magazine top

Grupa kapitałowa ESV prowadzi działalność w obszarze energetyki. Przedsiębiorstwo należy do grupy największych niezależnych dystrybutorów energii (OSD) na terenie Polski. O firmie rozmawiamy z Panem Andrzejem Zielasko, Dyrektorem Marketingu ESV S.A.

Proszę powiedzieć, jakie były początki przedsiębiorstwa ESV i jakie momenty były najważniejsze w historii jego rozwoju?

Firma ESV zaczynała jako spółka serwisowa w sektorze energetycznym i to było jej główną domeną. Dystrybucja i obrót energią pojawiły się nieco później wraz z uzyskaniem koncesji. Od 2007 roku jako OSD (Operator Sieci Dystrybucyjnej) stale poszerzamy obszary, na których znajdują się nasze sieci. W 2012 roku ESV nabyło spółkę Energetyka Wisłosan. Tym samym nasza oferta wzbogaciła się o dystrybucję i obrót gazem ziemnym oraz ciepłem. Szybki rozwój skłonił nas do utworzenia Grupy Kapitałowej ESV, która od 2015 roku nieustannie się rozwija. Kolejnym krokiem milowym dla ESV, był rok 2017 i uruchomienie agregatu kogeneracyjnego wytwarzającego w skojarzeniu energię elektryczną i ciepło. W najbliższych miesiącach planowane jest uruchomienie kolejnej jednostki kogeneracyjnej.

Spółka działa na rynku polskim od ponad 25 lat, jako niezależny dystrybutor energii. Poza tym przedsiębiorstwo świadczy również usługi z zakresu doradztwa w obszarze budowy i modernizacji sieci elektroenergetycznej. Czy może Pan opowiedzieć nam szerzej o oferowanych usługach?

Poza dystrybucją i obrotem energią oferujemy utrzymanie, modernizację i budowę nowych sieci energetycznych. Nasi klienci mogą nam zlecić realizację całego zadania inwestycyjnego, od wydania warunków przyłączeniowych, zaprojektowania sieci i urządzeń energetycznych, poprzez wykonawstwo, aż do przyłączenia do sieci. Ponadto posiadamy rozbudowaną listę usług serwisowych, które zapewniają płynne utrzymanie ruchu i stałe obniżanie kosztów. Nasi doradcy wspólnie z klientami szukają rozwiązań energooszczędnych i optymalizacji kosztów energii biernej.

Działalność ESV, prywatnej grupy energetycznej z polskim kapitałem, aktywnie wytycza nowe trendy w obszarze konkurencyjności polskiego rynku energii. Do kogo szczególnie kierujecie swoje produkty i co wyróżnia waszą ofertę na tle konkurencji?

Jesteśmy elastyczni i wsłuchujemy się w potrzeby klienta. Myślimy nieszablonowo, zastanawiamy się wspólnie z klientami jak najlepiej - i co ważne - jak najszybciej zapewnić klientom to, czego potrzebują. Najważniejsze cechy, które nas wyróżniają to elastyczność i szybkość działania. A kim są nasi klienci? Kompleksowo obsługujemy obszary przemysłowe, zakłady produkcyjne oraz nowoczesne centra i galerie handlowe. Zasilamy biurowce, hotele i lokale usługowe. Dostarczamy również energię dla gospodarstw domowych, urzędów i spółek komunalnych. Wspieramy Inwestorów w realizacji ich projektów.

Grupa Kapitałowa ESV to firma o zasięgu ogólnopolskim, składającą się z kilkunastu spółek. Proszę powiedzieć, co jest najważniejsze w Państwa działalności? Co jest strategicznym potencjałem Państwa firmy i kluczem do jej sukcesu?

Kluczem naszego sukcesu, poza elementami, które już wymieniłem wcześniej, jest doświadczenie i odpowiedzialność. Rynek energetyczny wymaga pełnego profesjonalizmu. Bezpieczeństwo, pewność zasilania, zdolność do monitorowania całej sieci. Nasze pogotowie energetyczne reaguje błyskawicznie na wszelkie sygnały czy awarie. I tak jest na terenie całego kraju, gdzie tylko znajdują się nasze sieci.

