magazine top

Działanie z zagranicznymi kontrahentami to dla wielu polskich firm szansa na niemały rozwój. Z roku na rok coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się eksportować swoje artykuły w kierunku krajów bałkańskich. Mimo tego, że działanie to jest niezwykle opłacalne i pozwala nam na rozpoczęcie zupełnie nowego etapu w naszej firmie, to jest ono także niezwykle skomplikowane pod względem logistycznym. Jak wygląda transport międzynarodowy w krajach bałkańskich? Co trzeba wiedzieć? Z której firmy skorzystać? Przekonajmy się!

Transport Albania, czyli szansa na sukces

Minęło już kilka lat od chwil, kiedy to przedstawiciele Polski i Albanii podpisali określone umowy odnoszące się do współpracy gospodarczej. Właśnie dlatego z roku na rok wymiana handlowa z Albanią wzrasta. Dwa lata temu eksport naszych towarów do tego kraju osiągnął poziom niecałych 70 milionów euro. Cukier, papierosy, czy też sprzęt elektroniczny musi jakoś dotrzeć na Bałkany, czym zajmuje się firma transportowa 3CARGO. Przedsiębiorstwo to już od dłuższego czasu działa w tym kierunku, a oferowana przez nie obsługa celna sprawia, że cały proces zostaje znacznie usprawniony. 

Transport Chorwacja - stale wzrastający eksport

Eksport do Chorwacji to już znacznie poważniejszy temat niż w przypadku Albanii. W roku 2018 jego wartość sięgnęła 840 milionów euro, a produkty, jakie były transportowane to przede wszystkim wyroby cukiernicze, papierosy oraz meble. Spora część firm stawia na zbudowanie swojej własnej bazy transportowej. Prawda jest jednak taka, że rozwiązanie to jest niezwykle kosztowne oraz problematyczne. W związku z tym znacznie lepiej postawić na zaawansowaną firmę 3CARGO, która spedycją międzynarodową na Bałkany zajmuje się już wiele lat.

Transport Bośnia - jak to wygląda?

Mimo tego, że wartość eksportu polskich produktów do Bośni w roku 2019 wyniosła zaledwie 260 tysięcy euro, to naprawdę nie brakuje firm, które transportują tam swój sprzęt AGD, czy też chemię. W tym wypadku również warto postawić na spedycję międzynarodową oferowaną przez 3CARGO. Firma ta zapewnia nam kompletną obsługę, dlatego nie musimy zaprzątać sobie głowy ukrytymi kosztami, których wszyscy sie boimy. 

Co warto wiedzieć na temat transportu do Czarnogóry?

Spora część specjalistów uważa, że współpraca gospodarcza z Czarnogórą ma naprawdę niemały potencjał i zważając na ostatnie lata naprawdę trudno się z tym nie zgodzić. Tylko w 2019 roku eksport z Polski do tego kraju wyniósł niecałe 24 miliony euro, co jest imponującym wynikiem. Transport do Czarnogóry dla wielu firm może być nieco problematyczny, gdyż kraj ten jest objęty Bałkańską Linią Usług Eksportowych. Nie jest to żaden problem dla 3CARGO, która swoim klientom oferuje kompletny transport.

Dlaczego warto skorzystać z usług firmy 3CARGO?

Firma 3CARGO już od wielu lat oferuje nam transport międzynarodowy w krajach bałkańskich. Poza wyżej opisanymi krajami swoim klientom proponuje ona również przewóz produktów do takich krajów jak Bułgaria, Kosowo, Macedonia, Słowenia, Serbia, czy też Rumunia. Jak już mówiliśmy, z roku na rok coraz więcej firm decyduje się na eksport swoich towarów w tamtym kierunku. W dalszym ciągu jednak nie ma wielu przedsiębiorstw, które działają w ten sposób. Jest to zatem niemała szansa dla sporej części producentów, którzy chcą rozszerzyć zakres swoich działań. Firma 3CARGO może nam w tym pomóc, a kadra wykwalifikowanych specjalistów, którzy dla niej pracują, sprawia, że w czasie transportu nie musimy się niczym przejmować. Wszystko zostaje po stronie 3CARGO, a my możemy spać spokojnie. Na tym jednak nie koniec, nie ma także mowy o żadnych ukrytych opłatach, które w wielu wypadkach są naprawdę problematyczne.

fb button

grab my essay banner

logo jooble