magazine top

„Praca w biurze” nie jest już tak prostą koncepcją, jak jeszcze kilka lat temu. Możesz pracować w apartamencie dla kadry kierowniczej, negocjować podnajem, wynajmować przestrzeń w centrum biznesowym w miejskiej restauracji lub wynajmować część przestrzeni coworkingowej w Twojej okolicy, a to nie jest nawet pełna lista wielu opcji przestrzeni do pracy.

Osoby na wczesnym etapie rozwoju firmy często szukają czegoś mniejszego, tańszego, w konkretnej lokalizacji i bardziej elastycznego niż typy biur, których chcą ich bardziej ugruntowani odpowiednicy. Zwykle oznacza to wybór między coworkingiem lub znalezieniem niedrogiej sytuacji wynajmu, takiej jak podnajem. Przyjrzyjmy się szczegółowo każdej z opcji, aby określić, co jest najlepsze dla Twojej firmy.

Zalety coworkingu

Przestrzenie coworkingowe, które można spotkać w mieście czy na przedmieściach, oferują freelancerom, przedsiębiorcom, twórcom kreatywnym, a niekiedy także małym firmom, szansę na ucieczkę od izolacji i monotonii pracy w domu czy kawiarni. Przestrzeń coworkingowa to dowolne miejsce, w którym wiele osób spotyka się, aby pracować nad różnymi projektami, dla różnych firm i mogą zaoferować piękne poczucie wspólnoty. Miejsce to może wyglądać jak biuro, salon, sieć połączonych ze sobą pokoi lub tylko jeden gigantyczny pokój. Udogodnienia obejmują dostęp do Wi-Fi, kuchni, nielimitowanej kawy i herbaty, sal konferencyjnych, prywatnych biur, które można zarezerwować na określony czas oraz mebli, takich jak biurka (pływające lub dedykowane), stoły i kanapy. Często te przestrzenie robocze zapewniają również seminaria z gośćmi, wydarzenia typu Happy Hour, wspólne zarządzanie biurem i zespół recepcyjny, profesjonalny głos do odbierania firmowego telefonu oraz standardowe wyposażenie biurowe, takie jak drukarki.

Zalety wynajmu przestrzeni biurowej

Wynajem prywatnych powierzchni biurowych daje firmom możliwość dostosowania przestrzeni do ich konkretnych potrzeb. Może to oznaczać zakup i aranżację idealnych mebli, wykonanie konstrukcji, odtwarzanie muzyki lub umieszczenie banerów i logo. W większości przypadków wynajęcie tradycyjnego biura oznacza posiadanie całej powierzchni tylko dla siebie. W niektórych sytuacjach podnajmu firmy nadal będą współpracować z innymi firmami, ale podnajmowanie nadal zwykle oznacza pełny dostęp do kilku pomieszczeń biurowych i prywatnych zamiast tylko kilku biurek.

22 1

Źródło: Centrala.pl

Podsumowanie

Ostateczny wybór będzie oczywiście uzależniony od naszych potrzeb. Niezależnie jednak od preferencji, pamiętajmy o tym, aby tego typu przestrzeń była również dobrze zlokalizowana, dzięki czemu zarówno dla pracodawcy, klientów, jak i pracowników będzie ona przede wszystkim wygodna dojazdowo.

fb button

grab my essay banner

logo jooble

Popularne