magazine top

 

Szukasz kierunku studiów, który będzie zgodny z Twoimi zainteresowaniami i w przyszłości zapewni Ci szansę na pracę z atrakcyjnym wynagrodzeniem? Poznaj 5 przyszłościowych kierunków studiów – dowiedz się, z jakim kierunkiem studiów warto związać swoją przyszłą karierę.

Zarządzanie- kierunek dla przyszłych menedżerów

Wśród kierunków studiów, które dają duże możliwości rozwoju, wskazać trzeba zarządzanie. Wybierając się na studia w Gdańsku, Warszawie czy Krakowie, zdobędziesz wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie m.in. funkcjonowania organizacji na współczesnym rynku, gospodarowania zasobami ludzkimi i informacjami oraz prowadzenia negocjacji. W zależności od swoich zainteresowań możesz wybrać jedną z wielu specjalizacji, np. zarządzanie finansami, zarządzanie projektami czy zarządzanie jakością.

Jako absolwent tych studiów będziesz mógł pracować m.in. w firmach lub organizacjach non-profit na stanowisku doradcy, konsultanta czy menedżera. Myślisz o własnej firmie? Studia na kierunku zarządzanie kompleksowo przygotowują do prowadzenia działalności gospodarczej – zdobędziesz kompetencje, dzięki którym zarządzania stworzonym biznesem nie będziesz opierał wyłącznie na intuicji.

Gdzie można studiować podatki i doradztwo podatkowe?

System podatkowy w Polsce jest na tyle skomplikowany, że przedsiębiorcy potrzebują stałego wsparcia w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych. Aby uchronić się przed karami ze strony fiskusa, właściciele firm często zasięgają też opinii specjalistów od podatków – doradców podatkowych. Jeżeli jesteś osobą dociekliwą i interesujesz się prawem podatkowym, wybierz interdyscyplinarne studia na kierunku podatki i doradztwo podatkowe. Otwierają one drogę do wykonywania zawodu doradcy podatkowego – po ich ukończeniu będziesz musiał jeszcze uzyskać uprawnienia zawodowe.

Gdzie studiować podatki i doradztwo podatkowe? Ten kierunek studiów znajdziesz m.in. na trójmiejskich uczelniach, np.https://wsaib.pl/. Trójmiasto jest atrakcyjne również, gdy mowa o praktykach studenckich – na terenie Gdyni, Sopotu i Gdańska działa wiele kancelarii podatkowych.

Kierunki dla przyszłych logistyków

Aby dystrybuować oferowane produkty, firmy korzystają z pomocy wyspecjalizowanych podmiotów z branży TSL. Jeżeli szukasz przyszłościowego kierunku studiów, po którym nie będziesz miał problemu ze znalezieniem pracy, logistyka z pewnością się do takich zalicza. Jako absolwent logistyki będziesz m.in. znał różne kanały dystrybucji produktów, potrafił organizować transport i wiedział, jak kontrolować dotyczące go dokumenty. Jeżeli w czasie studiów na kierunku logistyka zadbasz o znajomość języków obcych, będziesz mógł szukać pracy nie tylko w polskich, ale również zagranicznych firmach.

Interesuje Cię kariera w firmach logistycznych lub spedycyjnych, które organizują transport drogą morską? Wybierz studia w Trójmieście. Dzięki portom w Gdyni i Gdańsku na tym obszarze działa wiele dużych, dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw z branży TSL – już w czasie studiów będziesz mógł znaleźć pracę zgodną ze swoimi zainteresowaniami.

Dlaczego warto studiować automatykę i robotykę   

Jesteś umysłem ścisłym? Jeżeli ciekawi Cię budowa maszyn i programowanie, być może zainteresuje Cię kierunek automatyka i robotyka. W zależności od wybranej specjalizacji możesz zyskać kwalifikacje niezbędne m.in. do budowy i diagnostyki maszyn czy rozwiązywania problemów automatyzacji w firmach. W każdym przypadku masz szansę zdobyć zawód z przyszłością. Dziś to właśnie automatyzacja i robotyzacja są postrzegane jako sposób na zdobycie przewagi konkurencyjnej.

Po kierunku automatyka i robotyka masz szansę na pracę w firmach produkcyjnych na stanowiskach związanych z kontrolą maszyn i robotów. Możesz też pracować jako programista w największych na świecie korporacjach. Jeżeli z kolei jesteś przedsiębiorczy, to zdobytą na studiach wiedzę możesz wykorzystać, projektując i wdrażając innowacyjne rozwiązania.

Kierunek medyczny- farmacja

W szkole interesowała Cię głównie chemia i biologia? Jeżeli myślisz o studiach związanych z naukami medycznymi, rozważ farmację. W trakcie studiów na tym kierunku zdobędziesz wiedzę m.in. o wytwarzaniu produktów leczniczych i prowadzeniu badań farmaceutycznych. Będąc absolwentem farmacji, niekoniecznie musisz podejmować pracę w aptece – równie dobrze możesz znaleźć zatrudnienie w laboratoriach czy firmach specjalizujących się w wytwarzaniu i wprowadzaniu na rynek nowych leków.

Na niektórych uczelniach farmację możesz studiować w języku angielskim. Nauka języka angielskiego w czasie studiów to sposób, aby po zdobyciu dyplomu starać się o pracę w jednej z międzynarodowych korporacji działających w przemyśle farmaceutycznym.

fb button

grab my essay banner

logo jooble