magazine top

Czy automatyzacja i robotyzacja mogą okazać się obecnie najlepszym działaniem antykryzysowym? O tym oraz o programach wsparcia dla przemysłu będą mówić przedstawiciele rządu oraz liderzy sektora innowacji podczas Kongresu Industry Next. The New Reality. To pionierski projekt towarzyszący najbliższej edycji targów ITM INDUSTRY EUROPE. Na co jeszcze mogą liczyć profesjonaliści, którzy przyjadą do Poznania 3-6 listopada?

Podczas listopadowych targów ITM INDUSTRY EUROPE nie zabraknie zarówno solidnej dawki wiedzy jak i ciekawej ekspozycji nowości produktowych.

- Zbliżająca się edycja targów ITM jest wyjątkowa. Cieszymy się, że mimo trudnej sytuacji na rynku wywołanej epidemią koronawirusa tylu wystawców zaufało nam i zdecydowało się na udział w targach. Bardzo za to dziękujemy. Jesteśmy gotowi na sprostanie trudnościom. Organizujemy targi w bezpiecznej przestrzeni dbając przede wszystkim o zdrowie oraz  komfort zarówno wystawców jak i zwiedzających. Mając na uwadze szczególne okoliczności, zadbaliśmy o bogaty program wydarzeń towarzyszących. Ich tematyka wpisuje się w nową rzeczywistość jaka dotknęła cały świat. Zapraszamy nie tylko do zwiedzenia ekspozycji, ale także do udziału w innowacyjnym, dwudniowym projekcie - Kongresie Industry Next. Bądźmy razem bliżej innowacji, robotyzacji i cyfryzacji w przemyśle. Do zobaczenia w Poznaniu! - mówi Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE.  

Polskie Stoisko Narodowe PAIH na ITM

Swoje stoisko zaprezentuje m.in. Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Doświadczenie polskiego przemysłu 4.0 jest już na tyle dojrzałe, że co raz częściej przyciąga uwagę zagranicznych firm i inwestorów. Udział w Polskim Stoisku Narodowym to unikatowa szansa zaprezentowania swoich osiągnięć oraz nawiązania cennych kontaktów biznesowych. Wyboru firm dokona specjalna komisja, która weźmie pod uwagę przede wszystkim profil działalności oraz atrakcyjność prezentowanej oferty. Co ważne, obszar aktywności zgłaszających się przedsiębiorstw musi pokrywać się z tematyką targów ITM INDUSTRY EUROPE. Rekrutacja trwa do 15 października. 

- Polska Agencja Inwestycji i Handlu ogłasza nabór firm, z pośród których zostaną wyłonieni najlepsi z najlepszych - bo to właśnie ich zaprosimy i zaprezentujemy na Stoisku Narodowym. Dlatego jeśli działasz na przykład w obszarze automatyzacji produkcji, metalurgii i obróbki metali, produkcji nowoczesnych maszyn lub technologii - dołącz do naszej drużyny – czytamy na stronie PAIH. 

Nadciągają roboty!

Spragnieni widowiskowej robotyzacji w przemyśle z pewnością znajdą coś dla siebie. Nie zabraknie choćby lidera z tej branży - firmy FANUC. Jak twierdzi wystawca ITM INDUSTRY EUROPE, polski przemysł stoi w obliczu bardzo sprzyjających warunków do wdrażania robotów przemysłowych. Robotyzacja i automatyzacja procesów produkcyjnych to bardzo często najlepszy sposób na usprawnienie produkcji i wzrost konkurencyjności, o czym przekonało się w ostatnim czasie wiele polskich firm.  Eksperci FANUC zachęcają do odwiedzin swojego stoiska żeby przekonać się, że #robot to coś dla Ciebie. Wpisując się w konieczność rozwoju sektora innowacji (w tym robotyzacji) intensywnie działa Platforma Przemysłu Przyszłości. Jej stoisko będzie można odwiedzić podczas ITM INDUSTRY EUROPE. W ramach tej przestrzeni zaprezentuje swoją ofertę także Krakowski Park Technologiczny - współtwórca Digital Innovation Hub (DIH), który zainicjował w Krakowie powstanie Showroom Fabryki Przyszłości. To przestrzeń zaprojektowana przez ekspertów i praktyków nowych technologii. Demonstruje kluczowe obszary tzw. Fabryki Przyszłości, czyli nowoczesnego przedsiębiorstwa produkcyjnego: inteligentną robotyzację, niezawodną sieć bezprzewodową, inteligentną analitykę, elastyczną logistykę i cyberbezpieczeństwo w przemyśle. 

