w ramach potencjalnej inwestycji? Nic przecież nie stoi naprzeciwko tego, aby wolny segment udostępnić innemu przedsiębiorstwo, a ta praktyka w biznesie określana jest mianem office sharing’u. Dla wielu początkujących biznesmenów jest to świetny sposób na obniżenie kosztów prowadzenia działalności i potencjalnie otwiera drogę do potencjalnych współprac na wspólnych polach.

Wygoda

Nie sposób też nie wspomnieć o najbardziej prozaicznej kwestii dotyczącej wygody posiadania biura w centrum. Przecież każdy pracownik doceni to, że do pracy i z powrotem ma relatywnie blisko i nie musi przeznaczać nawet godziny na dojazd. Poza tym część kadry niekoniecznie musi posiadać samochód do użytku własnego, a w takiej sytuacji zawsze mogą oni skorzystać z komunikacji miejskiej.

32

Źródło: https://centrala.pl/

Do tego dochodzą sytuacje, gdy pilnie trzeba załatwić sprawy urzędowe, a nie chcemy poświęcać na to czasu, gdy mamy dzień wolny. Dobra lokalizacja sprawi, że takimi rzeczami można zająć się nawet w czasie przerwy obiadowej w pracy. Jeśli już wspominamy o obiedzie, to stamtąd bez problemu będziemy mogli udać się do jadłodajni, czy restauracji w momencie większego głodu.

Podsumowanie

Jak lokalizacja biura wpływa na przedsiębiorstwo? Jak widać znacząco i to w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Oczywiście istnieje wiele biznesów prowadzonych na miejskich obrzeżach, ale wielokrotnie z różnych przyczyn może dochodzi do problemów dojazdowych, szczególnie w czasie intensywnego ruchu drogowego. Dlatego zarówno przyszli, jak i obecni przedsiębiorcy powinni zainteresować się jakościowymi ofertami wynajmu przestrzeni biurowej. Jakościowymi, bo w takich przypadkach należy podpisywać umowy jedynie z rzetelnymi przedstawicielami tego typu obiektów.

fb button

grab my essay banner

logo jooble