magazine top

Szukanie pracy w obcym miejscu jest dużo bardziej skomplikowane niż poszukiwanie jej w rodzinnym kraju. Różnice kulturowe, bariera językowa i odmienne zasady rządzące rynkiem pracy to spore trudności, które często okazują się przeszkodą nie do pokonania nawet dla osób mogących się pochwalić wysokim wykształceniem i dużym doświadczeniem. Nie znaczy to jednak, że obcokrajowiec nie ma szans znaleźć zatrudnienia w Polsce.

Jak szukać pracy będąc cudzoziemcem?

Oferty pracy można znaleźć w co drugiej gazecie i wielu internetowych serwisach ogłoszeniowych, jednak bardzo mały procent z nich to oferty z kategorii „praca dla obcokrajowca”. Zdecydowana większość rodzimych firm wymaga znajomości języka polskiego choćby na podstawowym poziomie, więc jeśli osoba szukająca zatrudnienia nie mówi po polsku, to bardzo zawęża zakres jej możliwości. W takiej sytuacji lepiej spróbować szczęścia w międzynarodowej korporacji. Niektóre z nich mogą prowadzić rekrutację z myślą właśnie o obcokrajowcach, ponieważ potrzebują specjalistów mówiących płynnie po angielsku do obsługi klientów z różnych części świata. Jeśli w żadnej z działających w Polsce międzynarodowych firm nie jest aktualnie dostępna praca dla obcokrajowców, pozostaje jeszcze jedna opcja: zgłoszenie się do agencji zatrudnienia. Taka agencja pełni rolę pośrednika pomiędzy firmami poszukującymi pracowników a osobami poszukującymi pracy, w związku z czym posiada bardzo rozbudowaną bazę kontaktów, daje więc znacznie szerszy wybór propozycji biznesowych i dużo większe szanse na znalezienie zatrudnienia.

Jak działa agencja zatrudnienia?

Aby nawiązać współpracę z agencją zatrudnienia jak art-time.pl, wystarczy wysłać zgłoszenie poprzez umieszczony na jej stronie formularz. W odpowiedzi konsultant agencji skontaktuje się z kandydatem i przeprowadzi z nim wywiad, zbierając informacje na temat jego kompetencji i oczekiwań, a następnie wyselekcjonuje dla niego odpowiednie do jego potrzeb i kwalifikacji oferty pracy. Po wstępnej akceptacji następuje podpisanie umowy. W ten sposób można znaleźć zarówno pracę tymczasową, jak i stałą, praktycznie na każdym szczeblu zawodowej drabiny, a co najważniejsze – można to zrobić łatwo i szybko.

fb button

grab my essay banner

logo jooble