Kongres Industry Next – dyskusja ekspertów

O programach wsparcia, wpływających na obniżenie kosztów automatyzacji w fabrykach czy magazynach będą mówili przedstawiciele Ministerstwa Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii w trakcie Kongresu INDUSTRY NEXT. The New Reality. Wydarzenie potrwa dwa dni: od 3 do 4 listopada. To pierwsza platforma rozwiązań dla przemysłu w trudnych czasach. Spotkanie otworzy panel pt.: Proinwestycje dla Przemysłu 4.0. Głos w dyskusji zabiorą m.in.: Przemysław Cieszyński, Członek Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego Cezariusz Lesisz, Prezes Agencji Rozwoju Przemysłu. Moderatorem panelu będzie Piotr Arak, Dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

W rozmowie o technologiach przyszłości i innowacjach, które wpisują się w koncepcję przemysłu 4.0 nie może zabraknąć dyskusji nt. Polskiej Doliny Cyfrowej. Fundamentem inwestycji jest stworzenie nowego regionu data center w Polsce, umożliwiającego finalnie korzystanie z usług chmury obliczeniowej klasy enterprise. W ten sposób Microsoft i Operator Chmury Krajowej mają zamiar pomagać w transformacji cyfrowej. O przedsięwzięciu rozmawiać będą:  Paweł Jakubik, Członek Zarządu Microsoft Polska, Adam Marciniak, Wiceprezes Zarządu Banku PKO BP nadzorujący obszar Informatyki, Paweł Borys, Prezes Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju oraz
Michał Potoczek, Prezes Zarządu Operatora Chmury Krajowej. Dyskusję poprowadzi Piotr Kryjom, Ekspert Platformy Przemysłu Przyszłości.

Pierwszą część Kongresu zakończy temat: Dojrzałość cyfrowa – jak uodpornić przemysł na kryzys. Remedium będą szukać liderzy sektora innowacji: Dominika Bettman, Prezeska Zarządu Siemens Polska, Zbigniew Leszczyński, Członek Zarządu ds. Rozwoju PKN Orlen, Łukasz Niesłuchowski, Członek Zarządu, Country Sales Director, Rockwell Automation oraz Andrzej Soldaty, Prezes Zarządu Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości.

Drugą część Kongresu pt. Industry NEXT – rok 2020 stymulacją dla Przemysłu 4.0 otworzy prelekcja Keynote speakera. Adam Drewniany, Prezes Zarządu South Bay Solutions, ceniony ekspert w Dolinie Krzemowej powie jak uratował Teslę (dwa razy!). Przedstawi Case studies projektów realizowanych dla Tesli.

Kluczem do sukcesu każdej firmy są ludzie. W tę potrzebę wpisuje się kolejny panel Kongresu pt.: „Kadry 4.0 – kompetencje pracowników kluczem do sukcesu transformacji cyfrowej”. Zagadnienia w tej kwestii przybliżą: Jan Staniłko, Dyrektor Departamentu Innowacji, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Agnieszka Politańska, Członek Zarządu, Dyrektor HR, ASTOR oraz prof. dr hab. Katarzyna Śledziewska z Uniwersytetu Warszawskiego, Dyrektor Zarządzająca DELab UW. Moderatorem panelu jest Katarzyna Nosalska, Członek Zarządu Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości.

Eksperci są zgodni, że automatyzacja może być skutecznym sposobem na zwalczenie kryzysu. Istotne jednak kiedy i jak zostanie przeprowadzona. O tym jak automatyzacja ratuje przed kryzysem będą mówić eksperci firm mających takie wdrożenia już za sobą. Będą to m.in.: Michał Kaźmierczak, Dyrektor Biznesu Robotyki i Automatyki Dyskretnej ABB i Robert Jastrzębski, Sales Director Europa Systems. Panel poprowadzi Jan Chełkowski, Konsultant ds. Transferu Technologii, Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Ciekawie zapowiada się także sesja kończąca Kongres: Case studies, w której liderzy przemysłu- eksperci Northvolt, Microsoft Polska, Polpharma i Tauron powiedzą o swoich doświadczeniach.

Warsztaty Industry Next - praktyka czyni mistrza innowacji

Warsztaty INDUSTRY NEXT, które odbędą się 4 listopada to praktyczne prezentacje i możliwości wykorzystania najnowszych technologii w przedsiębiorstwach z branży przemysłowej. Program powstaje przy wsparciu strategicznych partnerów: Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości oraz Poznańskiego Centrum Superkomputerowo – Sieciowego. Uczestnicy dowiedzą się jak optymalizować procesy produkcyjne oparte na danych oraz jak wykorzystać najnowsze rozwiązania. Eksperci przybliżą czym jest dojrzałość cyfrowa firmy i jakie korzyści niesie za sobą jej rozwój. Szczególny nacisk zostanie położony na trzy obszary: organizacyjny, procesowy i technologiczny.

W trakcie warsztatów zaplanowano także bloki: Smart factory oraz Innowacje cyfrowe i transformacja łańcucha dostaw. Uczestnicy uzyskają odpowiedź na pytanie: jak zintegrować symulacje i wytwarzanie przyrostowe w swoim przedsiębiorstwie oraz poznają nowe podejście do rozwoju komponentów i produkcji. Udział w Kongresie i warsztatach jest bezpłatny. Obowiązuje osobna rejestracja.

Targi ITM Industry Europe odbędą się 3-6 listopada 2020 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym samym czasie będzie można jednocześnie zwiedzić ekspozycję: targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog, 3D Solutions – targów druku i skanu 3D oraz Targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting. Dwudniowy Kongres Industry NEXT. The New Reality zaplanowano na 3-4 listopada 2020.

fb button

grab my essay banner

logo jooble