magazine top

W ostatnich latach wiele mówi się o fotowoltaice w gospodarstwach domowych. Jednak energia czerpana ze słońca jest również produkowana na szerszą skalę, a właściciele gruntów, które nie są przeznaczone pod uprawę mogą bardzo wiele zyskać decydując się na ich dzierżawę pod budowę farmy fotowoltaicznej. Na czym polegają zalety tego rozwiązania?

1.     Ziemia nie leży odłogiem

Dzierżawa gruntów pod farmy fotowoltaiczne stanowi doskonałe rozwiązanie dla właścicieli nieużytków bądź ziemi, która z racji niskiej klasy gleby przynosi skromne plony, a jej uprawa stanowi co roku spore ryzyko finansowe. Dzięki fotowoltaice ziemie charakteryzujące się niską klasą bonitacyjną nie muszą stać odłogiem!

2.     Stałe źródło dochodu

Dzierżawa gruntów pod fotowoltaikę oznacza też pewne i stałe źródło dochodu. Umowa z inwestorem jest podpisywana na kilkadziesiąt lat, co najmniej 29. Co ważne, zyski z dzierżawy są dziedziczone razem z ziemią, więc w ten sposób można zabezpieczyć kolejne pokolenie. Warto zauważyć, że dzierżawa w odróżnieniu od działalności rolniczej oznacza stały zysk, niezależny od aktualnej kondycji gospodarki.

3.     Brak kosztów związanych z inwestycją

Energia odnawialna stanowi gorący trend, więc bardzo łatwo znaleźć inwestora, który zdecyduje się na dzierżawę. Właściciel ziemi podpisuje z inwestorem umowę, a następnie nie ponosi żadnych kosztów związanych z działalnością farmy. Jest to więc doskonały sposób, aby skapitalizować posiadane grunty nie dysponując koniecznym do tego kapitałem.

4.     Rozwiązanie przyjazne środowisku

Fotowoltaika to znakomite źródło energii odnawialnej, a troska o ekologię w produkcji energii elektrycznej staje się coraz bardziej istotna ze względu na zanieczyszczenie powietrza oraz zmiany klimatu. Na fotowoltaice korzysta więc nie tylko właściciel gruntu, ale także planeta!

5.     Minimum formalności

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że dzierżawa gruntu pod farmę fotowoltaiczną to zysk niewymagający zbędnych formalności. Po podpisaniu umowy wszystkie procesy związane z inwestycją leżą po stronie inwestora, co obejmuje uzyskanie niezbędnych pozwoleń, stworzenie projektu, a następnie budowę i utrzymywanie farmy fotowoltaicznej.

Znalezienie inwestora pod fotowoltaikę jest dziś niezwykle proste. Na polskim rynku działa między innymi firma Green Genius będąca jednym z europejskich liderów w dziedzinie energetyki odnawialnej. Aby zacząć czerpać stały zysk ze swojej ziemi, wystarczy dysponować powierzchnią minimum dwóch hektarów, płaskim lub nachylonym w południowym kierunku terenem z dostępem do drogi publicznej i linii elektroenergetycznej!

fb button

grab my essay banner

logo jooble