Sukces przedsiębiorstwa nie byłby możliwy bez jej zaangażowanej i kompetentnej kadry. Czy może Pan opowiedzieć o kadrze specjalistów, którzy na co dzień poprzez swoją pracę budują markę i sukces grupy ESV?

Nasza kadra to doświadczeni energetycy. Inżynierowie, którzy w tej branży pracują od lat. Swoje doświadczenia wykorzystują w pracy z klientem tworząc nowe rozwiązania „uszyte na miarę”.

Jakość oferowanych usług to dla Państwa priorytet dlatego współpracujecie wyłącznie ze sprawdzonymi kooperantami. Czy chcieliby Państwo szczególnie wyróżnić któreś firmy – Państwa najważniejszych partnerów?

Nasi partnerzy to światowa czołówka producentów urządzeń energetycznych. W tej branży nie można stosować rozwiązań pośrednich. Nasi dostawcy, projektanci, podwykonawcy muszą być niezawodni i tacy są.

Przedsiębiorstwo stale poszerza obszary działania. Jakie najważniejsze inwestycje związane z rozwojem grupy ESV były realizowane na przestrzeni ostatnich kilku lat?

Wspominałem już o intensywnym rozwoju Grupy Kapitałowej ESV. W ostatnich miesiącach nabyliśmy nową spółkę ESV Metalchem w Opolu oraz sieć dystrybucyjną energii elektrycznej w Suchedniowie. Nasz rozwój terytorialny to proces ciągły.

Jak oceniają Państwo przyszłość branży, w której działa firma, jakie są w związku z tym plany przedsiębiorstwa?

W obecnych czasach trudno jest przewidywać przyszłość. W dobie epidemii i niepewności na rynkach finansowych można jedynie dobrze wykonywać swoją pracę. Na tym się koncentrujemy. Staramy się jeszcze bardziej pomagać naszym klientom.

Oprócz działalności biznesowej, dla każdej firmy równie ważna powinna być aktywność społeczna. Czy angażują się Państwo w działalność pozabranżową, jak na przykład akcje charytatywne, imprezy sportowe i kulturalne?

ESV od samego początku aktywnie wspierał drużyny sportowe. Kiedyś była to drużyna siatkarek, piłkarzy a nawet klub gimnastyki artystycznej. Obecnie jesteśmy Sponsorem Tytularnym młodzieżowej drużyny ESV Sparta Wrocław – mecze żużlowe ze zrozumiałych przyczyn rozpoczną się w tym sezonie później. Z niecierpliwością czekamy, aż wszystko wróci do normy i zawodnicy „odpalą swoje maszyny”. Polscy żużlowcy to ścisła światowa liga. Warto inwestować w sportową młodzież, żeby utrzymać się w czołówce.

ESV to nowoczesne przedsiębiorstwo, które zostało niejednokrotnie wyróżnione. Jakimi certyfikatami, nagrodami i tytułami mogą się Państwo pochwalić?

ESV Serwis – spółka naszej Grupy Kapitałowej, kilkukrotnie uzyskała tytuł Gazeli Biznesu. Jest to nagroda, która kojarzy się z prestiżem. To także świetna rekomendacja w kontaktach handlowych z nowymi kontrahentami. Wyróżnienie to odzwierciedla dobrą reputację oraz wiarygodność przedsiębiorstw, które dzięki dynamicznemu rozwojowi doskonale dają sobie radę nawet wśród znacznie większych konkurentów. Aby otrzymać ten tytuł firma musi przez trzy lata z rzędu zwiększać obroty i osiągać zyski. Nam się to udało!

ESV jest przedsiębiorstwem energetycznym, które od powstania w 1994 roku nieustannie się rozwija. Z jakich osiągnięć są Państwo najbardziej dumni?

Z lokalnej spółki zmieniliśmy się w renomowane przedsiębiorstwo energetyczne oraz stworzyliśmy Grupę Kapitałową o zasięgu ogólnopolskim - to jest powód do zadowolenia i dumy. Nie osiadamy jednak na laurach. Najważniejsze jest to, co przed nami.

fb button

grab my essay banner

logo jooble

Popularne