magazine top

Oszczędność 71% na kosztach wody dzięki modernizacji jednego z czterech zaworów sterujących.

Chcesz zwiększyć wydajność? Zapewnić bezpieczeństwo higieniczne?
Zredukować koszty operacyjne? Osiągnąć cele związane ze zrównoważonym rozwojem?

Pozwól ekspertom z Centrum Zastosowań i Innowacji Alfa Laval Fluid Handling rozwiązać problemy, przed którymi stoisz. Tak właśnie postąpił jeden z wiodących światowych browarów, aby znaleźć najlepszy sposób na obniżenie kosztów wody podczas mycia zaworów Mixproof. Bez względu na branżę i wyzwanie, nasi eksperci są w stanie zaproponować innowacyjne, dopasowane do potrzeb rozwiązanie.

Chcesz przenieść produkcję na wyższy poziom? Skontaktuj się z nami już dzisiaj Alfa Laval - Alfa Laval Centrum Zastosowań i Innowacji w Kolding, Dania.

Wyniki testów – ponad 71% oszczędności wody

Ulepszenie wszystkich  główek sterujących zaworami w wyspie zaworowej, zabezpieczajacych przed mieszaniem cieczy nie zawsze jest optymalnym podejściem do zwiększenia wydajności procesu, zwłaszcza w przypadku sektorów przemysłu, które nie wymagają tak częstego czyszczenia.

Tego właśnie dowiedzieli się nasi eksperci Application & Innovation Centre podczas badań prowadzonych w celu opracowania odpowiedniej strategii usprawnienia browaru. Nasi eksperci przetestowali trzy scenariusze przy użyciu konfiguracji identycznej z instalacją w browarze.

Optymalne rozwiązanie? Ulepszenie jednej na cztery główki sterującej zaworami okazało się najbardziej efektywnym rozwiązaniem, dużo lepszym niż ulepszenie wszystkich zaworów.

„Ulepszenie całej instalacji nie zawsze jest najlepszym podejściem. Czasem trochę sprytniejsze zagranie może okazać się dużo lepsze na długą metę”, mówi Mario Kurilic, menedżer ds. sprzedaży technicznej, Food & Water, Alfa Laval.

Dodaje: „Użycie jednego ThinkTop V70 do kontrolowania czterech siłowników zaworów zapewniło 71% oszczędności wody i wymagało znacznie mniejszej inwestycji niż wymiana wszystkich główek sterujących”.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć, jak przebiegał test.

Szybsze czyszczenie zaworów, szybszy zwrot z inwestycji

Rozwiązanie ThinkTop V70 z funkcją rozpryskowego czyszczenia gniazda skutecznie czyści gniazdo zaworu, znacznie szybciej i zużywa mniej wody niż dotychczasowy system czyszczenia w browarze.

Dzięki temu można uzyskać zwrot z inwestycji przed upływem roku, w zależności od wymagań dotyczących czyszczenia, częstotliwości i struktury kosztów.

Poznaj Alfa Laval ThinkTop V70.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć film.

fb button

grab my essay banner

logo jooble